Sprzątanie dużych powierzchni oraz budynków użyteczności publicznej byłoby niezwykle trudne bez profesjonalnych środków do czyszczenia. Są to produkty, które nieco różnią się od tych używanych w domu. Jakie różnice występują między chemią profesjonalną a gospodarczą? Zapraszamy do lektury! 

Inny skład i stężenie

Profesjonalna chemia do sprzątania to specjalnie skonstruowane produkty przeznaczone głównie dla firm sprzątających. Ich skład oraz stężenie znacznie różnią się od tych stosowanych w produktach domowych. Producentom często towarzyszy zaawansowana technologia, co przekłada się na wyjątkową skuteczność i ekonomię użytkowania tych środków.

Karta charakterystyki danego produktu

Użytkowanie profesjonalnej chemii może wymagać odpowiedniego przeszkolenia i wiedzy. Producent zawsze dostarcza dokładne informacje dotyczące użytkowania, takie jak skład produktu i rodzaj substancji czynnej, na specjalnej karcie informacyjnej. Dzięki tym danym możliwe jest bezpieczne i skuteczne stosowanie chemii profesjonalnej do czyszczenia obiektów użyteczności publicznej.

Substancja czynna w środkach czystości

Bardzo ważną różnicą, którą warto podkreślić, jest rodzaj substancji czynnej stosowanej w produktach chemii profesjonalnej w porównaniu z chemią gospodarczą. Często używane w produktach profesjonalnych substancje czynne są znacznie bardziej efektywne w usuwaniu zabrudzeń niż te zastosowane w produktach do użytku domowego. Dzięki temu produkty profesjonalne umożliwiają skrócenie czasu potrzebnego na sprzątanie dużych obiektów, ponieważ są zdolne do szybszego i bardziej skutecznego usuwania brudu.

Chemia profesjonalna — ekonomiczne sprzątanie dużych powierzchni

W miejscach takich jak szpitale, szkoły, magazyny czy centra handlowe trudno sobie wyobrazić skuteczne stosowanie zwykłych środków czystości przeznaczonych do użytku domowego. Te miejsca odwiedzane są codziennie przez dziesiątki, setki, a nawet tysiące osób. Zastosowanie zwykłej chemii gospodarczej nie jest odpowiednie do tak dużych przestrzeni i intensywnych zabrudzeń, jakie można spotkać w tych obiektach. Wykorzystanie mało skutecznych preparatów wymagałoby ogromnego nakładu czasu na sprzątanie, co jest niepraktyczne i nieefektywne.