Usługa dezynfekcji pomieszczeń metodą zamgławiania

Kategorie: Ogólna     28.12.2020
Usługa dezynfekcji pomieszczeń metodą zamgławiania

Usługa dezynfekcji pomieszczeń metodą zamgławiania

Dezynfekcja pomieszczeń staje się standardem w obiektach użyteczności publicznej, ale i w domach, ponieważ zdrowie i bezpieczeństwo jest teraz priorytetem. Fair Play Plus oferuje urządzenia i środki do dezynfekcji, a dla firm i instytucji, które nie mają możliwości wykonania dezynfekcji samodzielnie, również usługę dezynfekcji pomieszczeń metodą zamgławiania.

W czasach COVID-19  najbardziej narażone na obecność wirusa są oczywiście szpitale i placówki ochrony zdrowia, ale równie ważna staje się dezynfekcja biur, zakładów przemysłowych, obiektów handlowych, czy szkół i placówek opiekuńczo-wychowawczych, ponieważ wszędzie tam może dojść do zarażenia. Dezynfekcja pomieszczeń może odbywać się w różny sposób. Ważna jest szybkość, wydajność i skuteczność dezynfekcji tak, by optymalnie wykorzystać czas. W zależności od rodzaju pomieszczeń i specyfiki pracy do dezynfekcji można wykorzystać zamgławianie, ozonowanie lub opryski.

Dezynfekcja metodą zamgławiania

Najbardziej wydajną pod względem zużycia produktu i czasu potrzebnego na cały proces jest dezynfekcja metodą zamgławiania. Do tego potrzebny jest opryskiwacz ze specjalną dyszą do zamgławiania. Dzięki dyszy wytwarzana jest mgła o wielkości kropli od 10 μm do 50 μm. Wraz ze strumieniem powietrza podawany jest środek dezynfekujący w postaci mikroskopijnych cząsteczek. Sucha mgła aplikowana we wnętrzu szybko rozprzestrzenia się docierając do najdalszych zakamarków i głęboko wnika w powierzchnie, pokrywając dokładnie wszystkie przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu, które są niemożliwe do zdezynfekowania tradycyjnymi metodami.

Do zamgławiania stosujemy środki najwyższej jakości. W zależności od rodzaju pomieszczeń i oczekiwań Klienta polecamy środki, które posiadają certyfikaty, rekomendacje WHO, ECDC. Dysponujemy też różnymi urządzeniami do dezynfekcji, które pozwalają najbardziej optymalnie wykorzystać czas, który zamawiający chce poświęcić na proces dezynfekcji.

Zamgławianie można przeprowadzić bez potrzeby usuwania sprzętów czy roślin z pomieszczeń. Po wyschnięciu preparatu Pracownicy i Klienci mogą powrócić do pomieszczeń, więc pod względem czasu potrzebnego do wykonania zabiegu jest to najbardziej optymalna metoda dezynfekcji. Już nawet w godzinę po zamgławianiu można powrócić do odkażanego pomieszczenia.

Ozonowanie pomieszczeń, urządzeń i żywności

Na życzenie Klienta wykonujemy również dezynfekcję metodą ozonowania. Ta metoda nie wymaga zastosowania środków do dezynfekcji. Elementem dezynfekującym jest tu ozon pozyskiwany przez urządzenie z powietrza. Ozon likwiduje bakterie, wirusy oraz zarodniki grzybów. Czas ozonowania jest zależny od wielkości pomieszczenia, ale należy założyć, że odkażane pomieszczenie będzie wyłączone z użytkowania na kilka godzin samego zabiegu, a następnie wietrzenia. Ozonowanie nie tylko odkaża, ale również odświeża powietrze, neutralizuje zapachy, oczyszcza też żywność usuwając pestycydy, substancje chemiczne, glifosat, itp.

Usługa dezynfekcji

Ceny ustalamy zabiegu dezynfekcji ustalamy indywidualnie. Jest ona uzależniona od powierzchni i kubatury pomieszczeń, specyfiki obiektów, wybranej metody, urządzenia, zastosowanych środków i innych czynników. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów: tel. 690 010 158, 501 766 055, e-mail: [email protected].

Polecamy nasze usługi dezynfekcji obiektów takich jak:

 • szpitale, oddziały intensywnej terapii, oddziały zakaźne, sale chorych,
 • przychodnie lekarskie, gabinety medyczne, stomatologiczne i weterynaryjne,
 • karetki i pojazdy transportu medycznego,
 • środki komunikacji publicznej: autobusy, tramwaje i inne pojazdy,
 • szkoły, placówki opiekuńczo-wychowawcze,
 • restauracje,
 • biura, obiekty użyteczności publicznej,
 • kościoły,
 • kina, teatry,
 • szatnie,
 • baseny, spa, sauny,
 • korytarze, ciągi komunikacyjne, itp.

Wykonaliśmy usługę dezynfekcji metodą zamgławiania w kilku mazowieckich szpitalach.

 

 

Polecamy zamgławianie obiektów biurowych.