Maszyna szorująco-zbierająca S5 150 S 85 HD – wyprzedana

Kategorie: Aktualności, Ogólna, Porady     6.03.2018

Tylko teraz w promocyjnej ofercie Fair Play Plus siodłowa maszyna szorująco-zbierająca Ghibli&Wirbel S5 150 S 85 HD RL zasilana przez baterię kwasową. W zestawie są również dwie szczotki 17′, dwa rzepy pada 17’ i prostownik do baterii. Promocyjna cena całego zestawu to 52.000 zł netto. Promocja trwa do wyczerpania zestawów promocyjnych.

Wydajność czyszczenia do 5.000 m2/h

S5 150 S 85 HD RL to solidna, mocna i niezawodna maszyna o dużej szerokości szorowania i wysokiej wydajności, do 5.000 m2/h, idealna do każdego rodzaju powierzchni. Doskonale sprawdzi się na dużych powierzchniach. Szeroka ssawa zapewnia doskonałe osuszanie każdego rodzaju czyszczonej powierzchni.

W zestawie:

 • dwie szczotki o średnicy 440 mm / 17’’
 • dwa rzepy pada o średnicy 440 mm / 17’’
 • bateria kwasowa 36V / 240 Ah
 • prostownik TC1LM 36 / 48V 2kW

Chemia profesjonalna do czyszczenia maszynowego

Maszyna szorująco-zbierająca S5 jest gotowa do użycia po zainstalowaniu baterii, ssawy, szczotek lub padów i zalaniu do zbiornika czystej wody roztworu myjącego odpowiedniego do rodzaju zabrudzeń. Do codziennego mycia podłogi możemy użyć Play Universal lub Buzil Active. Do mocno zabrudzonych posadzek bardziej odpowiedni będzie Grunt Play, czy Buzil Erol. Należy używać wyłącznie niepieniących się detergentów odpowiednich do czyszczenia maszynowego, a w dozowaniu należy stosować się do instrukcji producenta detergentu oraz do typu zabrudzenia.

Intuicyjny panel sterowania

Wszystkie główne funkcje urządzenia można łatwo obsługiwać poprzez intuicyjny panel sterowania z wyświetlaczem pokazującym stan akumulatorów, licznik motogodzin wskazujący całkowity czas pracy maszyny, symbol odsysania, symbol szczotek. Znajduje się tu również przełącznik uruchamiający odsysanie, potencjometr regulujący ilość podawanego roztworu myjącego, lampka kontrolna włączonego hamulca postojowego, przycisk szczotek, kluczyk zapłonu, przełącznik biegów, przycisk sygnalizatora dźwiękowego, przełącznik lamp ostrzegawczych, przełącznik świateł i gniazdo wtykowe. Maszyna szorująco-zbierająca S5 ma na dole sterowniki nożne: pedał hamulca, pedał hamulca postojowego i pedał przyspieszenia.

Czyszczenie posadzek

Maszyna jest przeznaczona wyłącznie do mycia i suszenia posadzek w pomieszczeniach i nie wolno używać jej na zewnątrz. Do mycia posadzek należy używać wody o temperaturze nie przekraczającej 50°C, nie używać detergentów korozyjnych, oleju napędowego, benzyny, nie myć ani nie odsysać płynów korozyjnych, łatwopalnych, wybuchowych, nawet rozcieńczonych.

Przed rozpoczęciem pracy należy skontrolować czy wąż spustowy zbiornika wody brudnej jest prawidłowo podłączony i zakręcony, czy wąż ssący wodę ze ssawy do podłóg jest poprawnie umieszczony w zbiorniku wody brudnej oraz czy złączka znajdująca się na ssawie nie jest zatkana i czy wąż jest poprawnie połączony. Ssawa powinna być ustawiona tak, by nie występowały wycieki płynu na posadzce, a listwa zgarniająca posiadała stałe tarcie na całej swej długości.

Maszyna może wykonywać 4 cykle pracy: tylko odsysanie, tylko szczotkowanie, mycie i szczotkowanie oraz mycie, szczotkowanie i odsysanie.

Prawidłowe czyszczenie i osuszanie posadzek powinno odbywać się z maszyną poruszającą się do przodu, przemieszczając się maszyną z włączonym biegiem wstecznym ssawa unosi się i nie będzie odsysać wody znajdującej się na posadzce.

Maksymalne nachylenie pokonywane bez obciążenia wynosi 16%. Maszynę na postoju można pozostawiać jedynie na płaskiej powierzchni.

