Profesjonalna chemia do sprzątania

Profesjonalna chemia do sprzątania dla firm dbających o czystość

Chemia do sprzątania

Jako wiodący dystrybutor środków czystości Fair Play Plus posiada w swojej ofercie profesjonalną chemię do sprzątania najważniejszych marek. W naszym sklepie internetowym znajdziecie Państwo środki myjące i czyszczące do różnych zastosowań firm, takich jak: Buzil, Kiehl, Royal, Diversey, Play. Oferujemy preparaty do mycia ręcznego i maszynowego, chemię do sprzątania uniwersalną oraz całą gamę środków przeznaczonych do zastosowań specjalistycznych. Ale profesjonalna chemia do sprzątania renomowanych marek to tylko część naszej oferty. 

Jak dobrać chemię do sprzątania do poszczególnych zastosowań?

Opracowanie optymalnego planu higieny dla danego obiektu wymaga bardzo dobrej znajomości rynku środków i maszyn czyszczących. Nasi Konsultanci nieprzerwanie od 2002 roku doradzają Państwu w wyborze chemii do sprzątania, jednocześnie pomagając w opracowaniu planu higieny obiektu, który gwarantuje czystość przy jednoczesnym ograniczeniu wydatków związanych z zakupem środków czyszczących i artykułów higienicznych. 

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów oferujemy budżetowe rozwiązania o wysokiej jakości, które dostarcza nasza marka własna Play. Chemia do sprzątania Play oraz artykuły higieniczne FFP gwarantują doskonały stosunek jakości do ceny, co przekłada się na dodatkowe oszczędności w stosunku do realizowanego wcześniej w obiekcie planu higieny. 

Profesjonalna chemia do sprzątania – mycie ręczne i maszynowe 

Specjalizując się w dystrybucji środków czyszczących i maszyn do sprzątania, dbamy o to, żeby w naszym asortymencie nie brakowało profesjonalnej chemii do czyszczenia maszynowego. Doskonale wiemy, jak ważne jest stosowanie odpowiednich środków czyszczących we współpracy z poszczególnymi urządzeniami i maszynami, dlatego staramy się, aby ich wybór był zawsze bardzo szeroki i obejmował preparaty dedykowane do wszystkich popularnych urządzeń. 

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z Centrum Czystości Fair Play Plus.

Czyszczenie podłóg wodoodpornych

Profesjonalne czyszczenie podłóg wymaga odpowiedniej chemii. W zależności od odporności chemicznej materiałów wykończeniowych można użyć środków zasadowych lub kwaśnych. Kamień naturalny, kamień sztuczny, beton, tworzywa sztuczne linoleum i PCV – każde z tych tworzyw wymaga innej pielęgnacji zarówno przy myciu bieżącym, jak i gruntownym, czy okresowym doczyszczaniu powierzchni.

Czyszczenie podłóg z drewna olejowanego

Drewno to bardzo piękny, choć wymagający materiał wykończeniowy. Do bieżącego mycia takich podłóg należy używać delikatnych środków i nie dopuścić do pozostawiania wody na drewnianej powierzchni. Należy używać lekko wilgotnego mopa z bawełny. Używanie uniwersalnych środków czyszczących do codziennej pielęgnacji może spowodować zmatowienie powierzchni.

Strippery i powłoki polimerowe

Powłoki polimerowe zabezpieczają posadzki przed nadmiernym zużyciem, poprawiają wygląd podłogi, poprawiają właściwości antystatyczne, antypoślizgowe oraz ułatwiają i przyspieszają codzienne sprzątanie. Przed nałożeniem nowego polimeru starą powłokę należy dokładnie usunąć za pomocą strippera i szorowarki z odpowiednim padem czyszczącym.

Czyszczenie sanitariatów

Utrzymanie higieny w sanitariatach jest wizytówką czystości w całym domu, biurze, obiekcie gastronomicznym, czy galerii handlowej. Stosowanie odpowiednich preparatów usuwających kamień wodny, rdzę, zapach uryny, osady mydlane znacznie skracają czas sprzątania, a związki powierzchniowo-czynne zmniejszają przywieranie brudu. Ważne są również właściwości bakteriobójcze i dezynfekujące.

Czyszczenie kuchni

Utrzymanie czystości w kuchniach, barach, czy restauracjach wymaga szczególnych środków chemicznych ze względu na dużą ilość tłustych zabrudzeń oraz możliwość kontaktu sprzątanych powierzchni z żywnością. W naszej ofercie znajdą Państwo certyfikowane detergenty do mycia wszelkich powierzchni kuchennych: blatów, kuchenek, lodówek, płyny do mycia naczyń oraz środki do zmywarek.

