Wysokogatunkowe środki czystości to podstawowy element wyposażenia podczas procesu sprzątania. Warto jednak poznać różnice między dostępnymi produktami i sprawdzić, czym różni się chemia gospodarcza od profesjonalnej. Chcesz dowiedzieć się, czym jest chemia profesjonalna, chemia gospodarcza i chemia przemysłowa? Jak używać takich produktów w sposób bezpieczny i wydajny? Spieszymy z udzieleniem odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Co to jest chemia profesjonalna?

Zastanawiasz się nad tym, które produkty wchodzą w skład kategorii chemia profesjonalna? Są to preparaty do czyszczenia, które przystosowane zostały do realizacji zadań związanych z procesem utrzymania czystości w przedsiębiorstwach produkcyjnych, laboratoryjnych, w biurowcach, obiektach usługowych i innych nieruchomościach. Najczęściej stosowana jest ona przez profesjonalne firmy sprzątające.

Przy użyciu profesjonalnych środków czystości, zawsze należy stosować środki ochrony osobistej zalecone w karcie produktu. Standardem są rękawiczki, okulary, odpowiednie ubranie i obuwie – w razie potrzeby warto wyposażyć specjalistów lub siebie w maski filtrujące chemikalia (co ma miejsce przy dezynfekcji metodą zamgławiania).

Chemia gospodarcza z kolei przystosowana jest do mycia okien, podłóg, kuchni, blatów itp. w domach prywatnych lub w budynkach użyteczności publicznej. Artykuły chemii gospodarczej wykorzystywane są do sprzątania domów, obiektów noclegowych, biur i lokali gastronomicznych. Stężenie substancji czyszczących może być niższe niż w chemii profesjonalnej. Oczywiście nie oznacza to, że nie musimy czytać etykiet. Zawsze trzeba przestrzegać zaleconego sposobu stosowania, dozowania preparatu oraz środków ostrożności (tj. rękawice, okulary i maski).

Sklep z chemią Fair Play Plus to miejsce, w którym znajdziesz środki czyszczące dostosowane do potrzeb każdej grupy konsumentów – niezależnie od tego, czy odpowiadasz za czystość w domach klientów, obiektach wielkometrażowych czy halach produkcyjnych i magazynowych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, którą przygotowaliśmy z myślą o wymaganiach klientów.

Czym jest chemia profesjonalna?

Jest to określenie stosowane w przypadku produktów przeznaczonych dla specjalistów. Oznacza to, że profesjonalna chemia jest asortymentem dla firm i ekip sprzątających. Wyróżniamy również zróżnicowane kategorie i podział chemii profesjonalnej – np. na chemię laboratoryjną, produkcyjną itp. Chodzi więc o sam zakres zastosowań oraz miejsce i rodzaj eksploatacji.

Zastosowanie chemii profesjonalnej

Zarówno chemia profesjonalna, jak i chemia gospodarcza stworzone są do sprzątania.
Chemia profesjonalna to wyposażenie dla specjalistów odpowiedzialnych za:

  • mycie okien;
  • doczyszczanie blatów i biurek;
  • mycie posadzek (zarówno drewnianych, polimerowych, jak i betonowych);
  • sprzątanie kuchni i łazienki;
  • czyszczenie tapicerek;
  • konserwację powierzchni.

Do tego samego można użyć chemii gospodarczej i łatwo zauważyć, że artykuły chemii gospodarczej to standard w domu i firmie – nawet jeśli są to wielkopowierzchniowe sklepy czy centra handlowe. Wybierz zatem rozwiązania niezawodne i zapewniające satysfakcję z inwestycji.

Na co zwracać uwagę przy zastosowaniu chemii profesjonalnej?

Na uwagę zasługuje informacja o przeznaczeniu preparatu. Jeśli na opakowaniu jest wzmianka dotycząca zastosowań przy konkretnych powierzchniach, należy stosować się do tych wytycznych. Jeśli preparat przystosowany został do podłóg kamiennych, nie wolno używać go przy podłogach z naturalnego drewna. W innym wypadku może zostać ona zniszczona.

Następnie skup się na sposobie użycia i rozcieńczeniu preparatu w wodzie. Koncentraty i profesjonalne środki czyszczące są niezwykle silne. Dzięki temu konsumenci generują duże oszczędności. Jedno opakowanie to zamiennik nawet 10-50 standardowych butelek płynów czyszczących.

Jak bezpiecznie używać chemii gospodarczej?

Chociaż niektóre preparaty z asortymentu chemii gospodarczej mają neutralne pH, nie są produktami silnie żrącymi (w większości przypadków), należy zachować ostrożność podczas ich stosowania. Obowiązkowym elementem są oczywiście gumowe rękawiczki zabezpieczające skórę na dłoniach, które mają największą styczność z chemikaliami.

W skrajnych sytuacjach należy nosić maseczki na twarzy. Dzięki nim wyeliminujesz problem wdychania oparów, co ma duże znaczenie w ciasnych pomieszczeniach bez dostępu do okien (np. w toaletach i łazienkach). Gdy używasz chemii gospodarczej przy użyciu rozpylacza (np. w trakcie dezynfekcji), należy założyć kombinezon ochronny zabezpieczający skórę przed ew. reakcjami alergicznymi.

Gdzie kupić chemię profesjonalną?

Chemia gospodarcza dostępna jest oczywiście w sklepach ogólnoprzemysłowych lub marketach. Należy jednak zastanowić się nad kwestią jej jakości. Odpowiedzmy zatem na pytanie: czy takie wyroby są w stanie spełnić oczekiwania osób wymagających? Odpowiedź brzmi: NIE.

Dlaczego? Zwróć uwagę, że chemia profesjonalna zazwyczaj musi zostać rozcieńczona – czasem nawet w stosunku 1:20, np. 50 ml produktu na 1 l wody. Świadczy to oczywiście o mocy takich preparatów – przy niewielkiej różnicy w cenie. Sklep z chemią profesjonalną jest w stanie zapewnić konsumentom zbliżone ceny koncentratów i profesjonalnych propozycji do standardowych marketowych alternatyw. Czy jest więc sens przepłacać? Oczywiście, że nie – zwłaszcza jeśli prowadzisz firmę sprzątającą lub odpowiadasz za czystość w firmie.

Chcesz poznać potencjał, który oferuje artykuły z kategorii chemia profesjonalna? Online jesteś w stanie zamówić wszystko z pozycji użytkownika komputera. Nie musisz więc nawet wychodzić z domu – wystarczy skorzystać ze sklepu Fair Play Plus. Znajdziesz tam wszystkie szczegółowe informacje, a zamówione produkty zostaną dostarczone bezpośrednio pod wskazany przez Ciebie adres przez kuriera.

W razie wątpliwości co do wyboru odpowiedniego środka, zapraszamy po pomoc do naszych pracowników – zarówno telefoniczną, jak i mailową: 801000115, 501766055, fairplayplus@op.pl.