Jaka myjnia parowa najlepsza

Kategorie: Porady     9.05.2017

W ofercie marki Fair Play Plus od niedawna pojawiły się nowe produkty sygnowane marką Fortador. Myjnie parowe o których mowa oferują znakomitą jakość i wydajność, a przy tym są dużo oszczędniejsze od tradycyjnych rozwiązań. Mobilne myjnie parowe to wydatek dla firmy nawet do kilkunastu tysięcy złotych, zatem należy bardzo dokładnie i uważnie przyjrzeć się parametrom, które oferuje nasz sprzęt.

Myjnie parowe – jak wybrać?

Jednym z ważnych aspektów pracy urządzenia jest ciśnienie oraz temperatura pary. Oczywiście im wyższe ciśnienie tym większa skuteczność czyszczenia. Niestety tylko nieliczni producenci oferują w tej kwestii wysoki poziom. Myjnie parowe Fortador osiągją 16 BAR ciśnienia co w połączeniu z 3 osobnymi pistoletami gwarantuje niesamowitą wydajność oraz efektywność pracy.

Kolejną ważną cechą maszyn do czyszczenia parą jest temperatura uzyskana w trakcie pracy. Dla urządzeń marki Fortador uzyskujemy temperaturę pary 190°C, a ponadto mamy możliwość regulowania temperatury wyjściowej, dzięki czemu zakupioną myjnię parową możemy wykorzystać do wielu różnych zadań.

A co z pojemnością samego urządzenia oraz jego trwałością? Biorąc pod uwagę wydatek, o którym wspomnieliśmy rzędu kilkunastu tysięcy złotych warto spojrzeć na niego pod kątem opłacalności. Tylko urządzenia gwarantujące niskie zużycie w czasie gwarantują zwrot kosztów. Istotne staje się także zużycie wody do uzyskania pary i w tym wypadku również urządzenia marki Fortador nie mają sobie równych oferując regulację pracy na poziomie 600cc/min – 1,200cc. Silnik Diesla zastosowany w myjniach parowych marki Fortador oferują zużycie na poziomie 0,6l/h, które jest znacznie niższe od konkurencyjnych urządzeń. Biorąc pod uwagę fakt, iż takie urządzenie będzie dla nas pracować przez wiele lat można z łatwością policzyć oszczędności, które uzyskujemy.

Pozostaje jeszcze oczywiście kwestia komfortu użytkowania samego urządzenia. Dobrze jeżeli myjnie parowe są lekkie i mobilne umożliwiając ich łatwe przemieszczanie. Droższe warianty oferują także inne udogodnienia m.in. elektroniczny wyświetlacz, który ułatwia kontrole pracy urządzenia.

Nie można także zapomnieć o wsparciu producenta, dokumentacji technicznej oraz instrukcji – wszystkie te aspekty wpływają na korzystną ocenę urządzenia w oczach użytkownika.

Mobilna myjnia parowa

Nie ulega wątpliwości, iż mobilne myjnie parowe to przyszłość branży czyszczącej. Oferują one bowiem znaczące korzyści dla samego użytkownika pozostając przy tym relatywnie tanim i ekologicznym rozwiązaniem.

Podsumowując zebraliśmy w kilka punktów to na co musisz zwrócić uwagę kupując myjnię parową:

  • zużycie paliwa,
  • ciśnienie robocze,
  • możliwość podawania wielu detergentów,
  • wydajność pracy,
  • głośność pracy i wagę,
  • mechanizmy zabezpieczające np. przed występowaniem kamienia, zamarznięciem,
  • prostotę obsługi i wsparcie techniczne,
  • możliwośc łączenia ze sobą różnych funkcji, np. prania i mycia,
  • koszt użytkowania,
  • ilość myć i prań w przeliczeniu na 1 godzinę roboczą.

Jeżeli potrzebujesz pomocy zachęcamy do kontaktu z nami – jaki lider branży czyszczącej w Polsce i partner marki Fortador doradzimy Ci najlepszy wybór.