Chemia do sprzątania

Profesjonalna chemia czyszcząca dla firm dbających o czystość

Mamy w swojej ofercie profesjonalną chemię wiodących marek: Buzil, Kiehl, Royal, Diversey, Play do mycia ręcznego i maszynowego. Najczęściej stosowane środki można kupić w sklepie internetowym, ale to tylko część naszej oferty. Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami, którzy pomogą Państwu w optymalnym  doborze chemii oraz opracowaniu planu higieny dla danego obiektu.

Czyszczenie podłóg wodoodpornych

Profesjonalne czyszczenie podłóg wymaga odpowiedniej chemii. W zależności od odporności chemicznej materiałów wykończeniowych można użyć środków zasadowych lub kwaśnych. Kamień naturalny, kamień sztuczny, beton, tworzywa sztuczne linoleum i PCV – każde z tych tworzyw wymaga innej pielęgnacji zarówno przy myciu bieżącym, jak i gruntownym, czy okresowym doczyszczaniu powierzchni.

Czyszczenie podłóg z drewna olejowanego

Drewno to bardzo piękny, choć wymagający materiał wykończeniowy. Do bieżącego mycia takich podłóg należy używać delikatnych środków i nie dopuścić do pozostawiania wody na drewnianej powierzchni. W zasadzie należy używać lekko wilgotnego mopa z bawełny. Używanie uniwersalnych środków czyszczących do codziennej pielęgnacji może spowodować zmatowienie powierzchni.

Strippery i powłoki polimerowe

Powłoki polimerowe zabezpieczają posadzki przed nadmiernym zużyciem, poprawiają wygląd podłogi, poprawiają właściwości antystatyczne, antypoślizgowe oraz ułatwiają i przyspieszają codzienne sprzątanie. Przed nałożeniem nowego polimeru starą powłokę należy dokładnie usunąć za pomocą strippera i szorowarki z odpowiednim padem czyszczącym.

Czyszczenie sanitariatów

Utrzymanie higieny w sanitariatach jest wizytówką czystości w całym domu, biurze, obiekcie gastronomicznym, czy galerii handlowej. Stosowanie odpowiednich preparatów usuwających kamień wodny, rdzę, zapach uryny, osady mydlane znacznie skracają czas sprzątania, a związki powierzchniowo-czynne zmniejszają przywieranie brudu. Ważne są również właściwości bakteriobójcze i dezynfekujące.

Czyszczenie kuchni

Utrzymanie czystości w kuchniach, barach, czy restauracjach wymaga szczególnych środków chemicznych ze względu na dużą ilość tłustych zabrudzeń oraz możliwość kontaktu sprzątanych powierzchni z żywnością. W naszej ofercie znajdą Państwo certyfikowane detergenty do mycia wszelkich powierzchni kuchennych: blatów, kuchenek, lodówek, płyny do mycia naczyń oraz środki do zmywarek.

Czyszczenie powierzchni szklanych

Szkło jest wszechobecne we współczesnej architekturze. Dodaje wnętrzom prestiżu, elegancji i nowoczesności. Fasady szklane, przeszklenia wewnątrz budynku, lustra, czy meble z szklanymi elementami pięknie się prezentują, gdy są czyste i błyszczące. Każde zabrudzenie, odciski palców czy okruchy od razu rzucają się w oczy. Dobrze więc stosować środki, które szybko przywrócą blask i utrudnią ponowne zabrudzenie.

Czyszczenie powierzchni stalowych

Powierzchnie ze stali szlachetnej wymagają specjalnego traktowania, by na długo mogły cieszyć swoim eleganckim wyglądem. Dobierając odpowiedni środek do czyszczenia warto też pamiętać o użyciu delikatnej gąbki i czyszczeniu za pomocą ruchów zgodnych z kierunkiem szczotkowania stali. Po wyczyszczeniu stalowej powierzchni nie można zapomnieć o zakonserwowaniu jej specjalistycznym preparatem.

Czyszczenie powierzchni biurowych

Utrzymanie czystości w biurach to najczęstsze zlecenia firm sprzątających. Ze względu na różnorodność powierzchni, jakie tu występują do sprzątania pomieszczeń biurowych najczęściej stosuje się płyny uniwersalne. To najprostsze, ale nie zawsze najlepsze rozwiązanie. Do niektórych powierzchni warto stosować specjalistyczne preparaty, które mają większą skuteczność i nie powodują matowienia.

Czyszczenie wykładzin i tapicerek

Wykładziny dywanowe, dywany i meble tapicerowanie poza bieżącym odkurzaniem wymagają również okresowego prania, doczyszczania i odplamiania. Można to robić ręcznie lub maszynowo przy użyciu odkurzacza ekstrakcyjnego, generatora pary lub szorowarki wyposażonej w pad do szamponowania. W każdym przypadku należy użyć dedykowanej do tego chemii.

Czyszczenie powierzchni kwasoodpornych

Powierzchnie kwasoodporne najczęściej można spotkać w kuchniach, sanitariatach i innych pomieszczeniach, gdzie jest dużo wilgoci, a wymogi higieniczne są bardzo wysokie. Chemia profesjonalna na bazie kwasów czyści, dezynfekuje, działa bakteriobójczo i grzybobójczo. Dlatego powierzchnie wymajające takiego traktowania powinny być wykonane z materiałów kwasoodpornych.

Odświeżacze

Zapach ma niezwykłą moc. Na poziomie podświadomym przywołuje wspomnienia i emocje. Dobierając odpowiednio zapach do pomieszczenia możemy prowadzić przyjemną atmosferę, ale również wpłynąć na postrzeganie marki, zbudować jej prestiż i zaufanie klientów, a przez to zwiększyć sprzedaż. W niektórych pomieszczeniach stosowanie odświeżaczy i neutralizatorów zapachu jest wręcz konieczne.

Polska chemia profesjonalna PLAY – włącz jakość!
26.02.2020
Usługi utrzymania czystości obiektów użyteczności publicznej wymagają ciągłej optymalizacji kosztów. Chemia profesjonalna Play pozwala na zachowanie wysokiego poziomu jakości przy minimalizacji kosztów.
Fair Play Plus na targach TRAKO 2019
24.09.2019
Dziś pierwszy dzień Targów TRAKO w Gdańskim AMBEREXPO. Czekamy na Państwa na stoisku nr 39 w hali E do 27.09.2019.  Na naszych gości, zainteresowanych zakupem maszyn, czekają vouchery upoważniające do 5% rabatu na wszystkie maszyny czyszczące w naszej ofercie...
Jak utrzymać czystość na basenie?
17.07.2019
Utrzymanie porządku na basenie to czasochłonne, żmudne i bardzo angażujące zajęcie, jeśli użyje się do tego nieodpowiednich środków i urządzeń. Maszyny sprzątające i profesjonalna chemia wspomagają dokładne i efektywne czyszczenie basenów...
Jak dbać o porządek w hotelu?
31.01.2019
Utrzymanie czystości w hotelach jest kluczową sprawą w zachowaniu odpowiedniego standardu. Goście hotelowi oczekują wygodnych i czystych pomieszczeń. Dlatego serwis sprzątający ma w tym przypadku duży wpływ na kreowanie wizerunku hotelu. Szybkie i dokładne sprzątanie zapewnią profesjonalne środki.