Jak dbać o porządek w hotelu?

Kategorie: Aktualności, Porady     31.01.2019

Utrzymanie czystości w hotelach jest kluczową sprawą w zachowaniu odpowiedniego standardu. Goście hotelowi oczekują wygodnych i czystych pomieszczeń. Dlatego serwis sprzątający ma w tym przypadku duży wpływ na kreowanie wizerunku hotelu. Szybkie i dokładne sprzątanie zapewnią profesjonalne środki.

Utrzymanie czystości w hotelach

Akcesoria do sprzątania

Odporne na odkształcenia i uszkodzenia mechaniczne wózki serwisowe usprawniają działania pracowników firmy sprzątającej oraz doskonale organizują artykuły hotelowe oraz środki chemiczne służące do czyszczenia powierzchni. Funkcjonalne wózki posiadają moduły, które organizują pracę. Znajdzie się na nich miejsce zarówno dla wiadra z mopem, jak i dla kubła na śmieci. Organizery z przegrodami mogą pomieścić bez problemu środki czystości, artykuły kosmetyczne do uzupełnienia w hotelowych pokojach lub chemię gospodarczą.

Urządzenia czyszczące

Ergonomiczne i funkcjonalne urządzenia czyszczące typu parownice, skutecznie czyszczą najgłębsze zakamarki pokoju hotelowego, są łatwe w przenoszeniu i lekkie. Ich mobilność wpływa na efektywność i szybkość sprzątania, co znacząco podnosi wydajność pracy. Para wodna o odpowiednio wysokiej temperaturze pomaga w walce z bakteriami i grzybami oraz bardzo dobrze radzi sobie z kurzem i różnego rodzaju zanieczyszczeniami przytwierdzonymi do powierzchni. Inwestycja w myjki parowe skutecznie skraca czas sprzątania i skutkuje większą dokładnością w pracy.

Efektywne odkurzanie powierzchni hotelowych

Profesjonalny odkurzacz z wydajnym zbiornikiem o dużej pojemności to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia pracowniczego w firmie sprzątającej. Odkurzacz stosowany w hotelu na dużych powierzchniach powinien być tani w eksploatacji oraz łatwy w obsłudze. Powinien także mieć solidną obudowę, odporną na uszkodzenia. Relatywnie lekki i łatwy w transporcie odkurzacz to profesjonalne urządzenie wspomagające walkę z hotelowym brudem. Absolutnie koniecznym elementem wyposażenia jest również odkurzacz piorący wykładziny, tapicerki i dywany. Jest niewielki, a jego użytkowanie ekonomiczne.

Maszyny czyszczące, osuszające podłogi oraz szorowarki

Szybkie mycie i osuszanie podłóg w hotelach to priorytet firmy sprzątającej. Hotel to obiekt, w którym natężenie ruchu jest duże i istnieje potrzeba czyszczenia powierzchni na bieżąco. Idealnym rozwiązaniem w tego typu miejscach jest użycie maszyny samojezdnej na baterie lub maszyny czyszczącej na kabel. Maszyny czyszczące powinny być solidnie zbudowane oraz skontrowane tak, by wytrzymały lata intensywnej eksploatacji. Wydajność jest bardzo ważną cechą takiej maszyny. Do najbardziej zanieczyszczonych podłóg świetnie nadają się szorowarki, które sprawdzą się także w praniu wykładzin. Nieestetyczne zacieki i smugi pomoże nam usunąć polerka do podłóg i posadzek. Nowoczesne wysokoobrotowe polerki  bardzo szybko przywracają naturalny połysk czyszczonych powierzchni.

Porządek w hotelu nie byłby możliwy do utrzymania, gdyby nie maszyny czyszczące i chemiczne środki czystości. Każda firma sprzątająca powinna być wyposażona w dobrej jakości środki do gruntownego mycia podłóg, parkietów i posadzek, czyszczenia wykładzin, toalet i mebli. Ponadto warto zainwestować w efektywne środki czystości, które są biodegradowalne oraz antyalergiczne. Chemia profesjonalna, oprócz tego, że czyści powierzchnie, pomaga również w ich konserwacji, jest antypoślizgowa i antystatyczna. W hotelach stosuje się zazwyczaj skoncentrowaną chemię profesjonalną. Jest to rozwiązanie ekonomiczne i praktyczne. Warto korzystać z najnowszych rozwiązań technologicznych używanych w maszynach wykorzystywanych przez firmy sprzątające. Dzięki temu sprzątanie może być efektywne i wydajne, co pomoże w dynamicznym rozwoju firmy.