Które środki do odkażania pomieszczeń zdadzą egzamin najlepiej

Kategorie: Ogólna     2.03.2021
Środki do odkażania pomieszczeń

Środki do odkażania pomieszczeń

Które środki do odkażania pomieszczeń zdadzą egzamin najlepiej?

Dezynfekcja pomieszczeń ma bezpośredni wpływ na zdrowie, a w obecnej sytuacji epidemiologicznej także życie osób w nich przebywających. Dlatego wybierając środki do odkażania pomieszczeń chcemy mieć pewność, że sięgamy po rozwiązania skuteczne, a zarazem bezpieczne.

Nie bez znaczenia jest dla nas również wysoka wydajność środków odkażających, dzięki której szybko i efektywnie możemy dbać o czystość powierzchni szczególnie narażonych na transmisję zagrożeń biologicznych – klamek, poręczy, wózków na zakupy.

Szukając odpowiedzi na pytanie o to, które środki do odkażania pomieszczeń sprawdzają się najlepiej, powinniśmy mieć na uwadze nie tylko rodzaj zagrożenia, ale również specyfikę odkażanego pomieszczenia. Środek odkażający, który doskonale sprawdzi się w przestrzeni niewielkiego biura może się okazać niewystarczający na warunki pracy dużego supermarketu czy hali produkcyjnej.

Z drugiej strony, w przestrzeniach charakteryzujących się niewielkim natężeniem ruchu osób przychodzących z zewnątrz stosowanie metod i technik odkażania zarezerwowanych dla dużych obiektów publicznych nie znajduje uzasadnienia. Dlatego sięgając po środki odkażające pomieszczenia warto zachować zdrowy rozsądek i mieć na uwadze rzeczywiste ryzyko, ponieważ nadmierne oraz zbyt częste odkażanie pomieszczeń w dłuższej perspektywie czasu może się okazać dla ich użytkowników szkodliwe.

 

 

Środki do odkażania pomieszczeń – podział ze względu na sposób aplikacji

Co do sposobu aplikacji środków odkażających możemy rozróżnić dwie grupy produktowe. Pierwszą z nich są środki odkażające pomieszczenia przeznaczone do aplikacji ręcznej przy pomocy atomizera, mopa lub ścierki, drugą środki dedykowane do odkażania metodą zamgławiania.

Metoda zamgławiania jest powszechnie uważana za najszybszą i najbardziej efektywną metodę odkażania dużych powierzchni, takich jak sklepy wielkopowierzchniowe i obiekty użyteczności publicznej, w tym także wszelkiego rodzaju obiekty sportowe.

Wybór konkretnej metody odkażania pomieszczeń pociąga za sobą konieczność stosowania odpowiednich środków. Środek odkażający przeznaczony do bezpośredniej aplikacji przy pomocy ścierki czy mopa nie zawsze sprawdzi się do aplikacji przez zamgławianie i odwrotnie, nie każdy środek odkażający do aplikacji przez zamgławianie będzie funkcjonalny w aplikacji ręcznej.

Jeśli przyjrzymy się bieżącemu asortymentowi marki Play w tym zakresie obserwujemy wyraźne rozróżnienie na wyroby przeznaczone do aplikacji ręcznej (spryskiwacz, ścierka, mop) oraz preparaty do zamgławiania. Te drugie, jak Mist Play mogą być również aplikowane ręcznie, co znacząco rozszerza spektrum ich zastosowań i umożliwia skrupulatne odkażanie pomieszczeń wraz z wszystkimi elementami ich wyposażenia.

Metoda ręczna czy zamgławianie – które środki sprawdzą się najlepiej w Twojej przestrzeni?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy wybór środków do odkażania pomieszczeń powinien być podyktowany skalą realnego zagrożenia oraz specyfiką dezynfekowanych przestrzeni. W niewielkich biurach, małych lokalach usługowych czy działających lokalnie punktach handlowych, które charakteryzują się ograniczonym ruchem osób z zewnątrz i jego niewielkim natężeniem doskonale sprawdzą się preparaty do odkażania ręcznego.

Świetnym przykładem takiego produktu jest płyn Safe Play, który możemy bez obaw stosować do dezynfekcji powierzchni użytkowych, a także rąk. Z kolei w obiektach użyteczności publicznej oraz przestrzeniach handlowo-usługowych odznaczających się wysokim natężeniem ruchu osób z zewnątrz najlepszą i najbardziej skuteczną metodą odkażania powierzchni oraz całych pomieszczeń jest zamgławianie.

W tym celu polecamy wybór jednego z preparatów dedykowanych do odkażania za pomocą zamgławiania i użycie profesjonalnego zamgławiacza. Stosując specjalistyczne urządzenia do zamgławiania jesteśmy bowiem w stanie uzyskać maksymalną wydajność odkażania obsługując dużą przestrzeń w krótkim czasie. Zarówno środki odkażające pomieszczenia przeznaczone do zamgławiania, jak i wysokowydajne urządzenia do dezynfekcji metodą zamgławiania znajdziecie Państwo w ofercie marki Play.