Samojezdna maszyna szorująco-zbierająca Racer R 85

Kategorie: Ogólna     23.11.2021

Maszyna szorująco-zbierająca RACER R 85

W ofercie Fair Play Plus pojawiła się nowa maszyna szorująco-zbierająca Racer R 85 – wydajna i niezwykle zwrotna zmywarka do podłóg w obiektach o średnich powierzchniach. Idealna do pracy w wąskich lub zatłoczonych przestrzeniach oraz tam, gdzie wymagana jest cicha praca maszyny czyszczącej.

Racer R 85 to siodłowa maszyna szorująco-zbierająca  odpowiednia do czyszczenia posadzek o średnich powierzchniach. Ta niezwykle skuteczna zmywarka do podłóg występuje w dwóch wersjach różniących się szerokością czyszczenia – 650 i 750 mm. Obie wersje maszyny są wyposażone w zbiornik czystej wody o pojemności 80 l i zbiornik brudnej wody o pojemności 85 l. Co więcej, niski poziom hałasu sprawia, że ​​Racer jest idealny do sprzątania w ciągu dnia we wszystkich miejscach, w których cisza jest koniecznością (szpitale, domy spokojnej starości, szkoły).

Poznaj wszystkie zalety maszyn czyszczących Racer R 85

Najlepsza wydajność i wyniki

Racer wyróżnia się wydajnością na wysokim poziomie. Maszyna (z napędem z przodu) posiada dwie szerokości robocze. Dwie szczotki 13” w wersji FD 65 i dwie szczotki 15” w wersji FD 75 gwarantują skuteczność mycia, nawet w wąskich przestrzeniach. Ponadto, możliwość wyboru spośród szerokiej gamy szczotek, z włosiem o różnych rozmiarach (grubszy polipropylen lub tynex), rzepami do padów, pozwala operatorowi uporać się z każdym rodzajem brudu z doskonałymi wynikami czyszczenia.

Racer łączy w sobie niezwykłą zwrotność i dużą wydajność: 4000 m2h dla maszyny Racer 85 FD 65 i 4500 m2h dla Racer 85 FD 75. Dzięki kompaktowej budowie i zwrotnym kołom może z łatwością poruszać się między półkami w supermarketach, omijać przeszkody, zawracać na niewielkiej powierzchni. Jest niezrównany w czyszczeniu blisko ściany, dzięki automatycznemu powrotowi stołu roboczego i ssawy w razie przypadkowej kolizji, może bez problemu poruszać się nawet w najtrudniejszych warunkach. W precyzyjnym manewrowaniu maszyną pomaga lekka kierownica.

Innowacyjne rozwiązania

Racer posiada kilka innowacyjnych rozwiązań, które usprawniają pracę. Wszystkie są obsługiwane z kompaktowego i praktycznego panelu sterowania. Rozmieszczenie przycisków jest intuicyjne i zapewnia natychmiastową interakcję z maszyną. Cyfrowy wyświetlacz umożliwia precyzyjną i stałą kontrolę działań maszyny Racer. Na ekranie wyświetlany jest stan wszystkich funkcji:

 • READY TO GO – to funkcja, która pozwala maszynie być natychmiast gotową do pracy. Naciskając jeden przycisk możliwa jest aktywacja i ustawienie ssania, stołu roboczego oraz systemu mieszania wody i chemikaliów (wyposażenie opcjonalne).
 • EKO SYSTEM – po naciśnięciu przycisku ECO wszystkie wcześniej wybrane parametry pracy (woda, stężenie chemikaliów, jeśli jest dostępne, siła ssania i docisk szczotek) zostają zredukowane w celu maksymalnej optymalizacji zużycia. Program ten zmniejsza zużycie detergentu, wydłuża czas pracy maszyny, jednocześnie pozwalając na utrzymanie wysokiej wydajności czyszczenia przy maksymalnym poszanowaniu środowiska.Ekologia i oszczędności w każdych warunkach pracy!
 • DODATKOWY NACISK SZCZOTEK – aktywowany za pomocą prostego przycisku pozwala maszynie Racer zmierzyć się z każdym rodzajem brudu dzięki możliwości zwiększenia ciężaru szczotek.
 • TRYB CICHY – pozwala maszynie Racer być cichszą, przy zachowaniu wysokiej wydajności. Idealny do sprzątania w ciągu dnia oraz do pracy w obszarach „wrażliwych”, gdzie wymagana jest cisza.
 • ELEKTRONICZNA REGULACJA WODY – pięć poziomów do wyboru pozwala operatorowi na użycie ilości wody odpowiedniej do każdej sytuacji.
 • SYSTEM MIESZANIA DETERGENTU – w przypadku, gdy maszyna jest wyposażona w system mieszania detergentu (opcja), panel jest już przygotowany do użycia: stężenie detergentu można łatwo wybrać z pięciu dostępnych poziomów.
 • SZCZOTKI I ODSYSANIE – te dwa przyciski, oprócz aktywacji  szczotek i silnika ssącego, umożliwiają sterowanie podnoszeniem stołu roboczego i ssawy. Racer wyposażony jest w 2 silniki szczotek o mocy 500 W na każdą szczotkę. 2-szczotkowy stół roboczy wykonany z aluminium: odporny na wstrząsy i korozję; wysuwany – jest w stanie idealnie dopasować się do każdej przeszkody, dzięki czemu Racer jest nieporównywalny w czyszczeniu blisko ściany. Kompaktowa i ergonomiczna ssawa naturalnie dostosowująca się do ruchów maszyny i dostępna w dwóch szerokościach (850 i 950 mm) oraz wydajny 3-stopniowy silnik ssący o mocy 550 W gwarantują doskonałe rezultaty suszenia na każdym rodzaju powierzchni, nawet na zakrętach.

