Chemia profesjonalna Play – optymalizacja kosztów sprzątania

Kategorie: Ogólna     10.01.2022
Chemia profesjonalna Play

Chemia profesjonalna Play

Linia chemii profesjonalnej Play powstała z myślą o profesjonalnych firmach sprzątających, placówkach i zakładach pracy dbających samodzielnie o czystość obiektu, a także gospodarstwach domowych.  Środki czystości Play to świetna oferta dla Klientów poszukujących chemii do mycia ręcznego i maszynowego oraz środków do dezynfekcji w dobrej jakości i korzystnej cenie.

W skład linii chemii profesjonalnej Play wchodzą zarówno płyny uniwersalne, jak i specjalistyczne. Nie ogranicza to jednak możliwości używania tych produktów wyłącznie przez profesjonalne ekipy sprzątające. Produkty Play mogą być również z powodzeniem stosowane do utrzymania czystości w gospodarstwach domowych. Ważne, żeby dokładnie czytać etykiety i stosować się do zaleceń producenta dotyczących zarówno dozowania, jak i przeznaczenia, czyli rodzaju czyszczonej powierzchni lub sposobu aplikacji środka czyszczącego.

Płyny do podłóg i innych powierzchni

Do produktów uniwersalnych o odczynie w granicach 7-9 pH można zaliczyć gotowy do użycia płyn do mycia okien i powierzchni laminowanych Glass Play, a także koncentraty do czyszczenia powierzchni wodoodpornych. Green Play i Citro Play to koncentraty do mycia ręcznego. Można je aplikować za pomocą mopa lub ścierki na wszystkie powierzchnie odporne na wodę. Flores Play i Universal Play mogą być używane zarówno do mycia ręcznego, jak i maszynowego.

Płyny do doczyszczania powierzchni i jej zabezpieczania

Do cięższych zabrudzeń warto użyć mocniejszych preparatów, które również mogą być stosowane w czyszczeniu maszynowym. Do powierzchni odpornych na alkalia nadają się Grunt Play i Strong Play. Te produkty to również koncentraty. W odpowiednim rozcieńczeniu  służą do mycia lub doczyszczania silnie zabrudzonych powierzchni z gresu, betonu, PCV, lastryka. Czyszczą i zabezpieczają powierzchnię przed jej ponownym zabrudzeniem. Z łatwością usuwają zabrudzenia tłuszczowe i olejowe, więc znajdą zastosowanie w zakładach przemysłowych, również do czyszczenia maszyn. Do mycia i doczyszczania powierzchni odpornych na kwasy służy Acid Play. Nadaje się do powierzchni gresowych, szlifowanego i nieszlifowanego klinkieru. Usuwa kamień, rdzę i pozostałości cementu, znajdzie więc zastosowanie w doczyszczaniu pobudowlanym. Do impregnacji kamienia, kostki brukowej, betonu, gresu, czy lastryko można użyć Impregnat Play, który głęboko wnika w strukturę powierzchni zabezpieczając posadzkę i nie zmieniając jej koloru.

Płyny do sanitariatów

W sanitariatach znajdą zastosowanie WC Play, Sani Play i Chlorat Play. Pierwszy z nich służy do mycia muszli klozetowych i pisuarów oraz innej ceramiki sanitarnej. Ten środek usuwa kamień i rdzę oraz naloty z wapnia i cementu, ale nie powinien być stosowany na powierzchnie emaliowane, aluminiowe i armaturę sanitarną. Do usuwania kamienia z tych powierzchni służy Sani Play, który z łatwością zmywa również brud i resztki mydła. Nadaje się więc do czyszczenia kabin prysznicowych, basenów, tworzyw sztucznych oraz stali nierdzewnej i chromowanej. Natomiast Chlorat Play to płyn o działaniu bakteriobójczym i grzybobójczym. Zagęszczony preparat myje i dezynfekuje urządzenia sanitarne, a po rozcieńczeniu można nim również myć podłogi i ściany tam, gdzie chcemy pozbyć się bakterii i grzybów.

Środki do dezynfekcji

Linia Play to również wybór środków do dezynfekcji, w tym preparatów przeznaczonych do dezynfekcji rąk, dezynfekcji rąk i powierzchni oraz dezynfekcji powierzchni (ręcznie i metodą zamgławiania) o potwierdzonym działaniu. Safe Play to gotowy do użycia środek na bazie alkoholu do dezynfekcji rąk o powierzchni. Protect Play to roztwór niejonowego srebra koloidalnego do biologicznego zabezpieczania powierzchni. Działa jako stabilizator biologiczny tak długo, dopóki nie zostanie mechanicznie usunięty z powierzchni.  Protect Play Plus dezynfekuje powierzchnie roztworem na bazie nadtlenku wodoru i może być stosowany na powierzchniach mających kontakt z żywnością bez potrzeby jego spłukiwania po użyciu. Mist Play to koncentrat o działaniu wirusobójczym, bakteriobójczym i grzybobójczym, który na powierzchniach mających kontakt z żywnością powinien być spłukany do zakończonej dezynfekcji. Trzy ostatnie środki mogą być stosowane w dezynfekcji metodą zamgławiania.

Profesjonalna chemia Play to zestaw produktów, który pozwoli na optymalizację kosztów utrzymania czystości obiektu. Produkty Play to w większości koncentraty. Warto zwrócić na to uwagę, jeśli chcemy poznać faktyczny koszt sprzątania. Koncentraty są o wiele bardziej wydajne, wiec jedno opakowanie wystarcza na sprzątnięcie o wiele większej powierzchni. Jednocześnie firmy sprzątające mogą zmniejszyć liczbę generowanych odpadów, co również przyczynia się do ochrony środowiska.

Pobierz ulotkę