Rolly – kompaktowa maszyna do czyszczenia podłóg

Kategorie: Ogólna     7.07.2021
Maszyna czyszcząca Rolly

Maszyna czyszcząca Rolly

Jaką maszynę wybrać do czyszczenia małych powierzchni? Z pomocą przychodzi ROLLY – kompaktowa i lekka zmywarka do podłóg, która z łatwością przejedzie między meblami, zmieści się pod stołem, a nawet między nogami krzeseł. Z ROLLY bieżące mycie podłóg staje się przyjemnością.

Maszyna sprzątająca Rolly – wyposażenie

Rolly to maszyna szorująco-zbierająca, która wśród innych maszyn sprzątających wyróżnia się walcową szczotką. W standardzie maszyna jest wyposażona w niebieską szczotkę polipropylenową o średniej twardości i zestaw gum ściągających. Maszyna występuje w wersji bateryjnej lub elektrycznej – z kablem zasilającym o długości 15 metrów. W cenę maszyny kablowej wliczony jest również zestaw zasilający 230V. Rolly zasilany akumulatorowo jest sprzedawany z baterią litową 24V 280Ah, która pozwala na około godzinę pracy i prostownikiem 24V 5A. Dodatkowo można dokupić inne szczotki: miękką, twardą, Tynex grit 360, Tynex grit 80 lub szczotkę z mikrofibry. Do maszyny bateryjnej można też dokupić zestaw zasilający, który pozwala na pracę „na kablu” w czasie ładowania akumulatora.

Rolly – maszyna czyszcząca do małych powierzchni

Rolly to automat myjący do podłóg wyposażony zbiornik czystej wody o pojemności 7,5 litra oraz ośmiolitrowy zbiornik brudnej wody. Szerokość czyszczenia to 330 mm, a wydajność teoretyczna / praktyczna to 1320 / 800 m²/h. Maszyna może pracować przy maksymalnym pochyleniu podłoża 2% z prędkością 4 km/h. Poziom hałasu podczas pracy wynosi 58 dB(A), a przy włączonym trybie cichej pacy zmniejsza się do zaledwie 54 dB(A). To pozwala na sprzątanie w czasie pracy przebywających w pomieszczeniu osób. Maszyna waży zaledwie 23 kg, a składana rączka pozwala na przewożenie urządzenia nawet w bagażniku małego samochodu osobowego. Jest więc idealna nie tylko w pracy, ale i w transporcie oraz przechowywaniu. Szczegółowe dane techniczne i cenę maszyny można sprawdzić również w sklepie internetowym maszynyczyszczace.eu.

Zobacz film instruktażowy, w którym szczegółowo opowiadamy o budowie maszyny, jej zastosowaniu, przygotowaniu do pracy oraz konserwacji po zakończonym sprzątaniu.

 

Przygotowanie maszyny czyszczącej do pracy

Przed przystąpieniem do pracy należy się upewnić, czy maszyna jest sprawna, a szczotka i gumy ściągające poprawnie założone. W zasadzie, jeśli po zakończonej pracy maszyna została wyczyszczona i dobrze złożona, wystarczy tylko zalać detergent w odpowiednim stężeniu i można zaczynać pracę. Do odmierzania detergentu służy pokrywa zbiornika czystej wody, co ułatwia poprawne dozowanie środka. W tym filmie użyliśmy płynu do mycia ręcznego i maszynowego FLORES PLAY. To bardzo skuteczny, wydajny i ładnie pachnący preparat do mycia podłóg wodoodpornych. Jest to koncentrat, więc przed wlaniem do zbiornika czystej wody należy zapoznać się z etykietą i sprawdzić ile płynu trzeba użyć do przygotowania roztworu roboczego. Ważne jest, by do mycia maszynowego stosować płyny przeznaczone do maszyn, które nie pienią się tak bardzo, jak płyny do mycia ręcznego.

ROLLY – łatwe czyszczenie podłóg

Panel sterowania znajduje się na ergonomicznej rączce, której pochylenie przed rozpoczęciem pracy należy ustawić odpowiednio do wzrostu operatora maszyny. Włącznik znajduje się po prawej stronie panelu. Na środku jest trzystopniowy przełącznik dozowania roztworu roboczego, a po lewej przełącznik silnika ssącego, który umożliwia przełączenie w tryb cichej pracy. Niżej są wskaźniki przepełnienia zbiornika brudnej wody, naładowania baterii, i zbyt dużego docisku szczotki. Siłę nacisku szczotki można regulować trzystopniowym przełącznikiem umieszczonym po lewej stronie na dole maszyny.

Przed włączeniem maszyny należy opuścić stół roboczy i można zaczynać sprzątanie. Maszyna czyści posadzkę zarówno jadąc do przodu, jak i w czasie cofania. Ruchoma głowica pozwala na czyszczenie przy samej ścianie. Dzięki swoim gabarytom ROLLY jest w stanie dotrzeć w każdy zakamarek – pod stół, krzesła, między meblami nawet wtedy, gdy mebli lub innych sprzętów jest w pomieszczeniu dużo. Dzięki funkcji cichej pracy może być używany wszędzie tam, gdzie gdzie cisza jest koniecznością: na przykład w szkołach lub innych placówkach opiekuńczo-wychowawczych, szpitalach, domach opieki, czy biurach.

Czyszczenie maszyny po pracy

Po zakończonej pracy należy zawsze maszynę wyczyścić. Zaczynamy od opróżnienia i umycia zbiorników. Oba zbiorniki są przenośne, co ułatwia zarówno napełnianie, jak i opróżnianie i mycie. Potem wyjmujemy szczotkę i gumy ściągające i dokładnie myjemy. Gumy są dwustronne, dzięki czemu możemy ich dłużej używać zmieniając stronę. Po umyciu składamy wszystkie części, a w przypadku maszyny bateryjnej, ładujemy akumulator, by zmywarka do posadzki była gotowa do kolejnego zadania.

ROLLY – skuteczne i łatwe sprzątanie

ROLLY to maszyna bardzo łatwa w obsłudze i intuicyjna, więc może ją obsłużyć praktycznie każdy po krótkiej prezentacji jej funkcji. W załączonym filmie pokazana jest budowa maszyny, zasady jej działania, przygotowanie do pracy i konserwacja. Gdyby jednak chcieli Państwo na żywo zobaczyć, jak działa maszyna, zapraszamy do umówienia się na prezentację przez poniższy formularz kontaktowy.

Umów się na prezentację

Kliknij zdjęcie, by przejść do sklepu

Szczegóły