Chemia profesjonalna PLAY i jej zastosowanie w praktyce

Kategorie: Ogólna     25.02.2021

Chemia profesjonalna Play

Chemia profesjonalna PLAY i jej zastosowanie w praktyce

Marka PLAY to marka chemii profesjonalnej i środków czystości, którą stworzyliśmy na bazie wieloletniego doświadczenia w branży, popartego drobiazgową analizą potrzeb i oczekiwań Klientów – profesjonalnych firm sprzątających oraz firm samodzielnie dbających o czystość obiektu.

Dzięki temu chemia profesjonalna PLAY to zestaw produktów, które nie tylko ułatwiają sprzątanie na wysokim poziomie, ale jednocześnie umożliwiają optymalizację kosztów związanych z zakupem środków czystości i obniżenie kosztów realizacji usług profesjonalnych.

W jakich przestrzeniach znajdują zastosowanie preparaty z serii produktów chemii profesjonalnej PLAY? Czy marka ma w swojej ofercie środki do czyszczenia wymagających powierzchni? Jak środki czystości PLAY sprawdzają się w przypadku czyszczenia maszynowego?

Chemia profesjonalna PLAY w praktyce – obiekt biurowy, lokal usługowy, punkt handlowy

Przestrzenie biurowe, lokale usługowe i punkty handlowe wymagają regularnego czyszczenia przy zastosowaniu chemii profesjonalnej. Bardzo dobrze w tego typu przestrzeniach sprawdzają się preparaty uniwersalne marki Play, które skutecznie usuwają zanieczyszczenia z większości powierzchni.

W ofercie marki w tym zakresie znajdziemy szereg propozycji – od uniwersalnego płynów do mycia ręcznego Citro Play i Grean Play, przez środek dedykowany do czyszczenia powierzchni szklanych i laminowanych Glass Play, aż po preparaty Flores Play i Universal Play do mycia ręcznego i maszynowego powierzchni wodoodpornych.

Chemia profesjonalna PLAY w praktyce – przestrzenie sanitarne

Na potrzeby przestrzeni sanitarnych (m.in. łazienek i toalet) zastosowanie znajdują środki myjące i myjąco-dezynfekujące marki PLAY. Jednym z nich jest zagęszczony preparat myjąco-dezynfekujący Chlorat Play o właściwościach bakteriobójczych i grzybobójczych.

Preparat nadaje się do zastosowań profesjonalnych i stosowania w obiektach prywatnych. Myje i dezynfekuje urządzenia sanitarne, ściany i podłogi. Jest skuteczny w usuwaniu osadów, kamienia, a także woni uryny, dzięki czemu może być z sukcesem wykorzystywany w toaletach publicznych. Innym środkiem czystości PLAY przeznaczonym do mycia łazienek i urządzeń sanitarnych jest preparat WC Play.

WC Play to płyn dedykowany do mycia ceramiki sanitarnej – muszli klozetowych, pisuarów oraz wszelkich innych powierzchni ceramicznych. Płyn jest skuteczny w walce ze rdzą, kamieniem, nalotami wapna i cementu. Uzupełnieniem dla preparatów myjąco-dezynfekujących stosowanych w łazienkach  jest Sani Play.

Sani Play to koncentrat chemii profesjonalnej przeznaczony do stosowania w kuchniach, w tym kuchniach przemysłowych i łazienkach. Produkt jest przeznaczony do mycia ręcznego. Bardzo dobrze sprawdza się przy czyszczeniu basenów, kabin prysznicowych oraz elementów wyposażenia wykonanych z tworzyw sztucznych, stali nierdzewnej i stali chromowanej. Sani Play jest skuteczny w walce z brudem, resztkami mydła i osadem kamienia.

Środki czystości PLAY dla wymagających powierzchni

Przedstawiając ofertę chemii profesjonalnej PLAY nie możemy zapomnieć o preparatach przeznaczonych do powierzchni wymagających czyszczenia specjalistycznego przy użyciu środków czyszczących o konkretnych właściwościach. Jednym z nich jest Acid Play.

Acid Play to środek przeznaczony do mycia i doczyszczania powierzchni gresowych, szlifowanego i nieszlifowanego klinkieru oraz innych powierzchni odpornych na kwasy. Formuła preparatu Acid Play została opracowana w taki sposób, żeby jego stosowanie nie powodowało otwierania się mikro porów gresu. Dzięki temu preparat jest skuteczny w działaniu, a zarazem bezpieczny dla czyszczonej powierzchni. 

Bardzo dobrze nadaje się do czyszczenia obiektów po remontach. Szybko i skutecznie usuwa kamień, rdzę, a nawet resztki cementu. Innym przykładem preparatu przeznaczonego do czyszczenia specjalistycznego jest Grunt Play. Grunt Play to środek do czyszczenia silnie zabrudzonych powierzchni odpornych na działanie zasad. Płyn nadaje się do mycia gresu, PVC, lastryka. Znajduje zastosowanie w halach fabrycznych do mycia posadzek, maszyn oraz silników. Preparat dokładnie zmywa oleje i smary. Na liście preparatów do zadań specjalnych jest również Strong Play do mycia, konserwacji i zabezpieczenia przed pyleniem posadzek betonowych, doczyszczaniu i zabezpieczaniu posadzek gresowych.

Dzięki krystalizacji zamyka mikro pory zapobiegając ponownemu zabrudzeniu powierzchni. Strong Play świetnie się również sprawdza przy doczyszczaniu pobudowlanym na powierzchniach, gdzie nie można użyć środka kwaśnego. Co ważne wymienione preparaty mogą być wykorzystywane do mycia ręcznego i maszynowego, co znacząco wpływa na spektrum ich zastosowań w różnych wymagających środowiskach pracy. Do impregnacji porowatych i chłonnych powierzchni kamiennych służy Impregnat Play.

Chemia profesjonalna PLAY – czystość i dezynfekcja

Utrzymanie czystości to podstawa bez której nie może być mowy o bezpieczeństwie Klientów i Pracowników obiektów użyteczności publicznej, Jednak w czasach podwyższonego reżimu sanitarnego nie wolno zapomnieć o dezynfekcji rąk i pomieszczeń. W tej dziedzinie marka PLAY oferuje środek na bazie alkoholu (75%) do dezynfekcji rąk i powierzchni Safe Play oraz dwa środki do zamgławiania: Protect Play i Mist Play.