Dozownik bezdotykowy nablatowy – elegancja i bezpieczeństwo

Kategorie: Ogólna     9.09.2020
Dozownik bezdotykowy nablatowy

Dozownik bezdotykowy nablatowy

Jak pogodzić elegancję wnętrza z praktycznością rozwiązań do dezynfekcji rąk? Dozowniki mają spełnić podstawowe zadanie – wydzielić odpowiednią porcję płynu do dezynfekcji rąk bez potrzeby dotykania urządzenia, żeby zmniejszyć do zera ryzyko zakażenia przy kontakcie z dozownikiem. W obiektach użyteczności publicznej dozowniki są ustawione w widocznym miejscu przy ciągach komunikacyjnych i mają spełnić podstawową ich funkcję – umożliwić dezynfekcję rąk Klientom obiektu. Jednak design tych urządzeń nie zawsze pasuje do butikowych, eleganckich wnętrz, gdzie zapewnienie bezpiecznej dezynfekcji jest również konieczne.

Rozwiązaniem mogą być bezdotykowe dozowniki automatyczne, które można ustawić na dowolnej powierzchni: blacie recepcji w hotelu, szafce przy umywalce w restauracyjnej toalecie, na bufecie kawiarni, czy ladzie butiku. Elegancki design urządzenia świetnie wpisze się w każdą przestrzeń. Urządzenie wykonane jest z trwałego tworzywa ABS, a przezroczysty pojemnik o pojemności 250 ml ułatwia kontrolowanie poziomu płynu dezynfekującego.

Dozownik jest zasilany przez 4 baterie AAA, które umieszcza się w głowicy urządzenia. Baterie wystarczają zwykle na 9 miesięcy użytkowania dozownika. W głowicy również znajduje się czujnik ruchu, który uruchamia podawanie wydzielonej porcji płynu dezynfekującego bezpośrednio na dłonie. Urządzenie włącza się i wyłącza za pomocą przycisku na górze głowicy, który po wyłączeniu odcina dopływ prądu i blokuje działanie czujnika ruchu. Jeśli urządzenie jest włączone, ale czujnik nie widzi żadnego ruchu urządzenie przechodzi w stan uśpienia oszczędzając tym samym energię bez potrzeby mechanicznego wyłączania dozownika.

Dozownik bezdotykowy nablatowy to również świetne rozwiązanie do użytku domowego, gdzie może być umieszczone w każdym pomieszczeniu, w którym zwykle dezynfekujemy dłonie.  Urządzenie może również służyć do dozowania mydła w pianie.  Nie zaleca się stosowania do dozowania substancji lepkich, żelowych, natomiast świetnie sprawdzi się z płynem do dezynfekcji rąk i powierzchni Safe Play dostępnym w opakowaniach 1 i 4-litrowych.

 

 

Pobierz ulotkę