Jeśli poszukujesz profesjonalnego środka czyszczącego do trudnych, olejowych zabrudzeń, to chemia profesjonalna Grunt Play do czyszczenia silnie zabrudzonych powierzchni odpornych na działanie zasad jest najlepszym rozwiązaniem. To pogromca wszelkich poważnych zanieczyszczeń – z łatwością usunie nawet oleje i smary. Grunt Play można stosować do mycia ręcznego, maszynowego lub z użyciem myjki ciśnieniowej. Usuwa oleje i smary z kostki brukowej, powierzchni asfaltowych, posadzek betonowych, gresowych, wykładzin PVC, lastryka. Świetnie sprawdzi się przy czyszczeniu garaży, hal fabrycznych i magazynowych, gdzie zabrudzenia olejowe są standardem. Nadaje się również znakomicie do czyszczenia maszyn i silników.

Czyszczenie kostki brukowej

Kostkę brukową można czyścić ręcznie, maszynowo lub myjką ciśnieniową. Na załączonym filmie do czyszczenia kostki została użyta szorowarka rotacyjno-orbitalna O 143 U 13, a do usunięcia brudu i resztek detergentu – odkurzacz przemysłowy do pracy na sucho i mokro Power WD 36. Detergent użyty do czyszczenia to oczywiście chemia profesjonalna Grunt Play sprzedawany jako koncentrat. Do mycia bieżącego należy go rozcieńczyć. Stosujemy 50 ml – 100 ml koncentratu na 10 l zimnej wody. Do mycia gruntownego zwiększamy stężenie detergentu do 200 ml – 1000 ml / 10 l zimnej wody. Natomiast miejsca silnie zabrudzone zwilżamy nierozcieńczonym płynem i czyścimy szczotką lub padem, a następnie spłukać wodą.

Czyszczenie posadzek i maszyn

W ten sam sposób należy czyścić inne posadzki. W szczególności posadzki w halach produkcyjnych, magazynach oraz garażach, gdzie zazwyczaj osadza się tłusty brud, który następnie przyciąga i wiąże kurz. Grunt Play zasadniczo nie jest przeznaczony do podłóg drewnianych, ale można go zastosować do usunięcia starych olejowych powłok przed ponownym zabezpieczeniem podłogi. Przed zastosowaniem produktu należy przeprowadzić próbę w mało widocznym miejscu.

Kolejnym zastosowaniem płynu Grunt Play jest czyszczenie maszyn, które zwykle pokryte są tłustym osadem. W tym przypadku stężenie roztworu roboczego należy dostosować do stopnia zabrudzenia maszyny.

Czyszczenie elewacji

Elewacje budynków przez lata tracą swój okazały wygląd. Szczególnie te położone w pobliżu ulic są narażone na osiadanie ulicznego pyłu nasyconego oleistymi cząsteczkami. Budynki oddalone od arterii drogowych też dosięga pył atmosferyczny. Grunt Play nadaje się więc oczywiście to usuwania takich zabrudzeń ze wszystkich elewacji odpornych na działanie zasad, również piaskowca i granitu. Elewację należy namoczyć 5% roztworem Grunt Play (500 ml koncentratu na 10 litrów wody) i pozostawić na około 5 minut. Ciężkie zabrudzenia zalecamy przeszorować miękką szczotką. Następnie brud zmyć myjką ciśnieniową.

Czyszczenie namiotów i plandek

Podobnie jak elewacje budynków można czyścić namioty i plandeki, które często poza brudnym osadem pokrywają się zielonym nalotem, który świadczy o obecności glonów lub grzybów. Ten problem dotyczy również elewacji budynków. I tak samo jak budynki, namioty i plandeki również wyczyści chemia profesjonalna Grunt Play. Stężenie roztworu roboczego i metody czyszczenia powinny być takie samo jak w przypadku czyszczenia elewacji.

Obniżenie kosztów utrzymania czystości

Chemia profesjonalna Grunt Play to koncentrat, który jest bardzo wydajny. Z 1 kg opakowania Grunt Play otrzymamy aż 50-200 litrów roztworu roboczego – w zależności od stopnia zabrudzenia powierzchni. To oznacza duże oszczędności. Warto mieć Grunt Play w swoim asortymencie środków czyszczących do trudnych zadań.