Maszyny jednotarczowe

Profesjonalne szorowarki i polerki do czyszczenia posadzek

Maszyny jednotarczowe

Maszyny jednotarczowe to relatywnie nieskomplikowane pod względem budowy urządzenia czyszczące z prowadzeniem ręcznym, których funkcjonalność i kompaktowy rozmiar doskonale sprawdzają się przy doczyszczaniu i polerowaniu posadzek nawet w trudnodostępnych miejscach.. 

Naszym Klientom oferujemy szeroki wybór maszyn jednotarczowych. W asortymencie posiadamy zarówno jednotarczowe szorowarki przeznaczone do usuwania zabrudzeń z posadzek, jak i polerki dedykowane do polerowania i pielęgnacji obsługiwanych powierzchni. Wybór urządzeń marki Ghibli&Wirbel stanowi gwarancję wysokiej sprawności i trwałości urządzenia czyszczącego. 

O czym należy pamiętać wybierając maszyny jednotarczowe?

Pod względem skuteczności i ergonomii pracy maszyny jednotarczowe są nieporównywalnie bardziej wydajne od ręcznego szorowania posadzek. Należy jednak pamiętać, iż jednotarczowa konstrukcja maszyny czyszczącej oznacza, że urządzenie nie jest wyposażone w układ odsysający, umożliwiający jednoczesne szorowanie i osuszanie powierzchni. Po użyciu szorowarki  jednotarczowej powierzchnię trzeba więc osuszyć wykorzystując w tym celu specjalistyczny odkurzacz do zbierania wody lub maszynę szorująco-zbierającą. 

Polerka czy szorowarka – maszyny jednotarczowe do różnych zastosowań

Decydując się na wybór maszyny jednotarczowej możemy wybrać szorowarkę, polerkę lub urządzenie łączące obie funkcje, którym jest rotacyjno-orbitalna maszyna jednotarczowa. Przeznaczenie tego ostatniego jest uzależnione od zamontowanego na urządzeniu pada, przy pomocy którego możemy szorować lub polerować obrabianą powierzchnię. 

Wychodząc naprzeciw zróżnicowanym potrzebom naszych Klientów oferujemy wysokospecjalistyczne urządzenia wraz z szerokim zapleczem akcesoriów – padów i szczotek dedykowanych do różnych typów powierzchni: posadzek kamiennych, ceramicznych i betonowych, a także podłóg drewnianych i elastycznych. Oferowane pady różnią się od siebie pod względem ostrości, co pozwala na dopasowanie akcesoriów nie tylko do typu posadzki, ale również rodzaju i stopnia zabrudzenia. 

Zobacz maszyny czyszczące w sklepie

Szorowarki

Szorowarki służą do czyszczenia mocnych zabrudzeń. W zależności od zastosowanej szczotki lub pada mogą czyścić, cyklinować gładkie powierzchnie lub prać wykładziny dywanowe. Nie posiadają układu odsysającego, więc po użyciu szorowarki należy osuszyć czyszczoną powierzchnię za pomocą odkurzacza do zbierania wody lub maszyny szorująco-zbierającej. Szorowarki różnią się m.in. powierzchnią czyszczenia, szybkością obrotów szczotki, naciskiem szczotki. Im cięższa jest szorowarka, tym wydajniejsze czyszczenie. Szorowarka może być dodatkowo wyposażona w  wytwornicę piany, dodatkowe obciążenie, elektryczny system zraszania, czy system odpylania. Szczotki i pady są elementami wymiennymi.

Polerki

Polerki to maszyny jednotarczowe o wysokiej prędkości obrotowej, wymagającej mocnego silnika. Służą do pielęgnacji posadzek zabezpieczonych powłokami oraz do polerowania podłóg. Lśniąca posadzka daje nie tylko efekt wizualny, ale również ułatwia konserwację i utrzymanie czystości.

Rotacyjno-orbitalna maszyna jednotarczowa

O 143 U 11 to profesjonalna, innowacyjna i wielofunkcyjna maszyna jednotarczowa o rotacyjno-orbitalnym ruchu pada lub szczotki, dzięki której czyszczenie każdej powierzchni staje się łatwe i szybkie. O 143 U 11 nadaje się do szorowania, polerowania, krystalizacji, szlifowania takich powierzchni, jak marmur, beton, kamień, parkiet, terakota i kamionka. Maszyna jest idealna również do sprzątania miękkich powierzchni: wykładzin dywanowych i dywanów.

Pady i szczotki

Pady i szczotki to robocze, wymienne części maszyn czyszczących. Ich użycie łatwo i szybko przywróci posadzkom kamiennym, ceramicznym, betonowym, czy podłogom drewnianym połysk i czystość. W zależności od oczekiwanego efektu czyszczenia używamy padów o różnych kolorach i twardości – od najbardziej agresywnych czarnych i brązowych, które zdzierają powłoki, przez zielone, niebieskie, czerwone, aż do najdelikatniejszych – białych. Do czyszczenia powierzchni bez użycia detergentów służą pady diamentowe oraz pady z melaminy – bardziej wydajne i znacząco redukujące koszty.

Jak działają szorowarki i jak ich używać?
24.06.2021
Szorowarki do podłóg to urządzenia, których zadaniem jest usprawnienie pracy osób i firm odpowiedzialnych za utrzymanie czystości w obiekcie. Usprawniają i ułatwiają pracę, dzięki czemu firmy sprzątające mogą działać lepiej, wydajniej i zapewniając jednocześnie wysoką jakość świadczonych usług...
Jednotarczowe urządzenie do szorowania powierzchni – przedstawiamy szorowarkę
16.12.2020
Utrzymywanie w czystości podłóg twardych oraz elastycznych może nastręczać sporych trudności. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż nie wszystkie zanieczyszczenia jesteśmy w stanie usunąć ręcznie. Alternatywą dla ręcznego mycia podłóg w przestrzeniach komercyjnych i użytkowych jest szorowarka.
Do jakiego podłoża warto stosować szorowarki?
14.11.2018
Szorowarka to profesjonalne urządzenie do czyszczenia, prania, krystalizacji i pielęgnacji podłóg. Aby była w pełni efektywna i zapewniła 100% satysfakcji z jej użytkowania, należy dobrać odpowiedni rodzaj osprzętu do rodzaju czyszczonej nawierzchni.
Najczęściej stosowane maszyny czyszczące
6.11.2018
O ile wyczyszczenie jednego czy dwóch pomieszczeń nie jest dużym problemem, o tyle większe powierzchnie wymagają użycia specjalistycznych urządzeń czyszczących. Szorowarki do posadzek, polerki, maszyny szorująco-zbierające, odkurzacze przemysłowe, zamiatarki, to sprzęt dla profesjonalistów.