Automatyczny dozownik środków do dezynfekcji rąk

Kategorie: Aktualności, Porady     20.08.2020
Bezdotykowy dozownik środka do dezynfekcji rąk

Bezdotykowy dozownik środka do dezynfekcji rąk

Dbałość o higienę i dezynfekcja rąk i powierzchni, do których dotykamy to podstawowe zasady bezpieczeństwa i zachowania zdrowia w czasach pandemii. Dezynfekowanie rąk znacznie ułatwiają  odpowiednie dozowniki środka odkażającego.

Im rzadziej dotykamy różnych powierzchni, które są narażone na kontakt z wirusem, tym bezpieczniejsza jest dezynfekcja. Tak więc dozowniki łokciowe lub nożne będą bardziej chronić przed zarażeniem niż używanie butelek z pompką lub rozpylaczem. O ile używanie butelki z dozownikiem jako środka ochrony osobistej ma sens, to obiekty użyteczności publicznej powinny być wyposażone w dozowniki, które minimalizują potrzebę dotykania przez wiele osób.

 Czytaj również „Dozowniki łokciowe do bezpiecznej dezynfekcji rąk”

Maksymalne bezpieczeństwo zapewniają automatyczne stacje dozowania, które są uruchamiane za pomocą czujnika ruchu. Czujnik podczerwieni wykrywa ruch dłoni przy dozowniku i uruchamia strumień środka dozującego. Bezdotykowy dozownik precyzyjnie odmierza dawkę płynu, a pojemność 1000 ml wystarcza na około 1200 dawek.

Pobierz ulotkę

Urządzenie jest wykonane z trwałego tworzywa ABS. Dozownik bezdotykowy może być zamontowany na ścianie, ale najlepszym rozwiązaniem jest montaż na stojaku, który umożliwia umieszczenie go w dowolnym miejscu. Stojak jest wyposażony w podstawkę, zbierającą płyn dezynfekujący, który nie trafił na dłonie. Można tu umieścić gąbczastą ściereczkę, która wchłonie nadmiar płynu.

Przejdź do sklepu

 

 

Potrzeba dezynfekcji dłoni zapewne będzie nam towarzyszyć przez wiele miesięcy, a być może na stałe wejdzie do dobrych praktyk w obiektach użyteczności publicznej. Warto więc dobrze przygotować urzędy, galerie handlowe, szkoły, czy restauracje, by spełniały zaostrzone standardy higieniczne.

Specjaliści Fair Play Plus chętnie pomagają zarządcom obiektów w doborze optymalnych środków i dozowników do bezpiecznej dezynfekcji rąk. Zapraszamy do kontaktu, tel. 690 010 158, e-mail: [email protected].