S-TEAM – urządzenia parowe do czyszczenia i dezynfekcji

Kategorie: Ogólna     30.11.2021
Odkurzacze parowe - czyszczenie i dezynfekcja

Odkurzacze parowe – czyszczenie i dezynfekcja

Ochrona środowiska i redukcja zanieczyszczeń to problem globalny, który nabiera coraz większego znaczenia również w świecie profesjonalnego sprzątania. Rozwiązaniem, które pozwoli na czyszczenie i dezynfekcję różnych materiałów i powierzchni bez użycia środków chemicznych przy użyciu niewielkich ilości wody i redukcji odpadów jest czyszczenie parą. To sposób nie tylko ekologiczny, ale również ekonomiczny, gdyż ogranicza wydatki na detergenty i utylizację odpadów.

Odkurzacze parowe to praktyczne i intuicyjne urządzenia, które pozwalają na efektywną pracę w każdym środowisku, szybko i bez wysiłku. Możliwość dotarcia nawet do najtrudniejszych miejsc i niezwykła wszechstronność pozwalają im działać w wielu różnych sektorach: od przemysłu po opiekę zdrowotną, od gastronomii do transportu publicznego, aż do użytku domowego.

Myjki i odkurzacze parowe w ofercie Fair Play Plus

W ofercie Fair Play Plus są dostępne trzy urządzenia parowe marki Ghibli&Wirbel do czyszczenia i dezynfekcji: myjka parowa S-TEAM 6 oraz odkurzacze parowe S-TEAM 6V i S-TEAM 10VH, które poza wytwarzaniem pary posiadają również funkcję odsysania za sprawą mocnego silnika ssącego  1150 W.

Myjka parowa S-TEAM 6

Profesjonalna wytwornica pary S-TEAM 6 o ciśnieniu roboczym 6 barów generuje parę o temperaturze 160°C. Bojler ze stali nierdzewnej, dzięki swojej 1,5 litrowej pojemności i mocy 3200 W, jest w stanie wyprodukować do 4,5 kg pary H2O/h. Może pracować w środowiskach komercyjnych dzięki funkcji TURBOPOWER. W przypadku najbardziej uporczywych zabrudzeń myjka ma możliwość łączenia pary suchej i mokrej za pomocą funkcji GORĄCA WODA, którą można aktywować bezpośrednio z uchwytu węża. Strumień mokrej pary o wysokiej temperaturze jest dodawany do normalnego dostarczania pary suchej (pobieranej bezpośrednio z bojlera). Dzięki możliwości ładowania podczas pracy (bez wyłączania) S-Team 6 ma nieograniczony czas pracy. Praktyczna 1,2-litrowa butelka pozwala na szybkie i łatwe napełnienie zbiornika. Wytrzymałość i zwrotność sprawiają, że S-TEAM 6 jest niezwykle wszechstronną maszyną zdolną do pracy w każdym środowisku

Odkurzacz parowy S-TEAM 6 V

S-TEAM 6 V to odkurzacz parowy z profesjonalnym systemem ssącym. Aby aktywować ssanie, należy włączyć przełącznik silnika ssącego, a następnie nacisnąć przycisk na uchwycie węża elastycznego. Podobnie jak S-TEAM 6, wyposażony w bojler o pojemności 1,5 litra, który produkuje parę o temperaturze 160°C i ciśnieniu roboczym 6 barów. Może usuwać najbardziej oporne zabrudzenia, wykorzystując moc pary i działanie roztworu czyszczącego. Wystarczy nacisnąć przycisk DETERGENT na panelu sterowania, aby aktywować funkcję i dostosować dozowanie podawanego roztworu. Przycisk na uchwycie elastycznego węża umożliwia dostarczenie roztworu czyszczącego. Dzięki funkcji TURBOPOWER istnieje możliwość włączenia jednej lub obu grzałek w bojlerze, co pozwala na pracę urządzenia z mocą 2200 W lub z mocą maksymalną 3200 W. Dzięki tej funkcji możliwe jest jej zastosowanie zarówno w domu, jak i obiektach komercyjnych, charakteryzujących się instalacjami elektrycznymi niskiego napięcia.

Odkurzacz parowy S-TEAM 10 VH

Największy odkurzacz parowy w naszej ofercie S-TEAM 10 VH z ciśnieniem roboczym 10 barów czyści parą o temperaturze 185°C. Wyposażony w duży bojler ze stali nierdzewnej o pojemności 3,5 l i mocy 3400 W, który jest w stanie wyprodukować do 6 kg pary wodnej w ciągu godziny. Możliwe jest włączenie zarówno funkcji detergentu, jak i funkcji HYDROJET, która dzięki silnemu strumieniowi pary zmieszanej z wodą pozwala maszynie radzić sobie z najbardziej uporczywymi zabrudzeniami. Wystarczy nacisnąć przycisk HYDROJET na panelu sterowania, aby włączyć lub wyłączyć funkcję i dostosować dawkowanie dozowanej wody. Przycisk na uchwycie elastycznego węża umożliwia dostarczenie roztworu czyszczącego. Funkcja TURBOPOWER, jak i w pozostałych urządzeniach z linii S-TEAM, pozwala na podłączenie maszyny zarówno do instalacji elektrycznych wysokiego, jak i niskiego napięcia, a także na pracę z mocą 2200 W lub 3200 W. Praktyczny panel sterowania pozwala operatorowi kontrolować wszystkie czynności wykonywane maszyną.

