Na co powinniśmy zwrócić uwagę kupując środki dezynfekujące

Kategorie: Ogólna     22.02.2021

Na co powinniśmy zwrócić uwagę kupując środki dezynfekująceNa co powinniśmy zwrócić uwagę kupując środki dezynfekujące?

Obecna sytuacja epidemiologiczna oraz wynikające z niej zasady reżimu sanitarnego sprawiają, że codziennej dezynfekcji poddajemy wiele powierzchni, o czystość których dotąd dbaliśmy wyłącznie przy pomocy zwyczajnych środków myjących.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę zaopatrując się w środki dezynfekujące? Czy każdy środek dezynfekujący dedykowany do powierzchni może być stosowany także do rąk? Jak często możemy dezynfekować powierzchnie, aby ich nie uszkodzić? Na te i wiele innych pytań dotyczących zastosowania chemii profesjonalnej  w przestrzeni publicznej odpowiemy na przykładzie oferty marki Play, w której znajdziecie Państwo środki do rąk, środki do dezynfekcji powierzchni oraz preparaty polecane do dezynfekcji metodą zamgławiania.

Higiena rąk i środki do dezynfekcji rąk

Prawidłowa higiena rąk pozwala znacząco ograniczyć transmisję wirusa, a jednocześnie prawdopodobieństwo zarażenia. Dokładne mycie rąk mydłem w wielu przypadkach wystarczy, aby pozbyć się wirusa. Jednak nie zawsze mamy możliwość skorzystania z bieżącej wody i mydła, zwłaszcza w przestrzeni publicznej, handlowej i usługowej.

Dlatego tak dużą popularnością cieszą się obecnie środki do rąk. Środki do dezynfekcji rąk to preparaty o działaniu bakteriobójczym i wirusobójczym przeznaczone do kontaktu ze skórą. To bardzo ważne, ponieważ stosowanie do rąk preparatów dedykowanych wyłącznie do dezynfekcji powierzchni może skutkować podrażnieniem, przesuszaniem się skóry i jej tendencją do pękania i zwiększoną podatnością na infekcje.

Warto przy tym pamiętać, że nadużywanie dedykowanych środków do dezynfekcji rąk także wysusza skórę i prowadzi do jej podrażnienia. Dlatego do osobistego użytku warto wybierać preparaty wzbogacone w substancje nawilżające lub regularnie natłuszczać skórę dłoni odpowiednimi kremami.

Dozownik bezdotykowy do dezynfekcji rąk 1000 mlDozownik bezdotykowy do dezynfekcji rąk 1000 ml

Na uwagę klientów poszukujących skutecznych, a zarazem bezpiecznych środków dezynfekujących do rąk zasługuje preparat Safe Play. Safe Play to preparat z dodatkiem gliceryny, która skutecznie zabezpiecza skórę dłoni przed wysuszeniem. Co ważne, Safe Play z równą skutecznością oddziałuje na powierzchnie zabijając zarazki namnażające się na elementach zabudowy meblowej, klamkach, poręczach schodów oraz innych elementach wyposażenia pomieszczeń.

Preparat odznacza się wysoką skutecznością, a zarazem bezpieczeństwem dla dezynfekowanych powierzchni. Można go stosować bezpośrednio z opakowania. Jako środek do rąk może być aplikowany przy pomocy dozownika umieszczonego przy drzwiach wejściowych do obiektu.

Jako środek do dezynfekcji powierzchni powinien być aplikowany przy pomocy spryskiwacza, ścierki lub mopa. Ze względu na bezpieczną formułę (preparat bazuje na alkoholu o stężeniu 75%) płyn do dezynfekcji Safe Play może być użytkowany z częstotliwością wymaganą dla zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa obiektu, bez obaw o uszkodzenie dezynfekowanych powierzchni oraz ich nadmierne zużywanie się.

Środek dezynfekujący do zamgławiania MIST PLAY 1L lub 5 L

Środek dezynfekujący do zamgławiania MIST PLAY 1L lub 5L

Dezynfekcja metodą zamgławiania

Skuteczna i szybka dezynfekcja powierzchni szczególnie narażonych na kontakt z wirusem to obecnie podstawa. Najbardziej efektywną okazuje się w tych warunkach metoda zamgławiania, która polega na rozpylaniu środka do dezynfekcji w pewnej odległości od dezynfekowanej powierzchni.

Środki do dezynfekcji rozpyla się przy pomocy specjalnych zamgławiaczy, które umożliwiają szybkie i skuteczne odkażanie powierzchni niezależnie od ich rozmiaru, kształtu czy lokalizacji. Alternatywą dla zamgławiacza może być zbiornik wyposażony w atomizer. Warto jednak pamiętać o tym, że rozpylanie środka z butelki z atomizerem jest znacznie mniej wydajne niż stosowanie specjalistycznego sprzętu do zamgławiania.

Decydując się na dezynfekcję powierzchni metodą zamgławiania powinniśmy dysponować nie tylko odpowiednim do tego celu osprzętem, ale przede wszystkim płynem dezynfekującym. Nie wszystkie preparaty dostępne na rynku nadają się do aplikacji przez zamgławianie. Dlatego przed wlaniem preparatu do zbiornika warto się upewnić, że pracujemy ze roztworem dedykowanym. W przeciwnym razie może dojść do zapchania dyszy zamgławiacza lub dezynfekcja będzie nieskuteczna.

W ofercie marki Play znajdziemy środki dezynfekujące przeznaczone do zamgławiania. To Protect Play i Mist Play. Oba preparaty możemy aplikować także przy zastosowaniu innych metod, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w warunkach, w których niezbędny jest uniwersalny środek dezynfekujący. Co ważne preparaty do zamgławiania Play nie są dedykowane do dezynfekcji rąk i powinno się je stosować wyłącznie do odkażania powierzchni.

Fair Play Plus oferuje również urządzenia do dezynfekcji – ręczne i bateryjne opryskiwacze do zamgławiania o różnych pojemnościach – od 1,5 do 20 litrów.