Wpływ na standard hotelu ma nie tylko styl urządzonych wnętrz czy wyśmienita kuchnia. Przede wszystkim czystość decyduje o tym, czy goście pozytywnie ocenią swój pobyt. Porządek i higiena w miejscu, do którego przyjeżdżają nasi goście, może wpłynąć na to, że chętnie do nas powrócą. Dzięki środkom chemii profesjonalnej jesteśmy w stanie zadbać o sanitarną czystość i wygląd hotelu. Na co zwrócić uwagę, wybierając środki czystości do branży hotelarskiej?

Sanitarne wytyczne dla właścicieli i pracowników hoteli

Właściciele oraz pracownicy hoteli są zobowiązani do przestrzegania wymogów sanitarnych, określonych przez Główny Inspektorat Sanitarny i Ministra Zdrowia. Zwłaszcza w czasie pandemii właściciele obiektów użytkowych musieli zwracać szczególną uwagę na dezynfekcję.

Każdy obiekt powinien być wyposażony w płyny do dezynfekcji rąk. Dozowniki z płynem należy umieścić przy wejściu do hotelu, toalety, w okolicach recepcji oraz windy.

W trakcie pobytu w hotelu goście mogą, lecz nie muszą skorzystać z opcji sprzątania pokoju. Natomiast po zakończeniu pobytu pracownicy mają obowiązek przeprowadzenia dezynfekcji pomieszczenia za pomocą specjalnych środków biobójczych.

Cały personel musi również przestrzegać procedur związanych z regularnym myciem i dezynfekcją powierzchni. Pomóc w tym mogą profesjonalne środki czystości.

Chemia profesjonalna dla branży hotelarskiej — na co zwrócić uwagę?

Choć niektóre środki mają uniwersalne zastosowanie, lepiej jest wybierać preparaty przeznaczone do pracy na konkretnych rodzajach powierzchni. Dlaczego?

Środki przeznaczone do mycia szkła mają nie tylko właściwości myjące, ale również nabłyszczające. Nie pozostawiają zacieków ani smug. Z kolei preparaty do drewna czyszczą i konserwują powierzchnie. Natomiast płyny do mycia podłóg mają za zadanie wyczyścić i zdezynfekować mytą posadzkę. Stosowanie niewłaściwych preparatów może uszkodzić czyszczoną powierzchnię. Chemia profesjonalna dla hoteli powinna również obejmować preparaty piorące (do ręczników i pościeli), a także środki do czyszczenia dywanów.


Szukasz chemii profesjonalnej dla swojego hotelu? Sprawdź naszą ofertę!