Mycie i pranie parowe

Kategorie: Aktualności, Porady     14.08.2018

Poznaj zalety stosowania mobilnej myjni parowej

Czym jest myjnia parowa?

Myjnia parowa jest urządzeniem, które wykorzystuje się do czyszczenia powierzchni różnego typu. Jej działanie oparte jest na wytwarzaniu pary wodnej. Wydobywa się ona pod ciśnieniem od 12-16 barów i ma zaledwie kilkuprocentową wilgotność. Sekretem skuteczności takiego czyszczenia jest wysoka temperatura pary, która sięga nawet do 200 stopni Celsjusza. Właśnie to pozwala na usunięcie nawet najtrudniejszych zabrudzeń. Parametry te, chociaż mogą zaskakiwać, są bezpieczne nawet dla najbardziej wrażliwych powierzchni, takich jak karoserie, tapicerki, wykładziny. Do zalet takiej metody czyszczenia zalicza się również oszczędność wody. Stale rosnąca cena wody, jak i restrykcje z używania wody do mycia w okresie letnim, finansowo wypierają przestarzałą technologię mycia wodnymi myjkami wysokociśnieniowymi. Myjnie parowe redukują zużycie wody do 90% w porównaniu do tradycyjnej metody wodnej

Co umyjemy myjnią parową?

Myjnia parowa to świetne urządzenie, które pozwoli nam łatwo i ekologicznie umyć samochód z zewnątrz, łącznie z kołpakami czy felgami, a także odświeżyć i zdezynfekować wnętrze, doczyścić elementy znajdujące się pod maską. Nienasycona para wodna posiada temperaturę 120 stopni Celsjusza i wilgotność nie przekraczającą 5 %. Ciśnienie robocze w naszych maszynach daje gwarancję nie uszkodzenia silników, maszyn elektrycznych, układów po napięciem. Para pozwala na dokładne odtłuszczenie i wyjałowienie powierzchni bez zagrożenia zniszczenia lub utraty zdrowia.

Myjnia parowa sprawdza się również w miejscach takich, jak restauracje i food-trucki, czyli tam, gdzie regularne mycie trudnych do usunięcia zabrudzeń jest konieczne. Dzięki regulacji wilgotności pary myjnia taka sprawdzi się w czyszczeniu zarówno dużych okapów, jak i mniejszych sprzętów, np. frytkownic, pieców, lodówek, patelni itp.

Myjnie parowe mogą być z powodzeniem wykorzystane w punktach medycznych i farmaceutycznych, gdzie mamy możliwość zetknięcia się z bakteriami. Dzięki bardzo wysokiej temperaturze urządzenia zdezynfekują i zapewnią sterylność wszelkich powierzchni.

Najważniejsze zalety myjni parowej

Mycie odbywa się za pomocą pary, do której wytworzenia zużyjemy niewielką ilość wody. Jako jedyna pozwala na bezściekowe mycie mobilne i stacjonarne. Nie emituje ścieków wodnych i chemicznych.  Tym samym czyszczenie jest bardzo wygodne i nie wymaga długiego suszenia. Para ma wystarczającą temperaturę, aby usunąć każdy rodzaj brudu, nawet bez użycia detergentów. Nie wytwarzamy więc ścieków niebezpiecznych dla środowiska. Według przepisów Sanepidu urządzenia parowe w temperaturze operacyjnej i ciśnieniu roboczym do 1 barów, bez chemicznie penetrują brud o grubości nie przekraczającej 75 mm. Para nie zarysuje i nie zmatowi czyszczonych powierzchni.  Mycie przy pomocy myjni parowej trwa od kilku do kilkunastu minut, więc zaoszczędzimy również na czasie. Para posiada właściwości neutralizujące przykre zapachy. Technologia parowa redukuje emisję ścieków chemicznych do zera. To pozwala nie tylko na wyeliminowanie kosztów chemii, ale przede wszystkim nie powoduje uczuleń, podrażnień skóry i zniszczenia powierzchni czyszczonej przez pozostawianą masę chemiczną.

Para użyta pod dużym ciśnieniem usuwa bród i szybko odparowuje. Jeśli jednak dojdzie do skroplenia pary wodnej, co może się zdarzyć przy pracy w niskich temperaturach lub zbyt długim przytrzymaniu dyszy w jednym miejscu, z pomocą przychodzą ściereczki z mikrowłókna. Można je stosować na wszystkich powierzchniach. Dobrze wchłaniają wodę i nie pozostawiają smug. Nie powodują również zarysowań i uszkodzeń.