Maszyna szorująco-zbierająca do dużych powierzchni – RANGER R 115

Kategorie: Porady     12.01.2022
Maszyna szorująco-zbierająca Ranger

Maszyna czyszcząca Ranger

Do utrzymania czystości dużych i średnich powierzchni nie wystarczy wiadro z mopem, czy mała maszyna czyszcząca. Tu potrzebny będzie „większy kaliber”. Wyprodukowana przez włoską firmę Ghibli & Wirbel maszyna szorująco-zbierająca Ranger poradzi sobie z każdym poważnym wyzwaniem, a także prostotą codziennych zadań.

Maszyna czyszcząca Ranger – doskonała wydajność

Ranger R 115 to samojezdna siodłowa maszyna szorująco-zbierająca do czyszczenia średnich i dużych powierzchni, która zapewnia wysoką wydajność i łączy ją z ergonomią i maksymalnym komfortem dla operatora. Maszyna wyposażona jest w zbiornik czystej wody o pojemności 110 litrów i 115 litrowy zbiornik brudnej wody. Szerokość czyszczenia w zależności od modelu to 750 lub 850 mm dzięki parze szczotek 15’ lub 17’.

Regulowana prędkość do 6 km/h i wcześniej wspomniane parametry pozwalają maszynie Ranger osiągnąć wydajność 4500 m2/h dla modelu FD 75 i 5000 m2/h dla modelu FD 85, a to zapewni znaczną oszczędność czasu pracy.

Na doskonałą wydajność czyszczenia wpływ ma również dodatkowy docisk szczotek i system mieszania środków chemicznych. Mocny silnik o mocy 600 W i napęd z przodu zapewniają reaktywność maszyny i stabilność pracy. Dzięki pojemnym bateriom maszyna może pracować na jednym ładowaniu nawet do 5 godzin.

Długotrwała praca i zwrotność

Ranger to  maszyny czyszczące idealne do obiektów o dużych powierzchniach. Duża pojemność zbiornika oraz funkcja elektronicznej regulacji podawania wody pozwala na długotrwałą ciągłą pracę bez zbyt częstego napełniania i opróżniania zbiorników. Nowoczesna i efektywna konstrukcja maszyny umożliwia niezwykłą zwrotność i łatwość poruszania się, zachowując parametry i możliwości potężnych maszyn. Tak więc Ranger może pracować na dużych, ale jednocześnie zatłoczonych powierzchniach. Z łatwością zawróci na niewielkiej powierzchni i ominie przeszkody ustawione na swojej drodze.

Czyszczenie przy ścianach

Wysunięty prawostronnie i ruchomy stół roboczy pozwala na czyszczenie powierzchni blisko ścian. Elastyczne zawieszenie stołu roboczego powoduje, że dopasowuje się on do pionowych powierzchni i zapewnia najbardziej efektywne czyszczenie bez zagrożenia uszkodzenia ścian, czy samego stołu. Również ssawa jest ruchoma i w razie przypadkowego uderzenia w ścianę lub inną przeszkodę może przesunąć i automatycznie schować pod ramą maszyny, co gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo i skuteczność.

 

Funkcjonalność oraz optymalizacja czasu pracy i kosztów

Praktyczny i intuicyjny panel sterowania z wyświetlaczem pozwala łatwo zarządzać wszystkimi funkcjami maszyny, które optymalizują pracę:

 • Program Eco System optymalizuje zużycie detergentu. Po uruchomieniu tej funkcji wszystkie wcześniej wybrane parametry pracy takie, jak ilość podawanej wody, stężenie detergentów, siła ssania, czy docisk szczotek, zostają zredukowane w celu maksymalnej optymalizacji zużycia. Dzięki temu Ranger zmniejsza koszty utrzymania czystości oraz jest maszyną przyjazną dla środowiska, zapewniając ekologię i oszczędności w każdych warunkach pracy.
 • Dodatkowy nacisk szczotek to pomoc w radzeniu sobie z każdym rodzajem brudu, nawet najbardziej uporczywym.
 • Tryb cichy jest niezbędny do sprzątania w ciągu dnia pracy personelu oraz obecności klientów oraz do pracy w obszarach „wrażliwych” takich, jak szpitale, domy spokojnej starości, czy szkoły.
 • Elektroniczna regulacja wody to pięć poziomów do wyboru, które pozwalają operatorowi na użycie wody w ilości odpowiedniej do każdej sytuacji.
 • Szczotki i odsysanie – te dwa przyciski, poza aktywacją szczotek i silnika ssącego, umożliwiają sterowanie podnoszeniem stołu roboczego i ssawy.
 • System mieszania detergentu (opcja) pozwala dobrać odpowiednią ilość chemii w zależności od rodzaju zabrudzenia. Zbiornik na detergent jest łatwy do zainstalowania i wymiany w razie potrzeby oraz niezwykle łatwy do podłączenia do systemu dozowania.

