Papiery i ręczniki systemowe – oszczędność czasu i pieniędzy

Kategorie: Ogólna, Porady     5.02.2018

Z jednej strony redukcja kosztów zwiększa zyski, z drugiej strony skąpy płaci dwa razy. Co zrobić, by w pogoni za niższą ceną nie stracić na jakości produktu? Odpowiedzią na to pytanie w branży utrzymania czystości są systemowe rozwiązania higieniczne – specjalnie zaprojektowane dozowniki i dostosowane do nich papiery toaletowe i ręczniki – wszystko, co jest niezbędne w łazienkach.

Efektywność kosztowa

Fair Play Plus ma w swojej ofercie rozwiązania systemowe Katrin i Tork. Czy są one tańsze od zwykłych dozowników? Porównując w sklepie ceny produktów od razu zauważymy znaczne różnice w cenie. Zarówno dozowniki, jaki i papiery do nich przeznaczone, na pierwszy rzut oka wydają się droższe, a mimo to pozwalają redukować koszty bez konieczności rezygnowania z komfortu i higieny. Rozwiązania systemowe pozwalają na ograniczenie zużycia papieru toaletowego i ręczników o prawie połowę, więc inwestycja zwraca się w okresie eksploatacji.

Higiena do kwadratu

Rozwiązania systemowe zapewniają również większą higienę przy korzystaniu z toalety, co jest szczególnie ważne w łazienkach o dużym natężeniu ruchu – na lotniskach, dworcach, stacjach benzynowych, szkołach, czy w obiektach opieki medycznej. Dotykamy tylko listka, którego sami będziemy używać, więc ryzyko przeniesienia bakterii i wirusów jest zminimalizowane.

Katrin System Inclusive

Dozowniki systemowe do ręczników Katrin System Inclusive są tak skonstruowane, by użytkownik mógł urwać jeden odcinek ręcznika. Energiczne pociągnięcie papieru powoduje, że uruchamia się mechanizm odcinający listek o odpowiedniej długości. Dzięki dużej pojemności dozowniki mogą być rzadziej uzupełniane, co sprawia, że skraca się czas pracy personelu sprzątającego, co również redukuje koszty utrzymania czystości. Wykonane z matowego tworzywa dozowniki są dostępne w kolorze czarnym i białym.

Dozowniki systemowe do papieru toaletowego Katrin System Inclusive mieszczą dwie rolki i zapewniają nieprzerwane dozowanie papieru dzięki systemowi opadania rolki, a nadmierne jego zużycie ogranicza mechanizm hamujący obracanie rolki.

Tork Matic

Dozowniki Tork Matic do ręczników w roli również mają wbudowany mechanizm ucinania papieru, który sprawia, że ręcznik jest dozowany oszczędniej. Opracowane z myślą o łatwej obsłudze i uzupełnianiu dozowniki Tork Matic dostępne w wersji z błyszczącego tworzywa w kolorze czarnym i białym, a także w nowej linii Image Design ze stali nierdzewnej.

Tork Smart One

Dozowniki do papieru toaletowego w roli Tork Smart One mieszczą jedną lub dwie rolki papieru, który jest dozowany przez mały otwór. Ten sposób dozowania gwarantuje higienę, i zmniejszenie zużycia papieru. Dozowniki są dostępne w kolorze białym i czarnym.

Inteligentne rozwiązania technologiczne

Dozowniki systemowe idą w parze ze specjalnie do nich zaprojektowanymi rolkami artykułów higienicznych. W wewnętrznych tulejach rolek są osadzone specjalne końcówki, które pasują do mechanizmów w dozownikach i zapewniają sprawne działanie całego systemu.

Ręczniki papierowe w roli

Ręczniki systemowe są produkowane z tego samego materiału, co inne ręczniki. Mamy więc jedno lub dwuwarstwowy ręcznik z celulozy, makulatury białej, niebieskiej, zielonej lub naturalnej i w zależności od  oczekiwań użytkowników i rodzaju obiektu możemy zastosować odpowiedni produkt w łazience.

Materiał pozostaje ten sam, ale technologia wykonania papierów systemowych jest zupełnie inna. Papier jest dużo grubszy, tłoczony i wzmocniony, dzięki czemu jest bardziej wytrzymały. Ma również dużo większą chłonność w porównaniu z innymi produktami, dlatego najczęściej jeden listek wystarczy, by dokładnie osuszyć dłonie.

Papier toaletowy

Papiery toaletowe są również ściśle powiązane z dozownikami danego producenta. Mogą być wykonane z celulozy lub makulatury z jednej, dwóch lub 3 warstw. Specjalna technologia produkcji zapewnia wytrzymałość i wydajność. Sprawia, że papier jest mocniejszy, odporny na rozrywanie poza linią perforacji, grubszy i posiada większy współczynnik chłonności. Dzięki tym cechom i mechanizmowi hamowania rolki zużycie papieru systemowego jest znacznie mniejsze.

Systemy bezdotykowe

Są również bezdotykowe systemy dozujące do ręczników, mydła i odświeżaczy powietrza, coraz częściej instalowane w obiektach o bardzo wysokim poziomie higieny. Zapewniają one optymalne dozowanie produktu oraz maksymalną higienę, Jeden listek ręcznika wysuwa się automatycznie po uruchomieniu sensora. Nowy listek zawsze wystaje z dozownika i wysuwa się automatycznie po oderwaniu poprzedniego listka. W takich dozownikach można regulować zarówno długość listka, jak i odstęp czasu wysuwania się ręcznika.

Dbałość o środowisko i wizerunek

Oszczędność zużywanego papieru to nie tylko mniejsze koszty utrzymania czystości, ale również dbałość o środowisko poprzez zmniejszenie ilości wytwarzanych odpadów. Stosowanie bezpiecznych i biodegradowalnych produktów świadczy o odpowiedzialności społecznej firmy znacznie podnosząc jej wartość w oczach klientów.

Oszczędność, funkcjonalność i prestiż

Optymalizacja kosztów zaczyna się już na etapie planowania zakupu wyposażenia łazienki. Każda toaleta wymaga indywidualnego rozwiązania higienicznego, które jest uzależnione od liczby użytkowników i ich oczekiwań. Rozwiązania systemowe zastosowane w toaletach znacznie podnoszą prestiż obiektu, kreując tym samym pozytywny wizerunek firmy.

Nasi doradcy pomogą Państwu dobrać optymalne rozwiązanie, które uwzględni wymagania jakościowe, funkcjonalne, estetyczne, a jednocześnie pozwoli zredukować koszty utrzymania czystości.