Odkurzacz piorący ekstrakcyjny Power Extra 7

Kategorie: Ogólna     26.08.2021

Na naszym kanale na YouTube pojawił się kolejny film instruktażowy pokazujący budowę i obsługę maszyn czyszczących Ghibli&Wirbel. Tym razem prezentujemy mały odkurzacz piorący metodą ekstrakcyjną, którym można uprać zarówno tapicerkę, samochodową, meble tapicerowane, jak i dywany oraz wykładziny.

Odkurzacz piorący metodą ekstrakcyjną

W ofercie Fair Play Plus mamy dwa odkurzacze piorące: Power Extra 7 i M 26. Power Extra 7 jest dostępny w dwóch wersjach: z pojemnikiem ze stali nierdzewnej oraz z pojemnikiem wykonanym z trwałego tworzywa ABS. W obu wersjach zbiornik brudnej wody ma pojemność 11 l. Kompaktowy odkurzacz do prania tapicerki i dywanów waży zaledwie 11 kg (bez akcesoriów), więc z łatwością można go przewozić do klienta. Natomiast duże tylne koła i małe, skrętne kółka przednie sprawiają, że przemieszczanie odkurzacza po płaskiej powierzchni nie sprawia żadnego problemu nawet z pełnym zbiornikiem. Kabel o długości 10 m również pozwala na swobodę przemieszczania odkurzacza. Zbiornik na czystą wodę i detergent ma pojemność 7 l i można go odłączyć od pojemnika i wygodnie uzupełnić wodę.  Silnik o mocy maksymalnej 1250 W, przepływ powietrza 71 l/s i podciśnienie 235 mbar sprawiają, że odkurzacz dobrze się sprawdzi do prania ekstrakcyjnego każdego typu małej i średniej powierzchni tekstylnej.  Do mebli i tapicerki samochodowej lepiej użyć małej ssawy ręcznej do natrysku zamocowanej bezpośrednio na elastycznym wężu. Przy praniu dywanów i wykładzin lepiej sprawdzi się duża ssawa z rurą ssącą.

Jak uprać tapicerkę samochodową?

Pranie metodą ekstrakcyjną wymaga użycia specjalnych środków, które się nie pienią. Detergent dobieramy odpowiednio do rodzaju materiału i zabrudzeń. Dozowanie detergentu ułatwi lejek dołączony do akcesoriów. Płyny do prania ekstrakcyjnego to zazwyczaj koncentraty, które trzeba dodać do zbiornika z czystą wodą zgodnie z zaleceniami producenta. Przed praniem tapicerkę trzeba dokładnie odkurzyć. Najpierw tapicerkę należy obficie spryskać roztworem roboczym i zostawić na kilka minut, żeby środek wniknął w strukturę tkaniny i zaczął działać. Można też użyć szczotki by szorowaniem wzmocnić działanie detergentu i usuwanie zabrudzeń. Po kilku minutach można zacząć odsysać brud mocno przyciskając ssawę do czyszczonej tapicerki. Po odessaniu brudu z całej powierzchni trzeba wypłukać resztki detergentu czystą wodą lub wodą ze specjalnym środkiem do płukania i ponownie odessać płyn. Po praniu tkaninę można zaipregnować spryskując ją odpowiednim środkiem rozcieńczonym w czystej wodzie i ostatni raz ssawą usunąć płyn z tapicerki. Po zakończonym praniu tapicerkę należy pozostawić do całkowitego wyschnięcia.

Piorący odkurzacz Ghibli&Wirbel

Power Extra 7 ma wymiary 500 x 380 x 485 mm i jest dość cichy. Poziom hałasu wynosi 60 db(A). Jest wyposażony w pompę o mocy 28 W, a jego ciśnienie robocze to 4 bar. Odkurzacz jest prosty w obsłudze, a jego działanie możecie obejrzeć na załączonym filmie. Zapraszamy również do naszego biura sprzedaży, gdzie wszystkie urządzenia można sprawdzić w praktyce. Na prezentację sprzętu najlepiej się wcześniej umówić – tel. 532 638 018.