Czyszczenie powierzchni szklanych

Szkło jest wszechobecne we współczesnej architekturze. Dodaje wnętrzom prestiżu, elegancji i nowoczesności. Fasady szklane, przeszklenia wewnątrz budynku, lustra, czy meble ze szklanymi elementami pięknie się prezentują, gdy są czyste i błyszczące. Każde zabrudzenie, odciski palców czy okruchy od razu są bardzo widoczne. Dobrze jest więc stosować środki, które szybko przywrócą blask i utrudnią ponowne zabrudzenie.

Czyszczenie powierzchni stalowych

Powierzchnie ze stali szlachetnej wymagają specjalnego traktowania, by na długo mogły cieszyć swoim eleganckim wyglądem. Dobierając odpowiedni środek do sprzątania warto też pamiętać o użyciu delikatnej gąbki i czyszczeniu za pomocą ruchów zgodnych z kierunkiem szczotkowania stali. Po wyczyszczeniu stalowej powierzchni nie można zapomnieć o zakonserwowaniu jej specjalistycznym preparatem.

Czyszczenie powierzchni biurowych

Utrzymanie czystości w biurach stanowi najczęstsze zlecenia firm sprzątających. Ze względu na różnorodność powierzchni jakie tu występują, do sprzątania pomieszczeń biurowych najczęściej stosuje się płyny uniwersalne. To najprostsze, ale nie zawsze najlepsze rozwiązanie. Do niektórych powierzchni warto stosować specjalistyczne preparaty, które mają większą skuteczność i nie powodują matowienia.

Czyszczenie wykładzin i tapicerek

Wykładziny dywanowe, dywany i meble tapicerowanie poza bieżącym odkurzaniem wymagają również okresowego prania, doczyszczania i odplamiania. Można to robić ręcznie lub maszynowo przy użyciu odkurzacza ekstrakcyjnego, generatora pary lub szorowarki wyposażonej w pad do szamponowania. W każdym przypadku należy użyć dedykowanej do tego chemii.

Czyszczenie powierzchni kwasoodpornych

Powierzchnie kwasoodporne najczęściej można spotkać w kuchniach, sanitariatach i innych pomieszczeniach, gdzie jest dużo wilgoci, a wymogi higieniczne są bardzo wysokie. Chemia profesjonalna na bazie kwasów czyści, dezynfekuje, działa bakteriobójczo i grzybobójczo. Dlatego powierzchnie wymajające takiego traktowania powinny być wykonane z materiałów kwasoodpornych.

Odświeżacze

Zapach ma niezwykłą moc – na poziomie podświadomym przywołuje wspomnienia i emocje. Dobierając odpowiednio zapach do pomieszczenia możemy prowadzić przyjemną atmosferę, ale również wpłynąć na postrzeganie marki, zbudować jej prestiż i zaufanie klientów, a przez to zwiększyć sprzedaż. W niektórych pomieszczeniach stosowanie odświeżaczy i neutralizatorów zapachu jest wręcz konieczne.

Glass Play i techniki mycia okien
28.06.2022
Szkło to wymagająca powierzchnia, na której widać wszystkie błędy nieumiejętnego mycia. Jednak odpowiednie środki czystości, narzędzia oraz znajomość technik mycia okien pozwolą szybko i sprawnie zapewnić krystaliczny błysk wszystkich szklanych powierzchni.
Citro Play – uniwersalny płyn do sprzątania
3.06.2022
Citro Play zapewnia szybkie i skuteczne sprzątanie wszystkich powierzchni odpornych na wodę i alkohol. To chemia profesjonalna, którą można stosować również w domu. Nie tylko świetnie czyści bez smug i zacieków, ale również ładnie pachnie, a jego cytrusowy zapach wzmacnia uczucie świeżości...
Chlorat PLAY – chemia profesjonalna do sanitariatów
17.05.2022
Chlorat Play to zagęszczony preparat myjąco-dezynfekujący, który posiada właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze. Może być stosowany zarówno w profesjonalnym utrzymaniu czystości w sanitariatach obiektów użyteczności publicznej, jak i domowych toaletach...
Grunt Play – płyn do mycia kostki brukowej, hal produkcyjnych, silników
28.03.2022
Jeśli poszukujesz profesjonalnego środka czyszczącego do trudnych, olejowych zabrudzeń, to chemia profesjonalna Grunt Play do czyszczenia silnie zabrudzonych powierzchni odpornych na działanie zasad jest najlepszym rozwiązaniem. To pogromca wszelkich poważnych zanieczyszczeń, nawet oleju i smarów...