Mobilna myjnia parowa to rozwiązanie, które zrewolucjonizowało myślenie o czyszczeniu powierzchni. Dzięki parze wodnej podawanej pod wysokim ciśnieniem, myjnie parowe z łatwością radzą sobie z uporczywymi zanieczyszczeniami, nie uszkadzając czyszczonych powierzchni. Jedną z ich podstawowych zalet jest wysoka skuteczność przy minimalnym lub żadnym zastosowaniu chemii czyszczącej. To sprawia, że generatory pary są przyjazne nie tylko dla obsługiwanych powierzchni, ale również dla środowiska naturalnego.

Jak działa myjnia parowa?

Mobilna myjnia parowa to urządzenie myjąco-piorące przeznaczone dla najbardziej wymagających użytkowników. Mycie metodą parową polega na czyszczeniu powierzchni za pomocą suchej pary o wysokiej temperaturze. Para podawana jest z dyszy przy dużym ciśnieniu. Dzięki temu możemy usunąć z powierzchni nawet uporczywe zanieczyszczenia, nie stosując w tym celu żadnej chemii myjącej.

Takim urządzeniem jest myjka parowa S-TEAM 6 marki Ghibli&Wirbel, która służy do czyszczenia i dezynfekcji różnych powierzchni bez konieczności zastosowania detergentów. Dodatkowa funkcja TurboPower pozwala na włączenie jednej/obu grzałek w bojlerze, dzięki czemu możemy uzyskać moc urządzenia od 2200 W do 3200 W. Wysokie ciśnienie robocze oraz wysoka wydajność maszyny zapewnia skuteczne czyszczenie powierzchni, przy jednoczesnym braku szkodliwego wpływu na środowisko naturalne.

Kolejną propozycją od marki Ghibli&Wirbel są generatory pary z funkcją odsysania: odkurzacz parowy S-TEAM 6 V i odkurzacz parowy S-TEAM 10 VH. Parownica z funkcją odsysania pary redukuje zużycie wody czy detergentów, zapewniając czystość i dezynfekcję nie tylko powierzchni, ale również otoczenia. Funkcja hydrojet to połączenie silnego strumienia pary zmieszanej z wodą, która jest przeznaczona do walki z uporczywymi zabrudzeniami. Z kolei mocny silnik ssący odsysa brud i wilgoć, dzięki czemu pozostawia po sobie suchą i czystą powierzchnię. Modele różnią się temperaturą pary i ciśnieniem roboczym.

Jak bezpiecznie pracować z myjką parową?

Opierając swoje działanie na suchej parze, myjki parowe są bezpieczne dla zdecydowanej większości powierzchni. Mycie przynosi więc doskonałe efekty – zwłaszcza w przypadku chropowatych i karbowanych powierzchni z tworzyw sztucznych, które trudno wyczyścić tradycyjnymi metodami.

Aby bezpiecznie pracować z myjnią parową należy dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi urządzenia. Pozwoli to na odpowiednią regulację parametrów jego pracy. Należy bowiem pamiętać, że regulacja ciśnienia i temperatury suchej pary, daje możliwość bezpiecznego czyszczenia i dezynfekcji nawet najbardziej delikatnych elementów.

Mobilna myjnia parowa a czyszczenie lakieru samochodowego

W przypadku mycia karoserii samochodowej należy zachować maksimum ostrożności. Karoserię i inne elementy samochodu czyści się za pomocą pary o temperaturze do 200°C podawanej pod ciśnieniem między 8-12 bar. Jeśli zabrudzenia są wyjątkowo uporczywe, można użyć detergentów przeznaczonych do wysokich temperatur. To pozwala skutecznie usuwać nawet najtrudniejsze zanieczyszczenia bez narażania powierzchni na uszkodzenia.

Ile kosztuje myjnia parowa?

Zakup mobilnej myjni parowej to inwestycja. To, ile kosztuje myjnia parowa, uzależnione jest przede wszystkim od marki i modelu. Myjki parowe różnią się od siebie pod względem funkcjonalności – im bardziej rozbudowane urządzenie myjąco-piorące, tym wyższa jego cena:

  • myjka parowa S-Team 6: 8 372,30 zł,
  • odkurzacz parowy S-Team 6V: 17 515,82 zł,
  • odkurzacz parowy S-TEAM 10 VH: 28 067,37 zł.

Jaką myjkę parową wybrać?

Wybór myjki parowej powinien być w pierwszej kolejności podyktowany względami funkcjonalnymi. Przed zakupem urządzenia warto szczegółowo zapoznać się z jego możliwościami. W wielu sytuacjach inwestycja „na wyrost” jest nieopłacalna, ponieważ ostatecznie i tak nie wykorzystujemy jego potencjału w pełni.

Potrzebujesz wsparcia przy wyborze lub finalizacji zamówienia? Jeśli mimo powyższego tekstu w dalszym ciągu masz wątpliwości, wystarczy skontaktować się z zespołem naszych specjalistów. Chętnie pomożemy z realizacją transakcji niezależnie od jej etapu.