Pady czyszczące

Wydajność i redukcja kosztów czyszczenia posadzek

Pady i szczotki to robocza, wymienna część maszyn czyszczących. Ich użycie w łatwy i szybki sposób przywróci posadzkom kamiennym, ceramicznym, betonowym, czy podłogom drewnianym połysk i czystość. W zależności od oczekiwanego efektu czyszczenia używamy padów o różnych kolorach i twardości. Polecamy pady 3M Premium i Eko:

3M Pad czarny do zdzierania powłok  Zdzieranie powłok

Najbardziej agresywne pady czarne i brązowe służą do zdzierania powłok polimerowych, akrylowych, wosków oraz nagromadzonych warstw zanieczyszczeń. Skutecznie czyszczą twarde, odporne na zarysowania podłogi betonowe, posadzki przemysłowe, zabezpieczone płytki winylowe. Nie zaleca się ich stosowania na posadzkach podatnych na uszkodzenia.

 

3M Szorowanie silnie zabrudzonych niezabezpieczonych podłóg  Szorowanie silnie zabrudzonych niezabezpieczonych podłóg

Zielone pady są stosowane do szorowania na mokro silnie zabrudzonych niezabezpieczonych podłóg ceramicznych, linoleum, winylu i marmuru. Mogą być również stosowane do przygotowania podłóg twardych do ponownego nałożenia polimeru oraz zdzierania powłok z podłóg delikatnych, takich jak linoleum lub miękki winyl.

 

3M Czyszczenie na mokro niezabezpieczonych podłóg  Czyszczenie na mokro niezabezpieczonych podłóg

Pady niebieskie do czyszczenia na mokro niezabezpieczonych podłóg ceramicznych, linoleum, winylu i marmuru oraz  do czyszczenia natryskowego podłóg średnio zabrudzonych i do zdzierania na sucho delikatnych podłóg, takich jak linoleum. Nie nadają się do polerowania posadzek zabezpieczonych. Mogą być stosowane do mycia lakierowanych posadzek drewnianych o wysokiej klasie odporności na ścieranie.

 

3M Czyszczenie wilgotnych powierzchni i polerowanie suchych  Czyszczenie wilgotnych powierzchni i polerowanie suchych

Czerwone pady czyszczą wilgotne powierzchnie, a polerują suche. Skutecznie usuwają zarysowania oraz poprawiają wygląd podłóg. Używane również do delikatnego szorowania. Nadają się do mycia lakierowanych podłóg drewnianych, posadzek na halach sportowych i miękkich wykładzin typu „tarkett”.

 

3M Polerowanie powłok podłogowych  Polerowanie powłok podłogowych

Najdelikatniejsze białe pady przeznaczone są do polerowania powłok podłogowych ceramicznych z linoleum, winylu, marmuru, lakierowanych podłóg drewnianych, w celu uzyskania wysokiego i trwałego połysku. Zwiększają połysk, nie rysują, ani nie uszkadzają zabezpieczonych podłóg.

 

Pady diamentowe 3M ciemnobrunatne  Pady diamentowe 3M ciemnobrunatne

Pady diamentowe 3M pozwalają na mycie maszynowe bez użycia środków chemicznych. Ciemnobrunatne pady diamentowe przeznaczone są do czyszczenia na mokro marmuru, lastryko, winylu, płyt łupkowych i betonu. Zwiększają wydajność poprzez redukcję nakładu pracy i kosztów materiałowych. Szczególnie polecane do podłóg w złym stanie wyjściowym. Doskonale czyszczą na mokro oraz przygotowują posadzkę do polerowania padem purpurowym.

Pady diamentowe 3M purpurowe  Pady diamentowe 3M purpurowe

Purpurowe pady diamentowe stosowane jako drugie w kolejności w procesie renowacji padem ciemnobrunatnym lub samodzielnie do czyszczenia i polerowania. Szybko i skutecznie usuwają czarne ślady i nadają posadzce połysk. Można je używać na mokro oraz dodatkowo polerować posadzkę na sucho przy użyciu maszyn high speed i ultra high speed.

 

Pady z melaminy  Pady z melaminy

W naszej ofercie znajdują się również pady z melaminy, które pozwalają na łatwe i szybkie doczyszczenie powierzchni bez użycia chemii. Błyskawicznie usuwają zanieczyszczenia z najbardziej zabrudzonych podłóg gładkich i twardych powierzchni typu gres, terazzo, lastryko, tarkett, linoleum, beton itp. Dzięki unikalnym właściwościom ściernym pianki i sprężystości docisku powodującej szybszy przepływ wody pomiędzy strukturą pada a podłożem, a tym samym dokładne wypłukiwanie brudu z mikroporów posadzki, doczyszczanie jest kilkukrotnie bardziej wydajne i znacząco redukuje koszty.

Przejdź do sklepu