Pliki – szorowarki i polerki

Szorowarki, SB 133 i SB 134 L10/13 to jednotarczowe urządzenia czyszczące, które nie posiadają układu odsysającego, więc po użyciu szorowarki należy osuszyć czyszczoną powierzchnię za pomocą odkurzacza do zbierania wody lub maszyny czyszcząco-zbierającej. Szorowarki mogą być wyposażone w szczotkę, która umożliwia dokładne czyszczenie nierównych powierzchni lub pady o różnej twardości do czyszczenia powierzchni gładkich. Szorowarki różnią się m.in. powierzchnią czyszczenia, szybkością obrotów szczotki, naciskiem szczotki. Im cięższa jest szorowarka, tym wydajniejsze czyszczenie. Szorowarka może być wyposażona w dodatkowe akcesoria takie, jak padholder, zbiornik, wytwornica piany, dodatkowe obciążenie, elektryczny system zraszania, czy system odpylania. Szczotki i pady są elementami wymiennymi.

Do polerowania posadzek służy jednotarczowa polerka SB 150 U 13 lub SB HS 1000. Do tego celu można też użyć szorowarki ze specjalnym padem do polerowania.
Rotacyjno-orbitalna maszyna jednotarczowa O 143 U 11 nadaje się do szorowania, polerowania, krystalizacji, szlifowania takich powierzchni, jak marmur, beton, kamień, parkiet, terakota i kamionka. Idealna również do sprzątania miękkich powierzchni: wykładzin dywanowych i dywanów.