Dzięki praktycznym przyciskom umieszczonym w dogodnej pozycji, regulacja prędkości i kierunku jest sterowana elektronicznie, aby zawsze mieć kontrolę nad ruchami maszyny.

Standardowe akcesoria

 • WĄŻ DO NAPEŁNIANIA  rozsuwany i wyposażony w uniwersalne złącze do wszystkich typów kranów.
 • SZCZOTKI POLIPROPYLENOWE 0,7 MM – odporne i odpowiednie do każdego rodzaju powierzchni dzięki włosiu o średnicy 0,7 mm. Dostępne o średnicy 330 mm (13”) i 380 mm (15”).
 • 2 RZEPY PADA – do użytkowania maszyny z szeroką gamą padów.
 • OSŁONA STOŁU ROBOCZEGO – do ochrony najbardziej wrażliwych części maszyny i środowiska pracy.
 • ZESTAW GUM ŚCIĄGAJĄCYCH – dzięki wysokiej jakości wykonania gumy lepiej adaptuje się do podłoża co zapewnia najlepszą wydajność suszenia.
 • BATERIE KWASOWE – zestaw 4 baterii 6V 210Ah, które zapewniają 3-4 godziny pracy na jednym ładowaniu.
 • PROSTOWNIK – TC1 LTM 24V 1kW, który ładuje baterie w ciągu 4-5 godzin.

Akcesoria opcjonalne

 • SZCZOTKI POLIPROPYLENOWE 0,9 MM – odporne i odpowiednie do każdego rodzaju powierzchni. Dostępne o średnicy 330 mm (13”) i 380 mm (15”) oraz włosiu o średnicy 0,9 mm.
 • SZCZOTKI TYNEX GRIT 240 – idealne do czyszczenia powierzchni z uporczywymi zabrudzeniami dzięki włosiu o średnicy 0,9 mm. Dostępne o średnicy 330 mm (13”) i 380 mm (15”).
 • ZESTAW WATER STOP – umożliwia szybkie napełnianie zbiornika z automatycznym zatrzymaniem.
 • SYSTEM MIESZANIA DETERGENTU – zautomatyzowany system do dozowania chemikaliów.
 • ZESTAW GUM POLIURETANOWYCH – wysoce odporne na zużycie, odpowiednie do każdego rodzaju powierzchni.
 • ZESTAW DO CZYSZCZENIA NAROŻNIKÓW – do idealnego odkurzania narożników i najtrudniej dostępnych miejsc.
 • ZESTAW REFLEKTORÓW – reflektor LED zapewniający widoczność podczas pracy w przypadku słabego oświetlenia.
 • ŚWIATŁA OSTRZEGAWCZE – zapewniają maksymalne bezpieczeństwo podczas sesji roboczych.

Bezpieczeństwo pracy

Racer R 85 został zaprojektowany tak, aby zapewnić operatorowi maksymalny komfort i ochronę podczas pracy. Wygodny fotel operatora pozwala na pracę w stabilnej i ergonomicznej pozycji: w odpowiedniej odległości od kierownicy. Idealnie sprawdza się podczas długich sesji pracy. Bezpieczeństwo zapewnia również przycisk awaryjny do przerwania wszystkich czynności w sytuacjach zagrożenia.

W celu ułatwienia transportu i przechowywania, Racer wyposażony jest w praktyczną podporę, umieszczoną na zbiorniku brudnej wody, do mocowania ssawy: minimalna przestrzeń i łatwość manewrowania.

Sprawdź parametry techniczne maszyn

Broszura – Siodłowe maszyny szorująco-zbierające Racer R 85

Maszyny czyszczące RACER

Kliknij w zdjęcie, aby przejść do sklepu

Szczegóły