Zamgławianie jest wydajną metodą dezynfekcji. FPP-TURBO to zamgławiacz zasilany energią elektryczną wyposażony w dwie turbiny. Pozwala na aplikację środka dezynfekującego w dużych pomieszczeniach w stosunkowo krótkim czasie, równomierne zabezpieczając powierzchnię przed szkodliwymi drobnoustrojami. Zamgławiacz elektryczny sprawdzi się jednak nie tylko do dezynfekcji. Swoje zastosowanie znajduje również w rolnictwie.

Zamgławiacz FPP-Turbo w rolnictwie

Dzięki zamgławiaczowi elektrycznemu FPP-Turbo w szybki i bezpieczny sposób można rozpylić np. środki dezynfekujące. Jednak to nie jedyne zastosowanie tego urządzenia. FFP-Turbo sprawdzi się także w rolnictwie. Zamgławiacz może posłużyć między innymi do aplikacji środków ochrony roślin, które zwalczają szkodniki. Zamgławiacz to również świetne narzędzie do podawania leków weterynaryjnych.

Do czego jeszcze można wykorzystać FPP-Turbo? Między innymi do:

  • usuwania nieprzyjemnej woni z pomieszczeń czy środków transportu,
  • eliminacji brzydkich zapachów wokół wysypisk śmieci oraz innych obiektów otwartych,
  • dezynsekcji i dezynfekcji pomieszczeń znajdujących się na terenie gospodarstwa rolnego (chlewni, kurników itp.)

Przewaga zamgławiania nad opryskiwaniem

Zamgławianie stanowi efektywny sposób aplikacji preparatów chemicznych, a wykorzystanie tej techniki podnosi skuteczność dozowania środków w porównaniu do tradycyjnego opryskiwania. Sam proces nie wymaga bezpośredniej ingerencji człowieka. Warto nadmienić, że w porównaniu do opryskiwania podczas zamgławiania:

  • równomiernie pokrywamy powierzchnie środkiem chemicznym,
  • do pomieszczenia dostaje się znacznie mniej wody,
  • osoba, która rozpyla środek chemiczny ma ograniczony kontakt ze szkodliwą substancją.  

Zamgławiacz jest intuicyjny w obsłudze oraz wysoce wydajny. W porównaniu do maszyn spalinowych nie generuje spalin ani dużego hałasu. Samo urządzenie jest niezwykle lekkie i kompaktowe, dlatego można je z łatwością przenosić. Natomiast pojemny zbiornik nie wymaga konieczności ciągłego uzupełniania preparatu.