TOOL PRO WDA 40 odkurzacze do zadań specjalnych

Kategorie: Aktualności, Porady     2.03.2022
Odkurzacz przemysłowy Tool-Pro WDA 40

Odkurzacze przemysłowe Ghibli & Wirbel

TOOL PRO WDA 40 to rodzina profesjonalnych odkurzaczy Ghibli & Wirbel zaprojektowanych z myślą o wymaganiach sektora produkcyjnego i rzemiosła. Cztery modele odkurzaczy do pracy na mokro i na sucho z systemem automatycznego czyszczenia filtrów zaprojektowane z myślą o ciągłej i bezpiecznej pracy.

Odkurzacze TOOL PRO WDA 40  to odkurzacze o dużej pojemności, wytrzymałe i mocne, zaprojektowane specjalnie do usuwania niebezpiecznych pyłów. Są więc idealne do pracy w trudnych miejscach, takich jak place budowy, fabryki , warsztaty itp. umożliwiając operatorowi długotrwałą pracę bez przerw. Odkurzacze są wyposażone w gniazdo do podłączenia elektronarzędzi (maksymalna moc 2400 W). Opcjonalnie mogą też być wyposażone w zestaw COMBI do podłączenia narzędzi pneumatycznych o ciśnieniu roboczym do 10 bar. Elektronarzędzia podłączone do odkurzacza mogą być sterowane ręcznie lub automatycznie.

Klasy filtracji niebezpiecznych pyłów

TOOL PRO WDA 40 jest dostępny w czterech wersjach o trzech klasach filtracji: model podstawowy ze standardowymi akcesoriami i certyfikatem klasy L oraz trzy modele certyfikowane do pracy z niebezpiecznymi pyłami klasy L, M i H z akcesoriami antystatycznymi, które chronią przed porażeniem elektrycznym, które może wystąpić podczas pracy.

  • TOOL PRO WDA 40 L / L AS – odkurzacze dopuszczone do pyłu klasy L, które są specjalnie zaprojektowane do pracy w środowiskach charakteryzujących się obecnością prostego pyłu o umiarkowanym ryzyku, do których należą warsztaty i laboratoria rzemieślnicze. Wszystkie wersje AS są wyposażone w akcesoria antystatyczne.
  • TOOL PRO WDA 40 M AS – zatwierdzony do pyłu klasy M. To pył średniego ryzyka, który może pochodzić z twardego drewna, sztukaterii, farb, betonu. Idealny do użytku w środowiskach przemysłowych, rzemieślniczych i placach budowy.
  • TOOL PRO WDA 40 H AS – zatwierdzony do najbardziej niebezpiecznych pyłów klasy H i pyłu azbestowego TRGS 519. Znajdzie zastosowanie w środowiskach wysokiego ryzyka charakteryzujących się obecnością pleśni, patogenów i proszków rakotwórczych, do których należą azbest, kobalt, nikiel, czy ołów. Ten model jest standardowo wyposażony w filtr kartridżowy HEPA o klasie filtracji H o skuteczności filtracji 99,995%. Powierzchnia filtrująca 0,8 m2 zapewnia najlepszą wydajność ssania i maksymalną ochronę silnika.

W wersjach M AS i H AS, dzięki praktycznemu przełącznikowi na panelu sterowania, regulacja przepływu powietrza umożliwia korzystanie z akcesoriów o różnych średnicach: 21 mm, 29 mm, 33 mm i 38 mm.

Automatyczne czyszczenie filtrów do pracy bez ograniczeń

Kompaktowe i poręczne odkurzacze TOOL PRO WDA 40 są wyposażone w innowacyjny NONSTOPVAC! System, który automatycznie czyści płaski filtr główny PTFE i znacznie skraca czas przestoju maszyny. Oczyszczanie filtra jest możliwe dzięki odwróceniu przepływu powietrza, które powoduje, że nagromadzony kurz/brud odrywa się od filtra, pozwalając mu wpaść bezpośrednio do zbiornika odkurzacza. Plisowany filtr płaski o klasie filtracji M ma powierzchnię filtracyjną 0,5 m². Jest odporny na wysoką wilgotność i nadaje się do mycia pod wodą, co zapewnia dłuższą żywotność niż zwykłego filtra.

Gdy system NONSTOPVAC! jest włączony, odwrócenie przepływu powietrza jest automatycznie aktywowane co 12 sekund. To umożliwia pracę filtra głównego z maksymalną wydajnością. Cykl czyszczenia filtra jest całkowicie bezpieczny, gdyż nie ma emisji pyłu w powietrzu wylotowym ani z podłączonego narzędzia. Ponadto zmniejszenie przepływu powietrza powoduje uruchomienie intensywnego cyklu czyszczenia filtra. Kiedy system NONSTOPVAC! jest wyłączony, TOOL PRO WD 40 może być używany jako zwykły odkurzacz.

Odkurzacz przemysłowy Tool-Pro WDA 40

Odkurzacz przemysłowy do niebezpiecznych pyłów

Odkurzacz przemysłowy – kompaktowy i łatwy w obsłudze

Dzięki małym rozmiarom i praktycznym uchwytom TOOL PRO WDA 40 można łatwo i wygodnie przestawiać i transportować. Praktyczny uchwyt na kabel, wsporniki na akcesoria i podręczne końcówki umieszczone są bezpośrednio na odkurzaczu. Obracane przednie koła (ø 100 mm), wyposażone w blokady kierunkowe i hamulce oraz duże tylne koła gwarantują bezpieczeństwo i ekstremalną zwrotność.

Wszechstronne wykorzystanie odkurzacza TOOL PRO WDA 40

Dostosowanie maszyny do różnych potrzeb nigdy nie było tak proste. Opcjonalne zestawy pozwalają operatorowi na wszechstronne wykorzystanie TOOL PRO WDA 40. Wystarczy zdjąć pokrywę pod panelem maszyny, aby zainstalować zestaw najbardziej odpowiedni do rodzaju wykonywanej pracy.

  • Zestaw kombi – aby używać maszyny z narzędziami pneumatycznymi
  • Zestaw zdalnego sterowania – praktyczny pilot, który można przymocować do węża elastycznego, komunikuje się bezpośrednio z modułem zainstalowanym na maszynie, umożliwiając operatorowi włączanie i wyłączanie TOOL PRO WDA 40 nawet zdalnie.
  • Uchwyty transportowe – do bezpiecznego przemieszczania odkurzacza.
  • Uchwyty do skrzynki narzędziowej.

Poznaj wszystkie zalety odkurzaczy TOOL PRO WDA 40

Odkurzacze z gniazdem do elektronarzędzi i automatycznym czyszczeniem filtra TOOL PRO WDA 40

Kliknij zdjęcie, by przejść do sklepu

Akcesoria do odkurzaczy TOOL PRO WDA 40

Dane techniczne