Citro Play zapewnia szybkie i skuteczne sprzątanie wszystkich powierzchni odpornych na wodę i alkohol.  To chemia profesjonalna, którą można stosować również w domu. Sprzedawany jest w pojemnościach 1 i 5 litrowych w formie skoncentrowanego, wodno-alkoholowego roztworu substancji powierzchniowo czynnych i wspomagających, który jest wzbogacony kompozycją zapachową. Taki skład gwarantuje efekt czystości bez smug i zacieków. Citro Play nie tylko świetnie czyści, ale również ładnie pachnie, a jego cytrusowy zapach wzmacnia uczucie świeżości przez długi czas po sprzątaniu.

Płyn uniwersalny do mycia ręcznego

Citro Play gruntownie usuwa brud z powierzchni wodoodpornych. Najczęściej jest kojarzony z myciem podłóg, ale nie wyczerpuje to jego zastosowania. Równie skutecznie wyczyści meble, ściany, glazurę, a nawet okna. Sprawdza się w zasadzie na wszystkich podłogach wykonanych z gresu, linoleum, PVC, kamienia, czy betonu. Panele, podłogi drewniane lakierowane i drewno olejowane to również świetne pole do popisu dla tej wszechstronnej chemii profesjonalnej. Dzięki zawartości alkoholu płyn szybko wysycha nie pozostawiając smug, więc świetnie się sprawdzi na powierzchniach o wysokim połysku.

Mopowanie podłogi

Przed myciem podłogi należy ją odkurzyć. Usunięcie drobinek kurzu, piasku i większych zanieczyszczeń jest szczególnie ważne w przypadku podłóg drewnianych. Ostre ziarenka piasku mogą łatwo uszkodzić drewnianą powierzchnię pozostawiając rysy. Renowacja drewnianej podłogi to kosztowna sprawa, więc mimo, że chodzi o sprzątanie, to sprawdza się tu powiedzenie, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. A zapobieganie to, w tym przypadku, odkurzanie i mopowanie podłogi na mokro. Mycie podłogi pozwala ostatecznie rozprawić się z kurzem i zapewnia czystość posadzki do… następnego zabrudzenia.

System dwuwiaderkowy

Najlepsza metoda sprzątania ręcznego to system dwuwiaderkowy, czyli wózek wyposażony w dwa wiadra i wyciskarkę do mopa. Profesjonaliści od sprzątania doskonale o tym wiedzą, że to nie tylko daje lepsze efekty mycia podłogi, ale też znacznie przyspiesza pracę. W jednym wiadrze znajduje się roztwór roboczy Citro Play, a w drugim czysta woda, która całkowicie czysta jest oczywiście do pierwszego wypłukania mopa. W ten sposób oszczędzamy detergent, ponieważ trafia do niego wstępnie opłukany mop. Dzięki temu roztwór roboczy pozostaje czysty maksymalnie długo. Wymieniamy tylko wodę, w której płuczemy mopy. Taki system sprawia, że rzeczywiście myjemy podłogę, a nie tyko rozmazujemy brud po powierzchni.

Wydajny płyn po sprzątania

Citro Play to bardzo wydajny płyn. Pod warunkiem, że stosuje się go zgodnie z zaleceniami producenta, które zawsze są zamieszczone na etykiecie i karcie technicznej produktu, którą znaleźć można na stronie internetowej producenta. W przypadku środków czystości, szczególnie jeśli jest to chemia profesjonalna, więcej nie znaczy lepiej. Chemia gospodarcza jest zazwyczaj mniej skoncentrowana, ale każdy środek czystości sprzedawany w formie koncentratu, przed zastosowaniem trzeba rozcieńczyć zgodnie z informacją na etykiecie. Zbyt duża zawartość środka czyszczącego w roztworze roboczym powoduje to, że detergent nawarstwia się na czyszczonej powierzchni. W zasadzie po umyciu podłogi nadmiar detergentu należałoby spłukać. Ale przecież tego nikt nie robi. Nadmiar detergentu wysycha i przyciąga brud. Optymalny roztwór roboczy uzyskamy rozpuszczając 30 ml koncentratu w 5 litrach zimnej wody. Stosując się do tych zasad z litrowej butelki koncentratu uzyskamy 166,6 l roztworu, który wystarczy, by co najmniej 33 razy posprzątać średniej wielkości mieszkanie. A koszt roztworu do jednego sprzątania wyniesie 36 groszy netto. Dla ułatwienia obliczeń stworzyliśmy kalkulator roztworu roboczego, który jest dostępny na naszej stronie w zakładce Chemia profesjonalna Play.