Toalety publiczne są jednym z elementów infrastruktury miejskiej, które wpływają na komfort życia mieszkańców oraz turystów. Są przede wszystkim miejscem, gdzie można zaspokoić podstawowe potrzeby fizjologiczne. Ich stan, dostępność i sposób utrzymania mogą wiele powiedzieć o priorytetach danej społeczności oraz standardach cywilizacyjnych. W czasie rosnącej świadomości zdrowotnej toalety publiczne stają się również miejscem wdrażania innowacyjnych rozwiązań, które mają na celu poprawę higieny oraz minimalizację ryzyka rozprzestrzeniania chorób. Jak Polacy korzystają z tych przestrzeni? Marka Metsa Tissue  przedstawia szczegóły dotyczące nawyków w tych miejscach.

Osuszanie rąk w toaletach publicznych

Polacy zdecydowanie preferują tradycyjne metody osuszania rąk, np. za pomocą ręczników papierowych. Aż 51% ankietowanych oczekuje dostępności ręczników papierowych do osuszania rąk. Niemal we wszystkich badanych krajach, z wyjątkiem Wielkiej Brytanii, papier jest preferowaną metodą osuszania dłoni.

Z kolei 81% ankietowanych uważa suszarki do rąk za zbyt głośne, a 47% za niehigieniczne. Te wyniki pokazują, że mimo technologicznego postępu, suszarki do rąk nadal budzą kontrowersje. W związku z tym, wielu użytkowników skłania się ku bardziej tradycyjnym i cichszym metodom osuszania rąk.

Niebezpieczeństwo w toaletach publicznych

79% osób uważa, że istnieje ryzyko zarażenia się chorobami w toaletach publicznych. Obawa ta sprawia, że 85% z nich woli rozwiązania bezdotykowe. W dobie rosnącej świadomości zdrowotnej, zminimalizowanie kontaktu z powierzchniami wspólnymi stało się priorytetem dla wielu użytkowników. Jest to sygnał dla zarządców takich miejsc, aby inwestować w technologie i produkty, które podnoszą poziom higieny.

Rosnąca popularność bezdotykowych rozwiązań, takich jak automatyczne dozowniki mydła i papieru, wskazuje na potrzebę dalszej modernizacji toalet publicznych. Takie innowacje nie tylko zwiększają komfort użytkowników, ale również podnoszą standardy higieny i bezpieczeństwa.

czystosc.jpg

Co Polacy robią w toaletach publicznych?

Jednym z najbardziej zaskakujących wyników badania jest fakt, że 6% ankietowanych przyznało się do uprawiania seksu w toaletach publicznych. Nawet 24% zmienia tam ubrania, a 13% używa mediów społecznościowych podczas korzystania z toalety! Toalety publiczne okazują się być miejscem nie tylko higieny, ale i... rozrywki oraz praktycznych działań codziennych.

Rozwiązania od Katrin

Marka Katrin doskonale rozumie te potrzeby i oferuje wiele bezdotykowych rozwiązań zarówno do osuszania dłoni, jak i higieny. To także szeroki wybór ręczników papierowych oraz dozowników.

Raport marki Metsa Tissue pokazuje, że Polacy mają konkretne oczekiwania dotyczące toalet publicznych. Preferencje w zakresie higieny, obawy związane z bezpieczeństwem oraz nieoczekiwane zachowania użytkowników to aspekty, które warto brać pod uwagę, projektując i utrzymując te przestrzenie. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom marki Katrin, każda toaleta publiczna może stać się miejscem przyjaznym i bezpiecznym dla wszystkich użytkowników.