Czym są szorowarki i do czego służą?

Kategorie: Ogólna     2.07.2017

Przez lata do sprzątania podłogi używano ścierek, potem mopów oraz innych artykułów ułatwiających utrzymanie higieny w firmie. Jednak od wielu lat maszyny sprzątające sukcesywnie wspierają i odciążają osoby trudniące się sprzątaniem powierzchni biurowych i handlowych. Branża sprzątająca nieustannie się rozwija, a wraz z nią technologia maszyn czyszczących.

Szorowarki – czym są?

Szorowarki to maszyny, które znacznie ułatwiły sprzątanie przez pracowników firm czyszczących. Swoją wydajnością potrafią zastąpić pracę wielu osób dokładnie czyszcząc przy tym różnego rodzaju powierzchnie. Ponadto najnowocześniejsze modele marki Ghibli & Wirbel działają również stosunkowo cicho nie zakłócając przy tym obsługi klientów. Na początku szorowarki używane były tylko w dużych pomieszczeniach, jednak obecnie ze względu na ich kompaktowe wymiary oraz lepsze parametry pracy stosowane są z powodzeniem także na mniejszej powierzchni.

Takim modelem jest szorowarka GHIBLI SB 133, która nadaje się do użytkowania w małych biurach, a nawet domach. Wyróżnia ją bowiem kompaktowy design i bardzo przyjazny sposób obsługiwania. Wszystko to w połączeniu z wysokiej jakości wykonaniem maszyny sprawia, że model ten nadaje się do pracy dosłownie w każdych warunkach.

Budowa urządzenia

Szorowarki składają się zazwyczaj z kilku elementów. Pierwszym z nich jest głowica, zwana także korpusem. Sam korpus zawiera w sobie silnik, który jest sercem urządzenia i wprawia w ruch szczotkę szorującą. Następnym elementem jest gryf sterujący. Służy on do sterowania szorowarką, a także może zawierać zbiornik na płyn czyszczące lub spryskiwacz z chemią nabłyszczającą. Dodatkowo gryf posiada dźwignie i przyciski umożliwiające kontrolę pracy urządzenia.

Zastosowanie szorowarek

Modele szorowarek mogą różnić się pod kilkoma względami. Jednym z nich jest ich budowa – wyróżniamy szorowarki jednotarczowe, dwutarczowe, a także walcowe. Ponadto szorowarki mogą sprzątać z wykorzystaniem różnych padów np. przeznaczonych do płaskiej podłogi lub dywanów. Maszyny szorujące mogą służyć zarówno do mycia paneli lub płytek, jak i do prania wykładzin oraz dywanów.

Ważne jest, aby dokładnie zapoznać się ze specyfikacją techniczną szorowarek przed ich zakupem. Należy w tym celu wziąć pod uwagę m.in. zakres obrotów, możliwość zmiany końcówek, wykonanie oraz oczywiście producenta.

Fair Play Plus

W Fair Play Plus oferujemy wyłącznie produkty marki Ghibli & Wirbel. Urządzenia tej marki należą bowiem do najlepszych produktów tej kategorii i cieszą się ogromny uznaniem wśród wielu firm na świecie.

Jeżeli potrzebujesz doradztwa przy wyborze szorowarek lub innych maszyn czyszczących skontaktuj się z nami – nasze dane znajdziesz w zakładce Kontakt. Nasi eksperci pomogą wybrać Ci najlepszy produkt, a po jego zakupie przeprowadzą szkolenie z obsługi dla pracowników.