Zamgławianie jest wydajną metodą dezynfekcji. FPP-TURBO to zamgławiacz zasilany energią elektryczną wyposażony w dwie turbiny. Pozwala na aplikację środka dezynfekującego w dużych pomieszczeniach w stosunkowo krótkim czasie, równomierne zabezpieczając powierzchnię przed szkodliwymi drobnoustrojami. Zamgławiacz elektryczny sprawdzi się jednak nie tylko do dezynfekcji. Swoje zastosowanie znajduje również w rolnictwie.

Na czym polega zamgławianie pomieszczeń?

Zamgławianie jest jedną ze skutecznych metod dezynfekcji, która polega ona na rozproszeniu środka dezynfekującego wraz ze strumieniem powietrza. Mikroskopijne cząsteczki od razu docierają do każdej powierzchni, rozpraszając się po całym pomieszczeniu.

Do dezynfekcji metodą zamgławiania wykorzystuje się urządzenia zwane zamgławiaczami, wśród których wyróżniamy następujące rodzaje:

  • ręczne,
  • plecakowe,
  • wózkowe.

Jednakże zamgławiacz elektryczny można wykorzystać nie tylko do dezynfekcji - znajduje on swoje zastosowanie również w rolnictwie.

Zamgławiacz FPP-Turbo w rolnictwie

Dzięki zamgławiaczowi elektrycznemu FPP-Turbo w szybki i bezpieczny sposób można rozpylić np. środki dezynfekujące. Jednak to nie jedyne zastosowanie tego urządzenia. FFP-Turbo sprawdzi się także w rolnictwie. Zamgławiacz może posłużyć między innymi do aplikacji środków ochrony roślin, które zwalczają szkodniki. Zamgławiacz to również świetne narzędzie do podawania leków weterynaryjnych.

Do czego jeszcze można wykorzystać FPP-Turbo? Między innymi do:

  • usuwania nieprzyjemnej woni z pomieszczeń czy środków transportu,
  • eliminacji brzydkich zapachów wokół wysypisk śmieci oraz innych obiektów otwartych,
  • dezynsekcji i dezynfekcji pomieszczeń znajdujących się na terenie gospodarstwa rolnego (chlewni, kurników itp.)

Przewaga zamgławiania nad opryskiwaniem

Zamgławianie pomieszczeń stanowi efektywny sposób aplikacji preparatów chemicznych, a wykorzystanie tej techniki podnosi skuteczność dozowania środków w porównaniu do tradycyjnego opryskiwania. Sam proces nie wymaga bezpośredniej ingerencji człowieka. Warto nadmienić, że w porównaniu do opryskiwania podczas zamgławiania:

  • równomiernie pokrywamy powierzchnie środkiem chemicznym,
  • do pomieszczenia dostaje się znacznie mniej wody,
  • osoba, która rozpyla środek chemiczny ma ograniczony kontakt ze szkodliwą substancją.  

Zamgławiacz do dezynfekcji jest intuicyjny w obsłudze oraz wysoce wydajny. W porównaniu do maszyn spalinowych nie generuje spalin ani dużego hałasu. Samo urządzenie jest niezwykle lekkie i kompaktowe, dlatego można je z łatwością przenosić. Natomiast pojemny zbiornik nie wymaga konieczności ciągłego uzupełniania preparatu.