Dozowniki na papier i mydło, w które warto się zaopatrzyć

Kategorie: Ogólna     12.02.2021

Dozowniki na papier i mydło, w które warto się zaopatrzyć

Dozowniki na papier i mydło, w które warto się zaopatrzyć

Dozowniki do artykułów higienicznych, takich jak papier toaletowy, ręczniki papierowe i mydło odgrywają znaczącą rolę w planie higieny obiektu. To do ich doboru zależy zużycie artykułów papierowych i mydła, a jednocześnie komfort korzystania z toalet i sanitariatów. Dozowniki podnoszą poziom higieny i ułatwiają utrzymanie ładu i czystości w przestrzeniach wspólnych. 

Planując zakup dozowników na papier i mydło do danego obiektu warto poświęcić czas na przeanalizowanie potrzeb obiektu w zakresie zapotrzebowania na środki czystości i zapoznanie się z aktualną ofertą producentów systemów sanitarnych. Dzięki temu będziemy w stanie wybrać dozowniki, które najlepiej odpowiadają na faktyczne potrzeby obiektu i jego użytkowników. Dotyczy to zarówno pojemności dozowników, jak również łatwości ich uzupełniania oraz systemu montażowego, który zapewni swobodny i bezpieczny dostęp do środków higieny wszędzie tam, gdzie są one potrzebne.

Dozowniki na papier, dozowniki na mydło, dozowniki na ręczniki papierowe… Ile? Gdzie? W jakim celu?

Wybór i montaż dozowników na papier toaletowy, mydło czy ręczniki papierowe powinien być działaniem przemyślanym. Wydawać by się mogło, że dozowniki wiszące na papier będą tak samo spełniały swoją funkcję niezależnie od tego, w którym miejscu kabiny WC zawisną. 

Dozownik na ręcznik w roli biały M KATRIN 90120

Dozownik na ręcznik w roli biały M KATRIN 90120

W praktyce okazuje się, że niewłaściwy wybór samego dozownika, jak również miejsca jego montażu wpływa negatywnie na higienę kabiny WC i zamiast sprzyjać zachowaniu porządku w przestrzeni sanitarnej powoduje nieład. To samo dotyczy doboru i montażu dozowników na ręczniki papierowe i mydło. Dozowniki wiszące na mydło nie mogą być montowane byle gdzie. Przypadkowe miejsce montażu z pewnością będzie skutkowało zanieczyszczeniem blatów pod umywalkami, a nawet podłogi. Dlatego planując rozmieszczenie poszczególnych elementów w przestrzeni sanitarnej i toalecie warto mieć na uwadze aspekt praktyczny. 

Dozownik na papier jumbo FPP

Dozownik na papier jumbo FPP

Jeśli nie jesteśmy pewni, w którym miejscu powinny zawisnąć dozowniki wiszące na mydło zapytajmy o to przedstawiciela sprzedawcy lub chociażby pracowników korzystających z umywalek. To z pewnością pozwoli nam określić niezbędną liczbę dozowników na poszczególne artykuły higieniczne oraz miejsce ich instalacji.

Skoro wiemy już ile dozowników potrzebujemy i gdzie powinny być zamontowane, żeby zapewniać jak najwyższy komfort korzystania z przestrzeni warto zastanowić się na faktycznym zapotrzebowaniem obiektu na materiały higieniczne – papier toaletowy, mydło, ręczniki papierowe, być może odświeżacze powietrza. 

W przypadku toalet w wielkopowierzchniowych obiektach handlowo-usługowych zapotrzebowanie na środki higieny jest bardzo duże. Z drugiej strony można tak zorganizować pracę zespołów serwisowych, żeby niezbędnych artykułów nigdy nie brakowało, dlatego dozowniki na papier czy mydło w tego typu obiektach nie muszą być bardzo duże, choć z pewnością powinno ich być relatywnie więcej niż w przypadku łazienki w mniejszym obiekcie biurowym. Wynajmując przestrzeń biurową najczęściej nie dzielimy toalet z pracownikami innych firm, dlatego rozmiar dozowników możemy dostosować do faktycznego zapotrzebowania naszej firmy. 

Jeśli jednak toalety stanowią część wspólną warto, żeby właściciel obiektu pomyślał o większych dozownikach na papier i mydło, które zapewnią dostępność artykułów higieny między kolejnymi uzupełnieniami.

Dozowniki – różne modele do różnych potrzeb

Dozowniki na mydło i dozowniki na papier są dostępne w wielu wariantach. Różnią się od siebie pojemnością, sposobem montażu (ze względów funkcjonalnych najpopularniejsze są wiszące dozowniki na mydło i papier ), sposobem uzupełniania, możliwością zamknięcia na klucz. To, jaki dozownik wybierzemy powinno być podyktowane przede wszystkim specyfiką obiektu oraz tym, kto tak naprawdę ma dostęp do sanitariatów. 

W centrach handlowych i obiektach sportowych dostęp do sanitariatów powinien być ogólny. To oznacza, że dozowniki muszą być odpowiednio duże, a zarazem zabezpieczone przed ewentualnymi wypadkami. Służą temu blokady i kluczyki, dzięki którym dostęp do zawartości dozownika jest ograniczony dla osób nieupoważnionych. W relatywnie niewielkich lokalach usługowych czy przestrzeniach biurowych liczba osób korzystających z sanitariatów jest ograniczona – zazwyczaj są to osoby, które współpracują ze sobą na co dzień. W takich przestrzeniach zabezpieczenie dozownika kluczem lub inną blokadą nie powinno być potrzebne, a w wielu przypadkach może nawet utrudnić uzupełnienie jego zawartości generując niepotrzebne problemy.