Czyszczenie schodów ruchomych

Kategorie: Ogólna, Porady     31.07.2018

Schody ruchome, pochylnie lub ruchome chodniki są nieodłącznym elementem każdego centrum handlowego, lotnisk, czy innych obiektów użyteczności publicznej. Zazwyczaj są to budynki wysokiej klasy, a schody znajdują się w reprezentacyjnych miejscach, więc powinny dobrze się prezentować. Przede wszystkim powinny być czyste.

 

Schody ruchome - czyszczenie

 

Konstrukcja schodów przysparza jednak wielu trudności w utrzymaniu ich w należytej czystości. w rowki bardzo łatwo dostają się zanieczyszczenia, za to wydobycie ich stamtąd nie jest już takie proste. Schody sterowane są elektronicznie, więc są bardzo wrażliwe na wilgoć.  Czujniki wilgoci, w które wyposażone są schody mogą wyłączyć urządzenie by nie dopuścić do uszkodzenia układów elektronicznych. Ciągłe użytkowanie schodów stawia dodatkowe wyzwania przed ekipą sprzątającą.

Eskulator AT-360 – rewolucja w czyszczeniu schodów ruchomych

Maszyny do czyszczenia schodów ruchomych są zwykle dość skomplikowane, drogie i wymagają dobrze wyszkolonego personelu. W ofercie Fair Play Plus jest jednak dostępny prosty w budowie i w obsłudze rewolucyjny  Eskulator AT-360, który pozwala w bardzo prosty i skuteczny sposób wyczyścić schody ruchome z brudu, metodą na sucho.

 

 

Niewielkie rozmiary urządzenia oraz jego zwarta budowa sprawiają, że Eskulator jest mobilny, więc może być przewożony z obiektu na obiekt nawet w bagażniku samochodu osobowego. Walcowa szczotka jest wysunięta z jednej strony. Ułatwia to czyszczenie trudno dostępnych miejsc wzdłuż ściany i sprawia, że urządzenie doskonale sprawdzi się przy czyszczeniu wszystkich typów schodów ruchomych, chodników i pochylni ruchomych. Szczotka jest wymienna i może być poddawana regeneracji, dzięki czemu koszty eksploatacyjne się zmniejszają.

Prosty w obsłudze i konkurencyjny cenowo

Prosta budowa maszyny powoduje, że jest ona niemal zupełnie bezawaryjna. Nie potrzebuje również niezwykle wykwalifikowanego personelu do obsługi. Oczywiście operator powinien być wcześniej przeszkolony, dlatego sprzedaży maszyny zawsze towarzyszy szkolenie przeprowadzone zwykle w czasie prezentacji urządzenia na obiekcie. Praca operatora maszyny ogranicza się w zasadzie do ustawienia urządzenia na górnej lub dolnej części schodów, uruchomieniu, a następnie pilnowaniu jego pracy.

Maszyna jest nie tylko tania w eksploatacji, ale również  cena jej zakupu jest przystępna, co sprawia, że jest Eskulator jest świetnym wyborem w porównaniu z maszynami konkurencji. Dzięki temu wiele renomowanych firm sprzątających w całej Polsce pracuje z tą maszyną wystawiając jej bardzo dobre opinie, a to plasuje ją w czołówce urządzeń do czyszczenia schodów i pochylni ruchomych.

 

Eskulator AT-360 czyszczenie schodów ruchomych Maszyna do czyszczenia schodów i pochylni ruchomych
Eskulator AT-360
Napięcie znamionowe 230 V
Znamionowy pobór mocy 1,1 kW
Częstotliwość znamionowa 50 Hz
Szerokość szczotki 360 mm

 

cena netto
14.500,00 zł

 

Wiedza operatora maszyny może ograniczyć do takich informacji:

  • wszelkie regulacje, konserwacje lub czynności obsługowe (np. wymiana szczotek) należy wykonywać przy wyjętej z gniazdka wtyczce,
  • szczotka w którą wyposażono maszynę obraca się z dużą prędkością stwarzając ryzyko wkręcenia pozostawionych w pobliżu przedmiotów (przewodów, luźnej odzieży itp.),
  • szczotkę należy czyścić po całkowitym zatrzymaniu maszyny i odłączeniu jej od sieci elektrycznej,
  • w czasie pracy nie obciążać nadmiernie maszyny, pracuje ona optymalnie jedynie przy średnim nacisku włosia szczotki na czyszczoną powierzchnię,
  • nie należy pracować przy wykorzystaniu nadmiernie zużytych szczotek (<10 mm), gdyż grozi to uszkodzeniem wałka roboczego i powierzchni czyszczonej,
  • przed rozpoczęciem pracy upewnić się czy szczotka jest poprawnie zamontowana,
  • podczas czyszczenia powierzchni maszyna powinna być posadowiona na będących na wyposażeniu nogach,
  • w czasie pracy należy stosować środki ochrony osobistej: okulary ochronne, środki ochrony dróg oddechowych, odzież ochronną odpowiednią do prac konserwacyjnych schodów i chodników ruchomych.

Odkurzacz w parze z Eskulatorem

W celu odprowadzenia zanieczyszczeń do maszyny należy podłączyć odkurzacz. W zależności od stopnia zabrudzenia i wielkości czyszczonej powierzchni, można zastosować jeden z trzech mniejszych odkurzaczy GHIBLI z linii POWER WD:

 

 

 

POWER WD 22 P/I POWER WD 36 P/I POWER WD 502 P/I
Cena katalogowa PLN netto 1.186,80 / 1.306,40 1.315,60 / 1.458,20 1.554,80 / 1.720,40
Maksymalna moc W 1250 1250 1450
Moc W 1100 1100 1350
Pojemność zbiornika l 22 36 50
Pojemność użyteczna l 11 25 35
Pojemność worka l 7 16 19
Przepływ powietrza l/s 71 71 74
Podciśnienie mbar 235 235 260
Poziom hałasu db(A) 60 60 62
Długość kabla m 10 10 10
Waga (bez akcesoriów) kg 8,7 (P) – 9,3 (I) kg 8,7 (P) – 9,3 (I) 12,5 (P) – 13,5 (I)
Wymiary mm 500 x 380 x 485 500 x 380 x 685 525 x 495 x 825