Maszyna sprzątająca FR 30 – kablowa czy bateryjna?

Kategorie: Ogólna     26.05.2022
Maszyna czyszcząca FR 30

Maszyna szorująco-zbierająca FR 30

FR 30 to maszyny szorująco-zbierające, które zadowolą potrzeby firm zajmujących się utrzymaniem czystości w obiektach o średniej powierzchni. FR 30 marki Ghibli&Wirbel w ofercie Fair Play Plus występują w dwóch wersjach – kablowej i bateryjnej. Obie wersje, znane wcześniej pod nazwą FRECIA, są wyposażone w zbiornik czystej wody o pojemności 30 litrów, a wydajność pracy wynosi do 1720 m2/h.

Maszyny sprzątające do średnich powierzchni

Zarówno pojemność zbiornika 30 l, szerokość czyszczenia 430 mm, jak i pozostałe parametry maszyny czyszczącej predysponują ją do sprzątania obiektów o średnich powierzchniach. Jednocześnie ta zmywarka do posadzek jest dość kompaktowa. Szerokość ssawy to 650 mm, więc z łatwością zmieści się w wąskich przejściach, czy krętych korytarzach. Koła osadzone blisko głównej osi sprawiają, że maszyna czyszcząca jest zwrotna i łatwa w manewrowaniu. Świetnie sprawdzi się w sklepach, obiektach usługowych, czy garażach budynków wielorodzinnych, gdzie czyszczenie posadzek wymaga narzędzia niezawodnego i łatwego w obsłudze.

Maszyna czyszcząca kablowa czy bateryjna – którą wybrać?

FR 30 E 45 TOUCH to maszyna elektryczna zasilana odpinanym kablem o długości 15 metrów w wersji standardowej. Jeśli potrzebny jest większy zasięg pracy, można doposażyć maszynę w dłuższy przewód o długości 25 metrów. W przypadku maszyn kablowych zawsze jesteśmy uzależnieni od gniazdka elektrycznego, co może stanowić pewne wyzwanie. Jednak 15 metrowy kabel daje nam około 700 m2, a 25 metrowy do 1900 m2 wyczyszczonej powierzchni, co pozwala osiągnąć całkiem niezły wynik. W dodatku maszyna może pracować przez cały czas, bo nie musi być ładowana. Elektryczna maszyna jest lżejsza, waży 71 kg, więc jest łatwiejsza w prowadzeniu oraz w transporcie. Kwestia przewożenia maszyny jest szczególnie ważna w przypadku firm sprzątających obsługujących kilka obiektów.

Maszyna czyszcząca FR 30 SM 45 TOUCH jest zasilana bateryjnie, więc zasięg jej pracy nie jest ograniczony długością przewodu zasilającego i rozmieszczeniem gniazdek. Czy to oznacza zupełny brak ograniczeń? Mogłoby, gdyby nie konieczność ładowania akumulatorów. Dwie baterie kwasowe w standardowej wersji maszyny FR 30 SM 45 zapewniają 2 godziny ciągłego sprzątania. Potem maszynę należy odstawić do ładowania. Jednak maszyna może dotrzeć w każdy zakamarek. Wszędzie, gdzie zaprowadzi ją operator, bez konieczności szukania gniazdka elektrycznego w pobliżu. Maszyna czyszcząca uzbrojona w akumulatory waży 104 kg, więc dużo więcej niż w przypadku wersji kablowej. Czy to wada, czy zaleta? To zależy od potrzeb Klienta. Dlatego podejmując decyzję o zakupie maszyny, trzeba dobrze przeanalizować zadania, którym maszyna musi sprostać, a następnie do nich dobrać rodzaj urządzenia i ewentualne dodatkowe wyposażenie.

