Odkurzacz na sucho i mokro w hotelu – czy warto?

Kategorie: Ogólna     9.12.2021
Odkurzacz na sucho mokro

Odkurzacz do pracy na sucho i mokro Power WD 36 I

Prowadzenie obiektu noclegowego to skomplikowana i wymagająca działalność. Przedsiębiorcy każdego dnia muszą mierzyć się z ogromną ilością wyzwań. Chcąc jednak zapewnić gościom maksymalną satysfakcję z pobytu, muszą oni zadbać o ty, by wyeliminować wszelkie niedogodności i zagwarantować najwyższy poziom czystości zarówno pokoi, jak i części wspólnej (tj. korytarze, hol, recepcja, parkingi i garaże oraz baseny itp.). Jak to zrobić w sposób wydajny i efektywny? Najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie profesjonalnych narzędzi. 

Odkurzacz na sucho – podstawowy element wyposażenia każdego obiektu noclegowego

Odkurzanie to najważniejsza czynność podczas sprzątania obiektów noclegowych (tj. hotele, pensjonaty i różnego rodzaju domki). Biorąc pod uwagę natężenie ruchu (nawet w przypadku stosunkowo niewielkich obiektów), osoby odpowiedzialne za czystość nieruchomości powinny wykonywać ją codziennie – zwłaszcza w części wspólnej (np. w holu lub na recepcji i korytarzach). Wydajny i profesjonalny odkurzacz na sucho stanowi zatem podstawowy element wyposażenia – niezależnie od wielkości, lokalizacji i prestiżu obiektu noclegowego. 

Jak wybrać odpowiedni model odkurzacza?

Odkurzacz do pracy na sucho musi być dopasowany do wielkości hotelu lub pensjonatu. Zbyt mały model będzie wymagać częstych wymian worka. Jeśli z kolei Twój odkurzacz będzie zbyt duży w stosunku do obiektu, nie wykorzystasz w pełni jego potencjału. Zwróć też uwagę na akcesoria znajdujące się w zestawie. Im będzie ich więcej, tym większa będzie funkcjonalność samego urządzenia. 

Odkurzacz na mokro – kiedy warto używać go w hotelach?

Odkurzacz do pracy na sucho i mokro to urządzenie pozwalające na odsysanie wody i zanieczyszczeń w formie płynnej. Doskonale sprawdzi się on zatem podczas pracy z szorowarką. W przypadku hoteli będzie on przydatny podczas czyszczenia:

  • posadzek kamiennych (np. w holu);
  • garaży, 
  • parkingów, 
  • strefy basenowej.

Odkurzacze do pracy na sucho i mokro to zatem uniwersalne konstrukcje, które sprawdzą się idealnie dla obiektów noclegowych. Jednym z takich przykładów jest model POWER WD 36 I sygnowany logo firmy Ghibli&Wirbel. Poznaj jego specyfikację techniczną w naszej ofercie. 

Czy warto zatem nabyć odkurzacz do pracy na mokro, jeśli nie posiadasz w swoim obiekcie noclegowym dużej ilości ww. pomieszczeń i przestrzeni? Lepszym wyborem może okazać się przemysłowy odkurzacz piorący. Dzięki niemu czyszczenie dywanów, wykładzin i tapicerek mebli będzie o wiele szybsze, prostsze i efektywniejsze. 

Jaki zatem odkurzacz piorący wybrać?

Standardowy odkurzacz piorący do zastosowań prywatnych może okazać się zbyt słaby, a jego pojemność będzie zwyczajnie niewystarczająca. Częste czyszczenie pojemnika na zanieczyszczenia stanie się zatem nie tylko frustrujące, ale i czasochłonne. Warto więc ograniczyć ten problem do minimum. Wybierz przemysłowy odkurzacz piorący przygotowany do bardziej wymagających zadań – tj. praca w hotelach i pensjonatach. 

Im większy obiekt noclegowy, tym mocniejszy odkurzacz piorący powinien zapewniać większą moc silnika. Dla niewielkich pensjonatów lub przedsiębiorców wynajmujących domki i apartamenty, świetną propozycją będzie odkurzacz piorący ekstrakcyjny POWER EXTRA 7 I AUTO marki Ghibli&Wirbel.

Jest to odkurzacz ekstrakcyjny o stosunkowo niewielkich rozmiarach. Wykorzystywany może być on do czyszczenia i suszenia wszystkich rodzajów powierzchni tekstylnej (np. tapicerek samochodowych lub meblowych, wykładzin i dywanów). Model POWER EXTRA 7 I AUTO wyposażony został w natryskową ssawę do tapicerki i 6 m węża natryskowego (Ø 40). Posiada on też pompę o mocy 28 W, co zapewnia m.in. przepływ wody (spray) 0,95 l/min i ciśnienie robocze 4 bar. Pojemność zbiornika wynosi 7 l. W większych obiektach lepiej się sprawdzi odkurzacz piorący Ghibli M 26 ze zbiornikiem o pojemności 56 l.

Chcesz mieć 100-procentową pewność, że wybrany przez Ciebie model odkurzacza do pracy na sucho i mokro spełni Twoje oczekiwania? Potrzebujesz wsparcia zakupowego podczas inwestycji w odkurzacz piorący? Skontaktuj się z zespołem naszych specjalistów. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania i znajdziemy idealny zestaw narzędzi pozwalających osiągnąć doskonałe rezultaty.