Firmy, które chcą zaistnieć na obecnym rynku, muszą zadbać o zrównoważony rozwój i dostosować się do zmieniających standardów w tym zakresie. Wprowadzane innowacje powinny uwzględniać również rozwiązania korzystne dla środowiska. Stąd też marka Ghibli & Wirbel w swojej nowej linii maszyn czyszczących stawia na proekologiczne elementy.

Zaangażowanie w ochronę środowiska

Istota ochrony środowiska stała się w ostatnich latach priorytetem dla marki. To właśnie zrozumienie, że zasoby naszej planty są ograniczone, pozwoliło wdrożyć innowacje, które zapewnią wysoką jakość urządzeń i jednocześnie będą przyjazne dla ziemi.

Ghibli & Wirbel zastosowało nowy symbol — GoinGreen. Dotychczasowe kolory logo marki (żółty i niebieski) symbolizują: jakość i niezawodność, a po ich połączeniu powstaje kolor zielony — znak ochrony środowiska. Jednak to nie tylko symbolika. Firma podjęła wiele działań, aby zmniejszyć ślad węglowy i móc zmierzać ku zrównoważeniu.

Urządzenia z linii Green Pro

Linia Green Pro to urządzenia, które nie tylko spełniają najwyższe standardy jakości, ale są też przyjazne dla środowiska. W ofercie znajdują się:

  • odkurzacze przemysłowe,
  • maszyny jednotarczowe,
  • urządzenia szorująco-zbierające.

Odkurzacze do pracy na sucho oraz sucho-mokro nadal osiągają najwyższą niezawodność. Nowoczesne metody formowania, pozwalające dodać plastik z recyklingu, umożliwiają tworzenie maszyn bez wpływu na ich jakość działania. Uwagę zwraca zbiornik odkurzaczy — najbardziej narażony element — jest testowany tak, aby zapewnić wytrzymałość podczas maksymalnego podciśnienia w tysiącach cykli pracy w różnych temperaturach.

Z kolei maszyny jednotarczowe zostały opracowane w taki sposób, aby jednocześnie były ekologiczne i pozostały przy dotychczasowej wytrzymałości. W ofercie znajdują się m.in. zwrotna maszyna jednotarczowa oraz profesjonalna polerka. Połączenie wagi, prędkości i mocy silnika urządzeń zapewniają dostosowanie do każdej pracy w zakresie czyszczenia.

Szeroka gama szorowarek prowadzonych i samojezdnych - to aż 7 modeli maszyn, które mogą być stosowane na różnych rodzajach powierzchni. Cały asortyment maszyn szorująco-zbierających Green Pro ma taką samą wydajność, co maszyny produkowane z tworzyw sztucznych niepochodzących z recyklingu.

Wszystkie te urządzenia zostały wykonane z tworzyw sztucznych, które pochodzą z recyklingu. Co więcej, po przeprowadzonych badaniach i testach wytrzymałościowych, okazuje się, że wszystkie urządzenia są tak samo trwałe, jak te wykonane z tradycyjnych elementów. Ilość tworzyw sztucznych z recyklingu, którą użyto do produkcji maszyn, przekracza co najmniej 25%, zaś niektóre komponenty sięgają aż 100%. 

Kontrola cyklu życia maszyn czyszczących

Linia Green Pro to nie tylko urządzenia, ale cały proces produkcji, który obejmuje zrównoważony rozwój. Maszyny czyszczące są kontrolowane i monitorowane na każdym etapie cyklu życia. Wszystko po to, aby zapewnić najwyższe standardy jakości. To nowe podejście w branży czystości — wysoka jakość i wydajność mogą być spełnione także z możliwością dbania o planetę.  

Poznaj linię Green Pro!