Zapach odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu pierwszego wrażenia i tego, jak odbieramy daną przestrzeń. Gdy pomieszczenie przyjemnie pachnie, zyskuje naszą sympatię. Natomiast nieprzyjemne zapachy mogą odpychać nas od danego miejsca. Obecnie mamy szeroki wybór gotowych rozwiązań, które mogą pomóc w utrzymaniu przyjemnego zapachu w pomieszczeniach. Możemy skorzystać z odświeżaczy powietrza lub neutralizatorów zapachów. Czym dokładnie różnią się od siebie te dwa produkty?

Odświeżacze powietrza

Odświeżacze powietrza mają za zadanie maskować nieprzyjemne zapachy. Ich działanie jest krótkie - gdy cząsteczki opadną lub wywietrzeją, przykry zapach może wrócić. Na rynku jest wiele różnych kompozycji zapachowych w postaci:

  • odświeżaczy w sprayu, żelu,
  • pachnących saszetek lub zawieszek,
  • zapachowych świec,
  • elektrycznych dyfuzorów,
  • zapachowych patyczków.

Wybierając zapach, który będzie miał się unosić w biurze czy w innej przestrzeni publicznej, należy kierować się nie osobistymi preferencjami, lecz delikatnością wybranej nuty. Aromat nie może być zbyt intensywny.

Freshtek one shot to linia silnie skoncentrowanych odświeżaczy w aerozolu o różnych kompozycjach zapachowych. Wystarczy jedno psiknięcie, aby w pełni zamaskować nieprzyjemną woń.

Neutralizatory zapachu

W przeciwieństwie do odświeżaczy powietrza neutralizatory zapachów pochłaniają i usuwają nieprzyjemne aromaty, zamiast je maskować. Dzieje się tak na skutek składników, które wchodzą w powietrzu w reakcje chemiczne z substancjami, które doprowadziły do powstania brzydkiego zapachu. Działanie neutralizatorów jest zatem bardziej kompleksowe oraz długotrwałe. Na rynku są dostępne zarówno bezwonne, jak i zapachowe wersje neutralizatorów.

Co ciekawe, neutralizatory zapachu sprawdzają się nie tylko do odświeżania powietrza, ale również tkanin czy dywanów. Skutecznie usuwają nieprzyjemną woń z tapicerowanych mebli czy firanek. Radzą sobie między innymi z zapachem papierosów czy zwierząt domowych.

W sklepie Fair Play Plus neutralizatory są dostępne w formie sprayu lub płynu.

Do eliminacji zapachu papierosów rekomendujemy neutralizator zapachów FRESHTEK ONE SHOT Smoke Killer. Wystarczy jedno naciśnięcie, aby zniwelować woń dymu papierosowego.