Jak utrzymać czystość w magazynie?

Kategorie: Aktualności, Porady     22.03.2019

Utrzymanie czystości w magazynach

Zachowanie czystości w magazynie powinno stanowić priorytetowe zadanie nie tylko dla pracowników. Odpowiedzialność za to ponosi także kadra kierownicza, która odpowiada za prawidłowe rozplanowanie prac mających na celu utrzymanie porządku. Niedopilnowanie tego obowiązku może skutkować surowymi karami, które nakładane są w trakcie kontroli. Niezwykle pomocne w utrzymaniu należytej czystości w magazynie są maszyny, które pozwalają na ogromną oszczędność czasu poświęconego na sprzątanie. Jest to szczególnie istotne z uwagi na niedostatek pracowników na rynku pracy. Zmechanizowanie tych procesów pozwala na szybsze zmotywowanie podwładnych do wykonywania tego zajęcia.

Maszyny myjące – kompleksowa pielęgnacja podłogi

Codzienne utrzymanie czystości w magazynie ułatwią maszyny szorująco-zbierające. Ich działanie jest ukierunkowane na zmechanizowanie czynności, która jest jedną z podstaw do zachowania porządku. Przeznaczone są do kompleksowej pielęgnacji nawet najtrudniejszych do sprzątania, twardych powierzchni. Doskonale sprawdzają się do podłóg wykonanych z lastriko, kamienia a także z betonu. Do ich obsługi wystarczy jedna osoba, która odpowiada za przygotowanie i zalanie roztworu myjącego, wyznaczenie kierunku pracy urządzenia oraz opróżnienia zbiornika i wyczyszczenie maszyny po zakończeniu pracy. Jeśli maszyna jest sprawna, praca powinna przebiegać płynnie.

Maszyny myjące w większości charakteryzują się działaniem intuicyjnym. Mają wysoką przyczepność kół do podłoża i w zależności od modelu mogą pracować na pochylonych powierzchniach. Wykonane są one ze specjalistycznych materiałów, które cechują się wysoką odpornością na działanie silnych środków chemicznych. Maszyny czyszczące okazują się skuteczne nie tylko w myciu powierzchni. Umożliwiają dokładne usunięcie zalegającego brudu. Jednocześnie pozwalają na wysuszenie podłogi, co chroni przed nieszczęśliwymi wypadkami spowodowanymi przez poślizgnięcie. Jedna maszyna pozwala na wykonanie kompleksowych prac związanych z czyszczeniem podłogi.

Szorowarki do podłóg, czy to dobry wybór?

Szorowarki do podłóg to maszyny często wykorzystywane przy gruntownym sprzątaniu i doczyszczaniu posadzek. Ich konstrukcja pozwala na swobodne prowadzenie maszyny bez użycia dużych nakładów sił, ale wymaga obsługi przez przeszkolonego operatora. Praca szorowarki do podłóg opiera się na dokładnym czyszczeniu powierzchni płaskich za pomocą specjalnych tarcz umieszczonych na końcu urządzenia, które mają kontakt z powierzchnią. Jej wydajność jest zwiększona, ponieważ maszyna wykonuje intensywne ruchy obrotowe tarczą, co pozwala wywabić nawet trudne do usunięcia, zaschnięte plamy. Największą zaletą maszyny jest dokładne czyszczenie trudno dostępnych miejsc, w których gromadzi się brud. Szorowarki do podłóg zostały skonstruowane do dokładnego wyczyszczenia posadzek znajdujących się m.in. w magazynach. Wybór profesjonalnego sprzętu pozwala na zwiększenie intensywności pracy urządzenia, a przez to skraca czas pracy i obniża koszty utrzymania czystości.

Optymalizacja procesów sprzątania kluczem do sukcesu

Dbanie o czystość na terenie magazynu powinno stanowić kluczową kwestię organizacji funkcjonowania przedsiębiorstwa. Brak utrzymania porządku jest szczególnie zauważalny przez instytucje, które dokonują kontroli. Jednorazowy wydatek spowodowany zakupem szorowarki oraz maszyny myjącej jest zdecydowanie mniejszy niż kary, które mogą zostać nałożone. Zmechanizowanie procesów sprzątania nie stanowi jedynie ułatwienia dla pracowników, ale także pozwala na dokładniejsze wykonanie tej czynności. Regularne czyszczenie wpłynie też pozytywnie na stan podłogi w magazynie.