Jak bezpiecznie pracować z mobilną myjnią parową?

Kategorie: Ogólna     6.07.2021
Myjnie parowe

Myjnie parowe

Mobilna myjnia parowa to rozwiązanie, które zrewolucjonizowało myślenie o czyszczeniu powierzchni. Dzięki parze wodnej podawanej pod wysokim ciśnieniem, myjnie parowe z łatwością radzą sobie z uporczywymi zanieczyszczeniami, nie uszkadzając czyszczonych powierzchni. Jedną z ich podstawowych zalet jest wysoka skuteczność przy minimalnym lub żadnym zastosowaniu chemii czyszczącej. To sprawia, że myjnie parowe są przyjazne nie tylko dla obsługiwanych powierzchni, ale również dla środowiska naturalnego.

Jak działa myjnia parowa? Jak bezpiecznie pracować z tym urządzeniem? Jakie powierzchnie możemy poddawać działaniu pary wodnej? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących mobilnych myjni parowych prezentujemy w poniższym artykule.

Jak działa myjnia parowa?

Mobilna myjnia parowa to urządzenie myjąco-piorące dedykowane najbardziej wymagającym użytkownikom. Mycie metodą parową polega na czyszczeniu powierzchni za pomocą suchej pary o wysokiej temperaturze. Para podawana jest z dyszy przy dużym ciśnieniu. Dzięki temu możemy usunąć z powierzchni nawet uporczywe zanieczyszczenie, nie stosując w tym celu żadnej chemii myjącej.

Na rynku dostępne są myjnie parowe umożliwiające podawanie środka czyszczącego dla uzyskania jeszcze lepszego efektu mycia. Mobilna myjnia Fortador Pro+ jako jedyna na rynku umożliwia podawanie pary z dwóch różnych detergentów w tym samym czasie. W połączeniu z funkcją wyrzutu pary i ekstrakcji pozwala na pranie na gorąco z detergentem dla każdej tapicerki – meblowej i samochodowej.

Jak bezpiecznie pracować z myjnią parową?

Opierając swoje działanie na suchej parze, myjnie parowe są bezpieczne na zdecydowanej większości powierzchni. Mycie przynosi więc doskonałe efekty – zwłaszcza w przypadku chropowatych i karbowanych powierzchni z tworzyw sztucznych, które trudno wyczyścić tradycyjnymi metodami.

Aby bezpiecznie pracować z myjnią parową należy dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi urządzenia. Pozwoli to na odpowiednią regulację parametrów jego pracy. Należy bowiem pamiętać, że regulacja ciśnienia i temperatury suchej pary, daje możliwość bezpiecznego czyszczenia i dezynfekcji nawet najbardziej delikatnych elementów.

Mobilna myjnia parowa a czyszczenie lakieru samochodowego

W przypadku mycia karoserii samochodowej należy zachować maksimum ostrożności. Karoserię i inne elementy samochodu czyści się za pomocą pary o temperaturze ok. 200oC podawanej pod ciśnieniem między 8-12 bar. To pozwala skutecznie usuwać nawet najbardziej uporczywe zanieczyszczenia bez narażania powierzchni na uszkodzenia.

 

 

Ile kosztuje myjnia parowa?

Zakup mobilnej myjni parowej to inwestycja. To, ile kosztuje myjnia parowa, uzależnione jest przede wszystkim od marki i modelu. Myjnie parowe różnią się od siebie pod względem funkcjonalności – im bardziej rozbudowane urządzenie myjąco-piorącego, tym wyższa jego cena.

Decydując się na zakup sprzętu marki Fortador, musisz liczyć się z wydatkiem netto rzędu:

  • 28 000 złotych za urządzenie Pro+,
  • 23 500 złotych za myjnię Pro S,

Jaką myjnię parową wybrać?

Wybór myjni parowej powinien być w pierwszej kolejności podyktowany względami funkcjonalnymi. Przed zakupem urządzenia warto szczegółowo zapoznać się z jego możliwościami. W wielu sytuacjach inwestycja „na wyrost” jest nieopłacalna, ponieważ ostatecznie i tak nie wykorzystujemy jego potencjału w pełni.

Przyjrzymy się bliżej konstrukcji myjni parowej Fortador Pro S. Jest to konstrukcja oparta na silniku spalinowym o mocy 50 KM. Silnik zaprojektowany i wyprodukowany został na specjalne zamówienie przez firmę Lamborghini. Myjnia Fortador Pro S doskonale radzi sobie z realizacją zadań przemysłowych oraz z dezynfekcją. Jej funkcjonalność zapewnia realna możliwość podawania detergentu na gorąco. Zachęcamy zatem do zapoznania się z pełną specyfikacją techniczną w katalogu Fortador Pro S.

Potrzebujesz wsparcia przy wyborze lub finalizacji zamówienia? Jeśli mimo powyższego tekstu w dalszym ciągu masz wątpliwości, wystarczy skontaktować się z zespołem naszych specjalistów: 801000115, 532 638 018[email protected]. Chętnie pomożemy z realizacją transakcji niezależnie od jej etapu.