Płyn do biologicznego zabezpieczania powierzchni Protect Play

Kategorie: Ogólna     14.10.2020
Płyn do biologicznego zabezpieczania powierzchni Protect Play

Płyn do biologicznego zabezpieczania powierzchni Protect Play

 

Protect Play to gotowy do użycia płyn do biologicznego zabezpieczania powierzchni na bazie srebra nanokoloidalnego. Preparat należy nanieść na powierzchnię za pomocą ścierki, mopa lub metodą natryskową – również przy użyciu zamgławiacza – i pozostawić  do wyschnięcia. Działanie srebra utrzymuje się dopóki preparat nie zostanie usunięty z powierzchni. Substancją czynną jest srebro 99,99% 4N, które w gotowym do użycia roztworze roboczym stanowi 50 ppm.

Idź do sklepu

Prozdrowotne działanie srebra

Prozdrowotne działanie srebra było znane już w starożytnym Egipcie gdzie jako lekarstwo na wrzody żołądka pito wodę, w której uprzednio zanurzano srebrne sztaby. W Rzymie legioniści przykładali do ran srebrne monety, aby przyspieszyć ich gojenie. Srebrne naczynia mają bakteriobójcze właściwości, a noszenie srebrnej biżuterii może wspomóc walkę z niektórymi schorzeniami.

Nanotechnologia

Dziś nauka pomaga nam jeszcze lepiej wykorzystać cudowną moc srebra w połączeniu z nanotechnologią.  Cząsteczki srebra mierzone w nanometrach (w miliardowych częściach metra) mają dużo większą powierzchnię niż lita sztaba srebra. Ogromna powierzchnia czynna nanocząsteczek wpływa na wzrost aktywności biologicznej i powoduje zwalczanie drobnoustrojów chorobotwórczych. Nanocząsteczki srebra sprawiają, że wirusy i bakterie nie są w stanie wytworzyć skutecznego mechanizmu obronnego.

Dzięki małym wymiarom nanocząsteczki mogą z łatwością przenikać przez błony biologiczne i dostawać się do wnętrza mikroorganizmów zmieniając normalny przebieg procesów komórkowych i wywołując śmierć drobnoustrojów. Srebro niszczy enzym wykorzystywany przez drobnoustroje do przyswajania tlenu. W efekcie mikroorganizmy te giną w około sześć minut po bezpośrednim kontakcie ze srebrem nanokolidalnym.

Optymalna wielkość nanocząsteczek metalu wynosi od 2 do 8 nm, przy stężeniu 10 ppm. W płynie Protect Play zastosowano srebro o wielkości 4 nm. Dla porównania wirusy mają wielkość od 15 do 150 nm, a bakterie od 350 do 1000 nm.

Dezynfekcja powierzchni

Około 80 procent wszystkich zakażeń bakteryjnych pacjentów w szpitalach i przychodniach następuje poprzez kontakt z różnymi powierzchniami. Te statystyki dotyczą również innych sfer życia, szczególnie obiektów użyteczności publicznej, środków komunikacji, gdzie przewija się ogromna liczba ludzi. W dobie pandemii robimy wszystko, by zminimalizować ryzyko zakażenia, więc dezynfekcja powierzchni staje się istotnym składnikiem walki o zdrowie i bezpieczeństwo.

Zamgławianie

Najbardziej efektywną formą stosowania płynu Protect Play jest zamgławianie. Dzięki niemu cząsteczki preparatu mogą się dostać w najmniejsze zakamarki pomieszczeń pokrywając dokładnie powierzchnie wszystkich urządzeń i przedmiotów tam zgromadzonych. Przenikają również do ubrań, tworząc na nich warstwę ochronną.

Zamgławianie jest również idealną formą biologicznego zabezpieczania ciągów klimatyzacyjnych i powietrza w biurach, halach produkcyjnych, itp.

Rozpylenie środka w siłowniach, halach sportowych i przebieralniach, itp. poza dezynfekcją powierzchni usuwa bakterie powodujące rozkład potu i tym samym likwiduje jego nieprzyjemny zapach.

PROTECT PLAY zastosowanie

PROTECT PLAY zastosowanie

Inne zalety środków na bazie srebra:

  • nietoksyczne,
  • nieinwazyjne (z wyłączeniem osób uczulonych na srebro).
  • bezwonne, co jest istotne w obiektach użyteczności publicznej i ważne dla osób uczulonych na zapachy,
  • nie wywołują podrażnień,
  • biodegradowalne,
  • ekologiczne.

Nano-srebro koloidalne jest bezpieczne dla zdrowia i jest również wykorzystywane do zwalczania patogenów żywności, takich jak: Escherichia coli O157: H7, Listeria monocytogenes, Salmonella enterica spp Typhi, Vibrio cholerae, Vibrio parahaemolyticus, Bacillus cereus, Staphylococcus aureus. Jest również wykorzystywane do produkcji materiałów opatrunkowych, do leczenia oparzeń, otwartych ran i owrzodzeń, w kosmetologii i wielu innych gałęziach przemysłu.

Protect Play – karta charakterystyki

Protect Play – karta techniczna

Zapraszamy do kontaktu w sprawie zakupu pod numerami telefonów 801 000 115, 22 781 68 58 lub na adres [email protected].