Konserwacja maszyny po pracy

Po zakończeniu pracy zbiorniki należy opróżnić i wyczyścić całą maszynę, zwracając szczególną uwagę na części elektryczne. Nie czyścić maszyny pod ciśnieniem i nie kierować strumienia wody bezpośrednio na urządzenie.

Jeśli maszyna przez dłuższy czas nie będzie używana, trzeba ją umieścić w pomieszczeniu zamkniętym, zabezpieczoną przed działaniem czynników atmosferycznych, w miejscu o temperaturze zawartej między 5°C a +40°C. Raz w miesiącu trzeba wykonać ładowanie akumulatora.

Maszyna szorująco-zbierająca S5 wyposażona została w czujnik obecności operatora. Czujnik ten blokuje wszystkie funkcje maszyny, gdy operator nie znajduje się w pozycji roboczej i  zmienia bieg maszyny na jałowy.

Po zakończeniu czyszczenia należy zatrzymać najpierw obracanie szczotek, a potem odsysanie poprzez odpowiednie sterowniki, w zależności od używanego cyklu.

Po zakończeniu pracy  należy obowiązkowo opróżnić i wyczyścić zbiorniki czystej i brudnej wody.  Wilgotną szmatką wyczyścić sondy poziomu uważając, aby ich nie odkształcić, wyciągnąć i wyczyścić filtr odsysania usuwając ewentualne fragmenty papieru, drewna, itp., które go zatykają oraz  wyczyścić ssawę oraz progi boczne sprawdzając stan gum.

Raz w tygodniu należy wyczyścić filtr wody czystej, a co 3 miesiące skontrolować stan zużycia łańcucha układu kierowniczego.

Części eksploatacyjne

Prawidłowa praca maszyny szorująco-zbierającej S5 wymaga okresowej wymiany części eksploatacyjnych:

Wymiana szczotek jest konieczna, gdy są one zużyte, o długości szczeciny mniejszej niż 2 cm, lub trzeba je wymienić by dostosować do rodzaju czyszczonej posadzki

Kiedy zauważy się, że suszenie nie jest poprawne lub na podłodze pozostają ślady wody, konieczne jest skontrolowanie stanu zużycia gum ssawy.

Istnieje możliwość posiadania dwóch rodzajów gum: gumy z kauczuku naturalnego do wszystkich rodzajów posadzek i gumy z poliuretanów do podłóg zanieczyszczonych smarami w warsztatach mechanicznych.

Jeśli progi boczne nie zatrzymują wody może to również oznaczać, że gumy są zbyt mocno zużyte. Można je obrócić na drugą stronę.

Okresowo należy też kontrolować stan zużycia kół i w porę je wymieniać. Praca ze zużytymi lub zniszczonymi kołami stanowi zagrożenie dla operatora, gdyż maszyna może mieć zmniejszoną przyczepność do jezdni na zakrętach.

Dane techniczne maszyny Ghibli&Wirbel S5 150 S 85 HD RL

Typ kierowania – operator siedzący

Charakterystyka

 • zasilanie – bateria kwasowa
 • posuw – napęd do przodu/ do tyłu
 • zainstalowana moc – 2.650 W
 • szerokość robocza mycia – 850 mm
 • szerokość ssawy – 1.050 mm
 • teoretyczna wydajność – 5.000 m2 / h
 • poziom hałasu 67 db(A)

Szczotki

 • średnica – 2 x 440 mm 17’
 • moc silnika – 2 x 500 W
 • prędkość silnika 170 obr. / min.
 • nacisk (na jednostkę powierzchni) 33 gr / cm2

Trakcja

 • nachylenie maksymalne pokonywane przy pełnym obciążeniu – 16 %
 • moc silnika – 900 W
 • maksymalna prędkość podczas pracy – 6 km/h

Ssanie

 • moc silnika – 600 W
 • podciśnienie – 165 / 1700 mbar / mmH2O
 • przepływ powietrza 32 l / s

Podwójny zbiornik

 • pojemność zbiornika wody czystej – 150 l
 • pojemność zbiornika wody brudnej – 160 l

Wielkość

 • wymiary 1850 x 1020 x 1380 mm
 • ciężar własny maszyny – 305 kg, z akumulatorami – 593 kg
 • ciężar maszyny z akumulatorami – 593 kg
 • ciężar maszyny gotowej do jazdy (bez operatora) – około 753 kg