Bezpieczeństwo

Wszystko zostało zaprojektowane, aby zapewnić operatorowi maksymalny komfort i ochronę. Maszyna jest wyposażona w przycisk awaryjny, który natychmiast przerwa wszystkie czynności w sytuacjach zagrożenia. Przednie i tylne koła są wykonane z poliuretanu, dzięki czemu są antypoślizgowe i niebrudzące oraz zapewniają doskonałą stabilność i przyczepność. Dla zachowania bezpieczeństwa przy zbyt dużych prędkościach na zakrętach włącza się automatyczna redukcja prędkości. Budowa maszyny zapewnia doskonałą widoczność zarówno podczas pracy jak i transportu.

Ergonomia i komfort

Nowoczesny design nadaje maszynie wspaniały wygląd przy zachowaniu odpowiedniego komfortu. Wygodny fotel pozwala operatorowi pracować w stabilnej i ergonomicznej pozycji, w odpowiedniej odległości od kierownicy. Redukuje to zmęczenie operatora podczas długich sesji pracy. Dużej siły nie wymaga też poruszanie kierownicą, która jest lekka i czuła, ale jednocześnie wygodna, aby zapewnić maksymalną precyzję jazdy. Antypoślizgowy i szeroki podnóżek jest umieszczony na odpowiedniej wysokości i sprawia, że ​​korzystanie z maszyny jest łatwe i bezpieczne. Panel sterowania jest kompaktowy i praktyczny, a położenie przycisków intuicyjne i zapewniające natychmiastową interakcję z maszyną.  Dla ułatwienia transportu i przechowywania, maszyna czyszcząca jest  wyposażona w praktyczną podporę do mocowania ssawy na zbiorniku brudnej wody.

Pobierz ulotkę

W cenie maszyny są standardowe akcesoria:

 • 2 szczotki polipropylenowe 0,7 mm – odporne i odpowiednie do każdego rodzaju powierzchni dzięki włosiu o średnicy 0,7 mm. Dostępne o średnicy 380 mm (15”) i 430 mm (17”).
 • Rzep pada – do użytkowania maszyny z szeroką gamą padów.
 • Osłona stołu roboczego – do ochrony najbardziej wrażliwych części maszyny.
 • Zestaw gum ściągających – dzięki wysokiej jakości wykonania gumy lepiej adaptują się do podłoża, co zapewnia najlepszą wydajność suszenia.
 • Wąż do napełniania – rozsuwany i wyposażony w uniwersalne złącze do wszystkich typów kranów.
 • Baterie kwasowe 6V – zestaw 4 baterii 6V 210Ah, które zapewniają 4-5 godziny pracy na jednym ładowaniu.
 • Prostownik TC1 LTM 24V 1kW, który ładuje baterie w ciągu 4-5 godzin.

Dodatkowo dostępne są również akcesoria opcjonalne:

 • szczotki polipropylenowe 0,9 mm o średnicy 380 mm (15”) i 430 mm (17”),
 • szczotki Tynex grit 240 o średnicy 380 mm (15”) i 430 mm (17”),
 • ładowarka pokładowa do ładowania akumulatorów bezpośrednio z gniazdka elektrycznego,
 • zestaw Water Stop zapewniający szybkie napełnianie zbiornika i automatycznie zatrzymanie podawania wody po napełnieniu,
 • system mieszania detergentu,
 • zestaw gum poliuretanowych,
 • zestaw do czyszczenia narożników i trudniej dostępnych miejsc,
 • zestaw reflektorów,
 • światła ostrzegawcze.

Ranger R 115 to profesjonalna, potężna, ale prosta w obsłudze maszyna. Przygotowanie do pracy, samo czyszczenie oraz codzienne czynności konserwacyjne są szybkie i łatwe do wykonania, co znacząco optymalizuje czas pracy.

Przejdź na stronę maszyny