Profesjonalna chemia do sprzątania

Profesjonalna chemia do sprzątania dla firm dbających o czystość

W swojej ofercie mamy profesjonalną chemię wiodących marek: Buzil, Kiehl, Royal, Diversey, Play do mycia ręcznego i maszynowego. Najczęściej stosowane środki można kupić w sklepie internetowym, ale to tylko część naszej oferty. Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami, którzy pomogą Państwu w optymalnym doborze chemii oraz opracowaniu planu higieny dla danego obiektu.

Czyszczenie podłóg wodoodpornych

Profesjonalne czyszczenie podłóg wymaga odpowiedniej chemii. W zależności od odporności chemicznej materiałów wykończeniowych można użyć środków zasadowych lub kwaśnych. Kamień naturalny, kamień sztuczny, beton, tworzywa sztuczne linoleum i PCV – każde z tych tworzyw wymaga innej pielęgnacji zarówno przy myciu bieżącym, jak i gruntownym, czy okresowym doczyszczaniu powierzchni.

Czyszczenie podłóg z drewna olejowanego

Drewno to bardzo piękny, choć wymagający materiał wykończeniowy. Do bieżącego mycia takich podłóg należy używać delikatnych środków i nie dopuścić do pozostawiania wody na drewnianej powierzchni. Należy używać lekko wilgotnego mopa z bawełny. Używanie uniwersalnych środków czyszczących do codziennej pielęgnacji może spowodować zmatowienie powierzchni.

Strippery i powłoki polimerowe

Powłoki polimerowe zabezpieczają posadzki przed nadmiernym zużyciem, poprawiają wygląd podłogi, poprawiają właściwości antystatyczne, antypoślizgowe oraz ułatwiają i przyspieszają codzienne sprzątanie. Przed nałożeniem nowego polimeru starą powłokę należy dokładnie usunąć za pomocą strippera i szorowarki z odpowiednim padem czyszczącym.

Czyszczenie sanitariatów

Utrzymanie higieny w sanitariatach jest wizytówką czystości w całym domu, biurze, obiekcie gastronomicznym, czy galerii handlowej. Stosowanie odpowiednich preparatów usuwających kamień wodny, rdzę, zapach uryny, osady mydlane znacznie skracają czas sprzątania, a związki powierzchniowo-czynne zmniejszają przywieranie brudu. Ważne są również właściwości bakteriobójcze i dezynfekujące.

Czyszczenie kuchni

Utrzymanie czystości w kuchniach, barach, czy restauracjach wymaga szczególnych środków chemicznych ze względu na dużą ilość tłustych zabrudzeń oraz możliwość kontaktu sprzątanych powierzchni z żywnością. W naszej ofercie znajdą Państwo certyfikowane detergenty do mycia wszelkich powierzchni kuchennych: blatów, kuchenek, lodówek, płyny do mycia naczyń oraz środki do zmywarek.

Czyszczenie powierzchni szklanych

Szkło jest wszechobecne we współczesnej architekturze. Dodaje wnętrzom prestiżu, elegancji i nowoczesności. Fasady szklane, przeszklenia wewnątrz budynku, lustra, czy meble ze szklanymi elementami pięknie się prezentują, gdy są czyste i błyszczące. Każde zabrudzenie, odciski palców czy okruchy od razu są bardzo widoczne. Dobrze jest więc stosować środki, które szybko przywrócą blask i utrudnią ponowne zabrudzenie.

Czyszczenie powierzchni stalowych

Powierzchnie ze stali szlachetnej wymagają specjalnego traktowania, by na długo mogły cieszyć swoim eleganckim wyglądem. Dobierając odpowiedni środek do sprzątania warto też pamiętać o użyciu delikatnej gąbki i czyszczeniu za pomocą ruchów zgodnych z kierunkiem szczotkowania stali. Po wyczyszczeniu stalowej powierzchni nie można zapomnieć o zakonserwowaniu jej specjalistycznym preparatem.

Czyszczenie powierzchni biurowych

Utrzymanie czystości w biurach stanowi najczęstsze zlecenia firm sprzątających. Ze względu na różnorodność powierzchni jakie tu występują, do sprzątania pomieszczeń biurowych najczęściej stosuje się płyny uniwersalne. To najprostsze, ale nie zawsze najlepsze rozwiązanie. Do niektórych powierzchni warto stosować specjalistyczne preparaty, które mają większą skuteczność i nie powodują matowienia.

Czyszczenie wykładzin i tapicerek

Wykładziny dywanowe, dywany i meble tapicerowanie poza bieżącym odkurzaniem wymagają również okresowego prania, doczyszczania i odplamiania. Można to robić ręcznie lub maszynowo przy użyciu odkurzacza ekstrakcyjnego, generatora pary lub szorowarki wyposażonej w pad do szamponowania. W każdym przypadku należy użyć dedykowanej do tego chemii.

Czyszczenie powierzchni kwasoodpornych

Powierzchnie kwasoodporne najczęściej można spotkać w kuchniach, sanitariatach i innych pomieszczeniach, gdzie jest dużo wilgoci, a wymogi higieniczne są bardzo wysokie. Chemia profesjonalna na bazie kwasów czyści, dezynfekuje, działa bakteriobójczo i grzybobójczo. Dlatego powierzchnie wymajające takiego traktowania powinny być wykonane z materiałów kwasoodpornych.

Odświeżacze

Zapach ma niezwykłą moc – na poziomie podświadomym przywołuje wspomnienia i emocje. Dobierając odpowiednio zapach do pomieszczenia możemy prowadzić przyjemną atmosferę, ale również wpłynąć na postrzeganie marki, zbudować jej prestiż i zaufanie klientów, a przez to zwiększyć sprzedaż. W niektórych pomieszczeniach stosowanie odświeżaczy i neutralizatorów zapachu jest wręcz konieczne.

Dozowniki łokciowe do bezpiecznej dezynfekcji rąk
8.06.2020
Chociaż wprowadzone w czasie kwarantanny obostrzenia stopniowo są łagodzone, wszystko wskazuje na to, że część nowych nawyków pozostanie z nami na wiele miesięcy. Jednym z nich jest konieczność regularnej dezynfekcji rąk. Dotyczy to szczególnie miejsc użytku publicznego...
Obsługa Klientów od 27 maja 2020
26.05.2020
Od 27 maja biuro handlowe zostanie otwarte dla Klientów z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Nadal obowiązkowa będzie dezynfekcja rąk, zasłanianie ust i nosa oraz zachowanie bezpiecznej odległości. Zamówienia można również składać telefonicznie, mailowo i przez sklep internetowy...
Płyn do dezynfekcji rąk i powierzchni Safe Play 75% w promocyjnym duecie
8.05.2020
Dezynfekcja rąk i powierzchni i używanie odpowiednich środków ochrony osobistej może nas uchronić przed zarażeniem koronawirusem. Z myślą o zwiększeniu Państwa bezpieczeństwa oferujemy promocyjne  produkty przy zakupie płynu do dezynfekcji rąk i powierzchni SAFE PLAY - maseczki ochronne i ściereczki
Środki czystości do walki z zarazkami
30.04.2020
W czasie pandemii koronawirusa większą wagę przywiązujemy do dezynfekcji. Uczymy się nowych zachowań i wpajamy dobre nawyki. Ale czy wiemy jakie środki dezynfekują powierzchnie, a jakie nadają się do dezynfekcji rąk? Na co zwracać uwagę wybierając preparat do dezynfekcji...