Polecane maszyny czyszczące dla firm sprzątających

Kategorie: Ogólna     17.02.2021

Polecane maszyny czyszczące dla firm sprzątającychPolecane maszyny czyszczące dla firm sprzątających

Z oferty maszyn sprzątających chętnie korzystają zarówno profesjonalne firmy oferujące usługi czystościowe, jak i organizacje samodzielnie dbające o czystość obiektu. O ile te drugie, ze względu na relatywnie ograniczony zakres prac porządkowych nie potrzebują zaawansowanych technologicznie maszyn i urządzeń, o tyle profesjonalne firmy sprzątające poszukują rozwiązań funkcjonalnych, niezawodnych, ekonomicznych i łatwych w użytkowaniu.

Właśnie takie maszyny sprzątające dla firm sprzątających marki Ghibli&Wirbel oferuje Fair Play Plus. Ghibli&Wirbel to włoskie maszyny czyszczące polecane dla firm sprzątających oraz niezawodne urządzenia myjące dla przedsiębiorców, którzy samodzielnie dbają o czystość obiektu. Za jej wyborem przemawia potwierdzona skuteczność i niezawodność oferowanych rozwiązań, jak również łatwość obsługi, wysoka ergonomia pracy i ekonomia użytkowania, która w sposób znaczący wpływa na cenę usług sprzątania. Jakie maszyny sprzątające i czyszczące dla firm znajdziemy w asortymencie marki?

Niezawodne maszyny czyszczące i sprzątające dla firm marki Ghibli&Wirbel

Wybór maszyn czyszcząco-myjących każdorazowo powinien być podyktowany względami praktycznymi. W przypadku firmy sprzątającej obsługującej obiekty różniące się od siebie pod względem użytkowanych powierzchni oraz sposobu ich mycia i konserwacji niezbędny może być zakup lub wynajem długoterminowy co najmniej kilku urządzeń.

Odkurzacz do pracy na sucho mokro

Odkurzacz do pracy na sucho mokro POWER WD 36 P/I

Tego typu potrzeba będzie wynikała m.in. z różnic w obsłudze i czyszczeniu powierzchni na zewnątrz obiektu (np. kostki brukowej) i powierzchni w jego wnętrzu (np. podłogi drewnianej). Wyzwanie stanowią również schody ruchome, których do niedawna nie sposób było wyczyścić maszynowo ze względu na brak dostępnego na rynku skutecznego rozwiązania w postaci maszyny do czyszczenia schodów ruchomych. Obecnie na wyzwania stawiane firmom sprzątającym przez schody ruchome odpowiada Eskulator

Eskulator - maszyna do czyszczenia schodów ruchomych

Eskulator – maszyna do czyszczenia schodów ruchomych

Eskulator to urządzenie dedykowane do czyszczenia schodów i pochylni ruchomych opatentowane przez markę Fair Play Plus. Zwarta zabudowa, niskie koszty eksploatacji oraz przystępna cena zakupu w porównaniu z alternatywnymi rozwiązaniami na rynku sprawiają, że Eskulator szybko zyskał zaufanie użytkowników i należy do elitarnego grona maszyn polecanych w branży. Wróćmy jednak do maszyn myjących i czyszczących w szerszym ujęciu.

Wspomnieliśmy już, że wybór maszyn powinien być zależy od względów praktycznych. Co to oznacza? Przede wszystkim dostosowanie pracy urządzenia do wymogów danej powierzchni. Podłoga twarda, podłoga dywanowa, kostka brukowa – każda z tych powierzchni wymaga innej pielęgnacji, co wiąże się z koniecznością zakupu lub wynajmu urządzeń o zróżnicowanych parametrach pracy.

Pod uwagę należy również wziąć powierzchnię danego obiektu oraz częstotliwość jego sprzątania. Podczas gdy w mniejszych obiektach doskonale sprawdzą się maszyny czyszczące dla firm prowadzone przez operatora (na zasadzie pchania), o tyle w przypadku większych obiektów o wiele lepszym rozwiązaniem będą samojezdne maszyny sprzątające dla firm z napędem bateryjnym. W ofercie marki Ghibli&Wirbel znajdziemy m.in.:

Ofertę marki pod względem rozwiązań polecanych dla profesjonalnych firm sprzątających uzupełniają systemy innych producentów – wspomniane wcześniej urządzenie do czyszczenia schodów i pochylni ruchomych marki Fair Play Plus, myjnie parowe Fortador oraz proste zamiatarki ręczne dedykowane do utrzymania czystości wokół obiektu.

Samojezdne maszyny szorująco-zbierające Ghibli&Wirbel

Omawiając polecane maszyny czyszczące dla firm choć kilka słów musimy poświęcić rozwiązaniu, jakim jest samojezdna maszyna szorująco-zbierająca przeznaczona do czyszczenia i pielęgnacji podłóg twardych. Jest to urządzenie dedykowane do pracy w średnich i dużych obiektach – wszędzie tam, gdzie wysokie natężenie ruchu wymaga częstego i szybkiego sprzątania oraz tam, gdzie duża powierzchnia obiektu przekłada się na wysokie koszty obsługi wynikające z długiego czasu sprzątania ręcznego.