Kliknij zdjęcie, by przejść do sklepu

Szczegóły

Maszyny czyszczące – cena

W Fair Play Plus cena maszyny czyszczącej zawsze zawiera koszty: rzepa do montażu pada czyszczącego, kompletu baterii, prostownika i reszty standardowego wyposażenia, czyli szczotki o średnicy 17”, gum ściągających, osłony stołu szczotek, itp.. Zawsze więc jest to kompletna maszyna szorująco-zbierająca gotowa do pracy. Do dyspozycji Klientów są również akcesoria dodatkowe, takie jak szczotka polipropylenowa o twardszym włosiu, szczotka Tynex, zestaw gum poliuretanowych, czy komplet baterii żelowych, które wydłużają czas pracy maszyny do 3 godzin. Dodatkowe obciążenie 7 kg, montowane bezpośrednio na ssawie, zwiększa jej przyczepność do podłoża, zapewniając maksymalną wydajność osuszania najtrudniejszych powierzchni.

Niezawodne maszyny szorująco zbierające

Maszyny szorująco-zbierające FR 30 TOUCH to idealne połączenie nowoczesności, zaawansowanej technologii, funkcjonalności i prostoty obsługi. Panel sterowania to zaledwie kilka przełączników, którymi łatwo zarządzać. Dzięki czujnikowi TOUCH SYSTEM, który sprawia, że maszyną można sterować tylko kciukiem w intuicyjny, przyjazny dla użytkownika i niezawodny sposób, są jeszcze bardziej niezawodne i wydajne. Czujnik znajduje się na środku rączki. Gdy operator lekko dotknie czujnika, wszystkie funkcje robocze zmywarki do podłóg są aktywowane i FR 30 TOUCH zaczyna działać! Prosta budowa maszyny gwarantuje większą niezawodność oraz zmniejsza koszty konserwacji i serwisu. Warto dodać, że Fair Play Plus, jako wyłączny dystrybutor maszyn czyszczących Ghibli&Wirbel w Polsce, dba o dostępność części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych oraz zapewnia serwis gwarancyjny i obsługę pogwarancyjną.

Wydajność czyszczenia maszyn sprzątających

Producent zakłada, że FR 30 może się poruszać z prędkością około 4 km/h, choć tak naprawdę prędkość maszyn z napędem manualnym, czyli takich, które nie są wyposażone w trakcję, jest uzależniona od prędkości poruszania się operatora. Po włączeniu szczotki maszyna sama nie pojedzie, ale ruch obrotowy szczotki i lekkie popchnięcie sprawiają, że maszyna przesuwa się bez konieczności użycia dużej siły. Prędkość, a więc też i wydajność czyszczenia, uzależniona jest również od rodzaju posadzki i szczotki lub pada czyszczącego. Wiadomo, że na gładkich powierzchniach maszyna będzie poruszać się szybciej, a na chropowatych wolniej. Jednak użycie pada czyszczącego z melaminy na gładkiej powierzchni sprawi, że prędkość czyszczenia będzie mniejsza, niż czyszczenie betonu maszyną wyposażoną w szczotkę. Stąd rozbieżność między danymi dotyczącymi wydajności maszyny czyszczącej. W przypadku FR 30 kablowej wydajność podawana przez producenta wynosi 860-1720 m2/h, a dla maszyny bateryjnej – 1030-1720 m2/h.

Wybór maszyny szorująco-zbierającej

Wybór odpowiedniej maszyny do utrzymania czystości powinien być zawsze poprzedzony dokładną analizą potrzeb oraz możliwości finansowych. Jednak oszczędności poczynione przy zakupie maszyny czasem mogą odbić się czkawką przy jej użytkowaniu rozłożonym w dłuższym czasie. Specjaliści w Fair Play Plus doskonale znają nie tylko produkt, ale również technologię sprzątania i wyzwania, z jakimi borykają się firmy sprzątające. Dlatego potrafią doradzić najlepszą opcję wyboru maszyny, jej wyposażenia oraz detergentów dopasowanych do konkretnego obiektu. Warto więc odwiedzić nasze Centrum Czystości w Markach, by zobaczyć wszystkie maszyny w ofercie Fair Play Plus, a jeśli będzie taka potrzeba, umówić się na prezentację wybranej maszyny na obsługiwanym obiekcie. Zapraszamy do kontaktu!

Czytaj więcej o FR 30