Artykuły higieniczne dla hoteli

Kategorie: Porady     30.04.2017

Niezależnie od tego, czy za czystość w hotelu odpowiadają jego pracownicy, czy może zewnętrzna firma specjalizująca się w usługach sprzątających, dla klientów jest to bardzo ważny aspekt, który wpływa na ich komfort pobytu. Czysty i zadbany hotel to nie tylko wysprzątane korytarze i podłogi, ale również wysokiej jakości artykuły higieniczne takie jak: papiery toaletowe, ręczniki, mydła, czyściwa, serwetki, neutralizatory zapachów oraz kosmetyki dla gości.

Oczywiście ocena klientów wynikająca z czystości hoteli w tym artykułów higienicznych to jedna strona medalu. Druga to wymogi sanitarne stosowane wobec miejsc noclegowych, które określają procedury czyszczenia oraz dezynfekcji. Dlatego właśnie tak bardzo ważne jest zachowanie najwyższych standardów sprzątania hoteli oraz ich wyposażenia w artykuły higieniczne.

Jak wybrać artykuły higieniczne

Na rynku istnieje wielu producentów chemii profesjonalnej, którzy oferują swoje produkty dla firm sprzątających i hoteli. Jak zatem wybrać najlepsze z nich i na co należy zwracać uwagę?

Najważniejsze jest, aby w hotelu używać tylko specjalistycznych środków czystości zgodnie z przeznaczeniem ich zastosowania. Dzięki temu nie tylko osiągamy lepszy efekt sprzątania, ale również pielęgnujemy daną powierzchnię. Takie same zasady dotyczą artykułów higienicznych: papier toaletowy, czy mydło powinno być dobrane zgodnie z miejscem ich wykorzystania.

Opinie klientów potwierdzają, iż takie działania pozytywnie wpływają na ich ocenę hotelu. Dotyczy to np. jakości papieru toaletowego, który zawsze w pokojach hotelowych powinien być wyższej jakości aniżeli ten np. w publicznej toalecie. Ważne jest również, aby stosować higieniczne artykuły takie jak mydła i kremy do rąk, które są przyjemne w użyciu i nie podrażniają skóry klientów.

Stosując odświeżacze powietrza należy dobierać produkty cechujące się mocną neutralizacją nieprzyjemnych zapachów oraz wysoką trwałością zapachu. Sam rodzaj perfum należy również wybrać ze względu na jego miejsce stosowania wybierając łagodniejsze i delikatniejsze zapachy np. w pokoju.

Na co zwracać uwagę

  • Przede wszystkim wybierając artykuły higieniczne dla hoteli należy sprawdzić, czy są to produkty przeznaczenia profesjonalnego, które dzięki większej koncentracji środka czyszczącego oferują lepszą jakość i skuteczność działania. Ponadto profesjonalne artykuły higieniczne wykazują wyższą wydajność, a wśród nich można znaleźć również takie, które są przeznaczone dla konkretnego pomieszczenia,
  • Wybierając mydła oraz inne produkty do dezynfekcji i mycia rąk wybierajmy takie, które posiada odpowiednie pH preparatu oraz jest bezpieczne do stosowania również dla małych dzieci i alergików. Również papier toaletowy stosowany w hotelach powinien być wysokiej jakości.
  • Chociaż odświeżacze powietrza i neutralizatory zapachów to najprostsze sposoby na utrzymanie przyjemnego zapachu w pokojach hotelowych to jednak ważne jest, aby były one również proste w użyciu oraz skuteczne. Dobrze jak wybrane produkty pozostawiają miły aromat w łazience oraz oferują detektor ruchu, który zwiększa ich efektywność.
  • Wyposażając łazienki hotelowe w artykuły higieniczne takie jak kosmetyki możemy zaoferować gotowe zestawy w opakowaniach np. żel do mycia w tubce, szampon w buteleczce, balsam w saszetce, które są bardzo wygodne w użyciu, higieniczne, poręczne oraz dostępne w przyjaznych cenach,

Najważniejsze jest jednak, aby wszystkie wymienione środki kupować o dostawców, którzy specjalizują się w profesjonalnych środkach czystości oraz oferują szeroki wybór produktów. Nasza firma spełnia wszystkie najwyższe wymagania klientów zaopatrujących się w produkty czystości, dlatego możemy naszym klientom doradzić najlepszy wybór oraz zaproponować korzystne warunki współpracy.

Ponadto wszystkie oferowane przez nas produkty sprawdzone są pod kątem ich jakości i bezpieczeństwa dla użytkowników. Zapraszamy do zakupów!