Jak umyć okna, nie pozostawiając na powierzchni smug oraz zacieków? Sposobów na skuteczne czyszczenie szyb jest kilka. Jednakże w dzisiejszym artykule chcielibyśmy skupić się na zaletach mycia okien wodą demineralizowaną. Czym jest proces odwróconej osmozy i dlaczego systemy do mycia wodą demineralizowaną UNGER to must have każdej firmy sprzątającej? Tego dowiesz się z naszego artykułu. Zachęcamy do lektury!

Czym jest woda demineralizowana?

Wodą demineralizowaną nazywamy wodę pozbawioną wszelkich związków mineralnych. Istnieją dwie metody, w wyniku których możemy ją otrzymać:

  • 3-stopniowy proces odwróconej osmozy – filtr węglowy usuwa chlor, następnie membrany odwróconej osmozy filtrują rozpuszczone minerały. Strumień wody zostaje podzielony na ścieki oraz czystą wodę. Czysta woda trafia do filtra dejonizacyjnego, w efekcie czego otrzymujemy krystalicznie czystą wodę,
  • proces dejonizacji – woda jest przepuszczana przez żywicę jonowymienną, która usuwa 100% minerałów, zapewniając wysoką jakość wody (identyczną jak w przypadku wody destylowanej). 

UNGER – skuteczne i ekologiczne mycie okien

Dzięki temu, że woda demineralizowana jest pozbawiona minerałów, to nie pozostawia ona osadu na szybach. Mycie wodą demineralizowaną przebiega bez konieczności użycia środków chemicznych, dlatego nie zanieczyszczamy środowiska naturalnego. Szyba wysycha niemal natychmiast, nie pozostawiając na powierzchni smug, dlatego nie ma potrzeby dodatkowego polerowania szkła.

Mycie okien czy elewacji jest dwukrotnie szybsze niż przy zastosowaniu tradycyjnych metod. Prace możemy przeprowadzić z poziomu ziemi bez użycia drabiny, dlatego nie ma ryzyka upadku z wysokości.

System mycia wodą demineralizowaną nie generuje także dodatkowych kosztów, które trzeba by ponieść w przypadku skorzystania z usług alpinisty przemysłowego czy wynajęcia podnośnika koszowego. 

Rys. 1 Zestaw do mycia okien HYDROPOWER ULTRA S + NLITE CARBON COMPOSITE z filtrem dejonizacyjnym

Rys. 2 Zestaw do mycia okien HYDROPOWER ULTRA RO S NLITE CARBON 24K z systemem demineralizacji wody z odwróconą osmozą

Systemy do mycia wodą demineralizowaną UNGER

System mycia wodą demineralizowaną UNGERw zależności od wybranego wariantu składa się z:

  • kija teleskopowego z doprowadzeniem wody,
  • filtrów do oczyszczania wody,
  • szczotki,
  • zestawu adapterów kątowych,
  • węża i innych akcesoriów.

Systemy, a także tradycyjne produkty do mycia okien UNGER świetnie sprawdzą się w pracy profesjonalnych firm sprzątających. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów oferowanych przez markę UNGER