Wszystkie generatory pary S-TEAM są niezwykle wytrzymałe dzięki konstrukcji ze stali nierdzewnej, odpornej na pękanie, korozję i wysokie temperatury. Charakteryzujące się wysoką wydajnością urządzenia parowe S-TEAM są idealne do pracy w branżach takich jak obiekty użyteczności publicznej, gastronomia, przemysł spożywczy, mechaniczny, czy służba zdrowia. Szeroka gama akcesoriów uzupełnia ofertę i pozwala parownicom S-TEAM pracować w każdym środowisku, na twardych powierzchniach,  takich jak podłogi, szkło, stal, jak i na miękkich, jak tkaniny, wykładziny, dywany, meble tapicerowane, czy tapicerka samochodowa.

Wybrane akcesoria S-TEAM 6

 • ELASTYCZNY WĄŻ PAROWY Z RĄCZKĄ – ma długość 2,5 metra, gwarantuje maksymalną praktyczność i łatwość użytkowania. Aby dozować parę, wystarczy przytrzymać przycisk umieszczony na rączce.
 • SZTYWNE RURY – dwie rury, stosowane pojedynczo lub w parach, pozwalają maszynie wyczyścić znacznie większe obszary robocze.
 • POŁĄCZENIE DYSZY – umożliwia użycie dwóch szczotek, zarówno prostokątnej, jak i trójkątnej.
 • MYJKA DO SZKŁA – idealna do czyszczenia szkła, płytek, okien i innych płaskich powierzchni. Można ją podłączyć bezpośrednio do elastycznego węża.
 • ZAKRZYWIONA LANCA PAROWA – przenosi silny strumień pary do wylotu dyszy. Idealna do czyszczenia fug i innych trudno dostępnych miejsc dzięki 175 mm długości. Bezpośrednio nakładana na elastyczny wąż.
 • PAROWE PROSTOKĄTNE I TRÓJKĄTNE SZCZOTKI I ŚCIERKI – nadają się do czyszczenia twardych powierzchni, takich jak marmur, ceramika i terakota. Można je używać ze ściereczką lub bez, którą można łatwo przymocować do praktycznych zacisków po bokach. Biała ściereczka z mikrofibry jest w stanie osłabić siłę pary, aby chronić delikatne powierzchnie, takie jak drewno i parkiet.
 • PAROWA SZCZOTKA I ŚCIERKA – nadaje się do czyszczenia twardych powierzchni, takich jak marmur, ceramika i terakota. Można używać ze ściereczką lub bez, którą można łatwo przymocować do praktycznych zacisków po bokach. Biała ściereczka z mikrofibry jest w stanie osłabić siłę pary w celu ochrony delikatnych powierzchni, takich jak drewno i parkiet.
 • SZCZOTKI OKRĄGŁE – są używane wraz z lancą parową do usuwania najbardziej opornych zabrudzeń, nawet na małych przestrzeniach. Dostępne w różnych rozmiarach (28 mm, 40 mm i 65 mm) i materiałach z którego wykonane jest włosie (poliester i mosiądz), w zależności od czyszczonej powierzchni.
 • BUTELKA DO UZUPEŁNIEŃ – szybki i łatwy sposób na uzupełnienie zbiornika dzięki pojemności butelki 1,2 litra wody.

Wybrane akcesoria S-TEAM 6V i S-TEAM 10VH

 • ELASTYCZNY WĄZ PAROWY/RĄCZKA – długi na 3 metry jest w stanie zagwarantować maksymalną praktyczność i łatwość użytkowania. Aby dostarczyć parę lub włączyć różne funkcje maszyny, wystarczy nacisnąć określone przyciski umieszczone na rączce.
 • SZTYWNE RURY – dwie rury, używane pojedynczo lub w parach, zwiększają obszar roboczy.
 • KORPUS SSAWY – nadaje się do czyszczenia twardych powierzchni, takich jak marmur, ceramika i terakota. W zależności od wymagań może być używany razem z narzędziem do ochrony dywanów lub z wkładką z włosia i ściągaczką. W celu ochrony najdelikatniejszych powierzchni można go również używać ze ściereczką, którą można łatwo przymocować do praktycznych zacisków korpusu ssawy.
 • BIAŁA PROSTOKĄTNA ŚCIERECZKA Z MIKROFIBRY – biała ściereczka z mikrofibry jest w stanie osłabić siłę pary w celu ochrony delikatnych powierzchni, takich jak drewno i parkiet.
 • MYJKA DO SZKŁA – idealna do czyszczenia szkła, płytek, okien i innych płaskich powierzchni. Można ją podłączyć bezpośrednio do węża elastycznego.
 • DUŻA SSAWA DO SZYB Z GUMAMI – nadaje się do czyszczenia szkła lub innych powierzchni niedostępnych dla środka do czyszczenia szkła. Można go podłączyć bezpośrednio do węża z odsysaniem.
 • PRZEZROCZYSTA SSAWKA DO TAPICERKI – nadaje się do głębokiego czyszczenia samą parą lub parą z detergentem i odsysaniem; idealny do twardych i miękkich powierzchni, takich jak sofy, dywany itp. Można go podłączyć do węża.

Wszystkie akcesoria urządzeń S-TEAM można sprawdzić na stronach produktowych, a akcesoria opcjonalne, dostępne na zamówienie znajdują się w broszurze.

Poznaj wszystkie zalety urządzeń parowych S-Team