Określenie HoReCa to połączenie sektora gastronomicznego oraz branży hotelarskiej. W obu przypadkach duży nacisk kładzie się na czystość, a także higienę, jednak o tym, jak ważną rolę pełni spełnienie tych wymagań, świadczą już nie tylko oczekiwania klientów czy wymogi prawne. Obecnie wysokie standardy są przede wszystkim podstawą budowania zaufania i reputacji marki. W Fair Play Plus wiemy, jak sprostać wymaganiom sanitarnym. Poniżej prezentujemy artykuły higieniczne, maszyny czyszczące, a także produkty chemii profesjonalnej, które przeszły odpowiednie atesty i doskonale sprawdzą się w branży HoReCa.

HoReCa – co wchodzi w jej skład?

Termin HoReCa to akronimy wyrazów pochodzących z języka angielskiego: hotel, restaurant, cafe/catering. Sektor HoReCa obejmuje znacznie więcej niż tylko hotele i restauracje. W jego zakres wchodzą również różnego rodzaju przedsiębiorstwa oferujące usługi i dostarczające produkty niezbędne dla tych obiektów, między innymi:

  • tekstylia,
  • naczynia i sztućce,
  • odzież roboczą,
  • maszyny sprzątające,
  • chemię profesjonalną.

Utrzymanie czystości i higieny w hotelach

Regulacje prawne dotyczące higieny oraz czystości w branży HoReCa są rygorystyczne i wymagają od przedsiębiorstw spełnienia określonych standardów. Przestrzeganie tych przepisów nie tylko chroni przed potencjalnymi karami, ale także stanowi dowód świadczący o tym, że firma dba o dobro klienta.

Używanie profesjonalnych środków czystości i preparatów do dezynfekcji skutecznie zwalcza chorobotwórcze drobnoustroje. Produkty muszą być bezpieczne, a także zatwierdzone do stosowania w miejscach, które mają kontakt z żywnością.
Państwa uwadze polecamy między innymi miękki i chłonny papier toaletowy FPP-197. Małe rolki świetnie sprawdzą się w toaletach przynależących do pokoi hotelowych. Natomiast do toalet o większej przepustowości polecamy rolki jumbo, które bez problemu można dopasować do każdego rodzaju dozownika.

O czystość podłóg zadbają profesjonalne odkurzacze do pracy na sucho V10 oraz D12 renomowanej marki Ghibli&Wirbel. Kompaktowy rozmiar, ergonomiczny kształt, a także kabel o długości 10 metrów pozwala na wygodną pracę. Natomiast do prania wykładzin sprawdzi się odkurzacz ekstrakcyjny Power Extra 7 P, który skutecznie usuwa kurz i roztocza, pozostawiając suchą i czystą powierzchnię.

Skuteczne i bezpieczne środki w asortymencie Fair Play Plus

W lokalach gastronomicznych nie tylko naczynia mają styczność z żywnością, ale również stoły i powierzchnie robocze. Z tego powodu kluczowe jest używanie środków czyszczących, które będą efektywne, a także oznaczone certyfikatem dopuszczającym preparat do stosowania w przemyśle spożywczym.

Podczas czyszczenia blatów warto sięgnąć po ręczniki kuchenne Katrin, które nie zawierają substancji szkodliwych oraz nie pylą podczas wycierania powierzchni.

Do usuwania mocnych zabrudzeń olejowo-tłuszczowych stworzone są profesjonalne środki zasadowe, a także urządzenia do pracy sucho/mokro, między innymi odkurzacz Power WD 36 z zestawem piekarniczym.

Fair Play Plus na 27. edycji Targów EuroGastro

W dniach 12-14 marca w Warszawskim Ptak Warsaw Expo odbędą się międzynarodowe Targi Rozwiązań dla branży HoReCa. Zapraszamy na nasze stoisko F4.05a!