Chlorat PLAY – chemia profesjonalna do sanitariatów

Kategorie: Ogólna     17.05.2022
CHLORAT PLAY płyn do dezynfekcji toalet

CHLORAT PLAY płyn do dezynfekcji toalet

Chlorat Play to zagęszczony preparat myjąco-dezynfekujący, który posiada właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze. Może być stosowany zarówno w profesjonalnym utrzymaniu czystości w sanitariatach obiektów użyteczności publicznej, jak i domowych toaletach. W formie zagęszczonej skutecznie dezynfekuje urządzenia sanitarne, a w odpowiednim rozcieńczeniu również ściany i podłogi. Chlorat Play to biobójczy przedstawiciel ekonomicznej linii chemii profesjonalnej PLAY, która pozwala na utrzymanie czystości przy optymalnej redukcji kosztów.

Systematyczne używanie środków o kwaśnym odczynie przeznaczonych do codziennego mycia sanitariatów powinno zapobiec odkładaniu się kamienia na powierzchniach. Jeśli jednak łazienka wymaga doczyszczania i dezynfekcji, to należy użyć środka zasadowego, jakim jest Chlorat Play. Dzięki gęstej konsystencji preparat dobrze przylega do ścianek sanitariatów. Po aplikacji zagęszczony preparat należy pozostawić w muszli na 15 minut, a potem spłukać. W przypadku dezynfekcji odpływów preparat powinien w nich pozostać przez kilka godzin przed spłukaniem.

Środki zasadowe do mycia i dezynfekcji

Chlorat Play to środek silnie zasadowy o pH 11-12. Pozwala niezwykle skutecznie usuwać wszelkie osady organiczne, tłuste, kamień, a także woń uryny, która bywa zmorą w toaletach publicznych. Zazwyczaj wynika to z nieodpowiedniego doczyszczania powierzchni. Należy więc pamiętać, że dezynfekcja powinna być stosowana po uprzednim myciu toalet. Do tego polecamy kwaśny środek WC Play. Obu środków nie należy stosować jednocześnie, ponieważ Chlorat Play może wydzielać niebezpieczne gazy.

Działanie bakteriobójcze i grzybobójcze

Jeśli jednak, mimo systematycznego mycia toalet, nadal wyczuwany jest nieprzyjemny zapach uryny, problem może rozwiązać Chlorat Play. Może to mieć miejsce w starych sanitariatach, które były tylko pobieżnie i niewłaściwie czyszczone, lub w bardzo intensywnie użytkowanych łazienkach. Nieprzyjemny zapach może świadczyć o tym, że w porach płytek oraz w szczelinach fug rozmnożyły się bakterie, a brzydki zapach jest skutkiem ubocznym ich działania. Wtedy środek chlorowy zastosowany w całej łazience pomoże rozwiązać problem likwidując źródło niepożądanej woni, czyli bakterie. Całą powierzchnię łazienki trzeba porządnie zmoczyć roztworem środka chlorowego w stosunku 1:2 (jedna część płynu Chlorat Play na 2 części zimnej wody) tak, żeby dotarł do wszystkich porów.

Działanie bakteriobójcze roztwór uzyska po 5 minutach, a grzybobójcze po 15 minutach. Aby wykorzystać maksymalnie całe spektrum biobójcze preparatu zaleca się pozostawienie roztworu na powierzchni na 15 minut, a następnie dokładne spłukanie powierzchni czystą wodą i jej osuszenie. Czyste mopy i ścierki z mikrowłókna, które dobrze chłoną wilgoć są tradycyjnym i nieodzownym rekwizytem w osuszaniu powierzchni. Ostatnią czynność jeszcze bardziej nam ułatwi i przyspieszy odkurzacz do pracy na mokro. Końcowe osuszenie powierzchni jest bardzo ważne. Chodzi nie tyko o usunięcie agresywnego środka i brudu, aby dłużej zachować czystość. Dobrze osuszając powierzchnię nie dopuszczamy do ponownego rozwoju bakterii i grzybów, które bardzo lubią wilgotne środowisko i szybko się w nim namnażają.

Chlorat Play – preparat dezynfekujący o silnym działaniu

Środek zawiera związki wybielające na bazie chloru, więc używając go należy zachować niezbędną ostrożność. Przed użyciem zawsze należy dokładnie przeczytać etykietę i przestrzegać  zaleceń producenta. Stosując Chlorat Play należy zakładać rękawice, chronić oczy i twarz. Nie należy też wdychać oparów środka. Każdy chyba dobrze kojarzy drażniący zapach chloru, który nie należy do najprzyjemniejszych. Zawsze po zastosowaniu środka należy do dokładnie spłukać, gdyż zbyt długie pozostawienie środka na powierzchni może spowodować jej odbarwienie. Poprawne stosowanie preparatu Chlorat Play uchroni nas przed niepożądanymi działaniami i zapewni higieniczną czystość i bezpieczeństwo.

Kliknij zdjęcie aby przejść do sklepu