Czym są opryskiwacze?

Opryskiwacze umożliwiają między innymi dezynfekcję pomieszczeń poprzez metodę zamgławiania. Jednak te poręczne urządzenia doskonale sprawdzą się również do:

  • zraszania roślin,
  • rozpylania środków ochronnych,
  • rozpylania nawozów.

Z tego względu opryskiwacz powinien być narzędziem pracy każdego właściciela przydomowego ogródka.

Rodzaje opryskiwaczy

Najtańszym rodzajem opryskiwaczy są te ręczne – ciśnieniowe. Ręczny opryskiwacz ciśnieniowy FPP-R1500 o pojemności 1,5 l to wygodny i skuteczny sposób na rozpylenie cieczy. Nieco droższe i bardziej pojemne są opryskiwacze z ręczną pompką i wygodnym paskiem na ramię. Pięciolitrowy zbiornik opryskiwacza FPP-R5 pozwala na dłuższą pracę bez konieczności jego ciągłego uzupełniania, a kilka rodzajów dyszy umożliwia precyzyjne rozprowadzenie środka bez generowania strat. Najwięcej kosztują opryskiwacze akumulatorowe.

Opryskiwacze akumulatorowe FPP

W ofercie sklepu fairplayplus.pl znajdują się opryskiwacze akumulatorowe o trzech różnych pojemnościach: 7, 12 oraz 20 litrów. Jaką pojemność opryskiwacza wybrać?

Należy wziąć pod uwagę fakt, że waga opryskiwacza będzie bezpośrednio zależała od jego pojemności. Im większy zbiornik z płynem, tym cięższe urządzenie, a więc użytkownik będzie musiał włożyć większy wysiłek podczas pracy z opryskiwaczem. Z tego powodu przy ustalaniu potrzebnej ilości oprysku, ważne jest, aby dokładnie rozważyć wielkość ogrodu lub liczbę roślin, które posiadamy.

Jednak są też ułatwienia. Opryskiwacz 7-litrowy ma wygodny pasek na ramię, FPP-B12 (20 l) to opryskiwacz plecakowy, więc mimo ciężaru łatwo się go przenosi. Natomiast największy 20-litrowy opryskiwacz FPP-B20 jest zamontowany na kółkach, co sprawia, że przemieszczanie go nie sprawia żadnych trudności. Plecakowe opryskiwacze akumulatorowe wykorzystują elektryczną pompę ciśnieniową, która umożliwia przepływ cieczy dyszą pod wysokim ciśnieniem. Przenośny opryskiwacz FPP-B12 z akumulatorem o pojemności 3400 mAh pozwala na nieprzerwaną pracę nawet do 5 godzin.