Odkurzanie to podstawowa czynność, którą wykonujemy, aby utrzymać nasze otoczenie w czystości. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów odkurzaczy. Dwa najpopularniejsze typy to odkurzacz do pracy na sucho oraz odkurzacz do pracy na mokro i sucho. W tym artykule omówimy różnice między nimi oraz to, jakie zadania najlepiej sprawdzają się dla każdego z nich.

Odkurzacz do pracy na sucho

Odkurzacz do pracy na sucho jest idealny do codziennego odkurzania różnych powierzchni. Jest skuteczny w usuwaniu: kurzu, brudu, sierści zwierząt oraz innych suchych zanieczyszczeń. Może nim odkurzać:

  • dywany,
  • podłogi drewniane,
  • kafelki,
  • inne twarde powierzchnie.

Odkurzacz do pracy na sucho jest zazwyczaj lżejszy i bardziej mobilny niż odkurzacz do pracy na mokro, dlatego czyszczenie większych obszarów jest łatwiejsze i wygodniejsze. Odkurzacz do pracy na sucho POWER D 12 to przykład odkurzacza, który charakteryzuje się dużą mocą ssania, solidną konstrukcją, a także niskim poziomem hałasu podczas pracy urządzenia. Skutecznie usuwa kurz, brud oraz inne zanieczyszczenia. Obrotowe kółka oraz długi kabel zasilający zwiększa zasięg i mobilność.

odkurzacznasucho.jpg

Odkurzacz do pracy na mokro i sucho

Odkurzacz do pracy na mokro i sucho jest przeznaczony do czyszczenia zabrudzeń płynnych. Jest wyposażony w specjalne funkcje, które umożliwiają odkurzanie lub usuwanie brudu i pozostałości detergentu z podłóg czyszczonych szorowarką. Odkurzacz do pracy na mokro jest szczególnie przydatny w pomieszczeniach, w których mamy do czynienia z płytkami na podłodze lub inną twardą posadzką. Odkurzacz do pracy na mokro jest zazwyczaj większy i cięższy niż odkurzacz do pracy na sucho, ze względu na większą pojemność zbiornika na wodę i dodatkowe funkcje czyszczenia.

W ofercie odkurzaczy przemysłowych marki Ghibli&Wirbel znaleźć możemy między innymi odkurzacz do pracy na sucho i mokro AS 590 IK CBM. Odkurzacz został wyposażony w dwa mocne silniki oraz duży pojemnik ze stali nierdzewnej, odporny na korozję. Nadaje się zarówno do zastosowań profesjonalnych, jak i na użytek domowy. Urządzenie znajduje się na wózku oraz emituje niski poziom hałasu, dlatego praca z nim jest komfortowa, skuteczna, a także wydajna.

Odkurzacz do pracy na mokro czy na sucho – co wybrać?

Wybór odkurzacza zależy od twoich indywidualnych potrzeb i preferencji, a także od rodzaju powierzchni, którą masz zamiar czyścić. Odkurzacz do pracy na sucho i mokro, daje większą elastyczność w czyszczeniu różnych powierzchni twardych, ale do odkurzania dywanów i wykładzin lepszy będzie odkurzacz do pracy na sucho.

Ważne jest, aby przed zakupem odkurzacza dokładnie przemyśleć swoje potrzeby i zapoznać się z różnymi opcjami dostępnymi na rynku. Pamiętaj, że skuteczne odkurzanie jest kluczem do utrzymania czystego i zdrowego domu, biura, czy hotelu, niezależnie od tego, czy wybierzesz odkurzacz do pracy na sucho, czy na mokro.